Samsung Galaxy Note Edge trafia do oferty polskiego operatora

Samsung Galaxy Note Edge to bardzo nietypowy phablet koreańskiej firmy z zakrzywionym ekranem, który został zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku. Urządzenie trafiło właśnie do oferty polskiego operatora i mogą zakupić je użytkownicy prywatni i biznesowi.

Galaxy Note Edge został zaprezentowany przez Samsunga we wrześniu minionego roku podczas berlińskich targów IFA 2014. Urządzenie ze względu na nietypową konstrukcję wzbudziło wtedy spore emocje. Pod względem wykorzystanych podzespołów przypomina topowy phablet o nazwie Galaxy Note 4, ale wyróżnia się bardzo nietypowym ekranem. W obudowie urządzenia nie zabrakło też miejsca na rysik S Pen obecny we wszystkich innych urządzeniach z linii Galaxy Note.

Zakrzywiony wyświetlacz w Galaxy Note Edge zachodzi na jedną z krawędzi urządzenia. Samsung zdecydował się umieścić na tej dodatkowej przestrzeni ekranu pasek wyświetlający dodatkowe powiadomienia i widżety o szerokości 160 piskeli. Wyświetlacz ma przekątną długości 5,6-cala i rozdzielczości QHD, czyli 2560 x 1440 punktów.

Samsung Galaxy Note Edge trafia do oferty polskiego operatora

Samsung Galaxy Note Edge trafia do oferty sieci Play w kilka miesięcy po oficjalnej premierze

Urządzenie cechuje się ponadto specyfikacją z najwyższej półki. Producent zdecydował się na wykorzystanie czterordzeniowego procesora Snapdragon 805 taktowanego zegarem 2,7 GHz marki Qualcomm. Oprócz tego w urządzeniu znalazło się 3 GB pamięci operacyjnej, 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 3000 mAh.

Informację o wprowadzeniu phabletu Galaxy Note Edge i pełny cennik nowej oferty Play można znaleźć na stronie internetowej operatora.