Samsung Galaxy Note Edge w przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii, znamy cenę

Samsung Galaxy Note Edge jest jednym z najciekawszych urządzeń, jakie zostały zaprezentowane na targach IFA 2014 w Berlinie. Teraz poznaliśmy cenę tego urządzenia w przedsprzedaży na rynku brytyjskim.

W trakcie berlińskich targów IFA 2014 Samsung zaprezentował nie jeden, a dwa nowe phablety. Jednym z nich jest Galaxy Note 4, czyli bezpośredni następca zeszłorocznego Galaxy Note 3. Drugie z urządzeń jest jednak z kolei nietypowe. Galaxy Note Edge ma zakrzywiony ekran, a na jednej z krawędzi może wyświetlać dodatkowe treści.

Phablet Samsunga z zakrzywionym ekranem nie będzie jednak łatwo dostępny. Producent określa Galaxy Note Edge jako edycję limitowaną, prestiżową. Od początku było też wiadomo, że nie będzie to urządzenie tanie. Teraz poznaliśmy cenę nowego niecodziennego urządzenia koreańskiej firmy w przedsprzedaży.

Jeden z brytyjskich sklepów wycenił Samsung Galaxy Note Edge na równe 650 funtów z podatkiem VAT, co daje kwotę 541,67 funta bez podatku. Przeliczenie brytysjkiej waluty na naszą daje kwotę 3500 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to oficjalna cena ustalona przez Samsunga, a jedynie propozycja jednego ze sklepów.

Pozwala to jednak porównać cenę Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge. W tym samym sklepie podstawowa wersja phabletu Samsunga została wyceniona na równe 575 futnów, co daje w przeliczeniu kwotę około 3000 złotych. Wygląda na to, że za dodatkowe piksele na krawędzi urządzenia trzeba dopłacić około 500 złotych. Teraz nie pozostaje nam jednak nic innego, jak poczekać na oficjalne ceny producenta.

źródło: gsmarena.com