Samsung Galaxy Note Edge zyska niezwykłego rywala. Od LG

W trakcie trwających właśnie targów CES 2015 w Las Vegas koreańska firma LG zaprezentowała phablet o ogromnym ekranie. Sprzęt przywodzi na myśl Samsunga Galaxy Edge ze względu na zakrzywiony ekran. LG poszło jednak o krok dalej, a ekran zachodzi na obie krawędzie urządzenia.

Na targach IFA 2014 w Berlinie Samsung pokazał nietypowe urządzenie. Galaxy Note Edge to sprzęt o specyfikacji i wyglądzie zbliżonym do phabletu Galaxy Note 4. Note Edge wyróżnia się nietypowym ekranem. Wyświetlacz nie jest płaski i zachodzi na jedną z krawędzi urządzenia. Nie powoduje to jednak rozszerzenia przestrzeni roboczej, a na boku phabletu można wyświetlać dodatkowe widżety lub powiadomienia.

Firma LG również zapragnęła mieć coś podobnego do Galaxy Note Edge w swoim portfolio produktów. Na styczniowych targach CES 2015 w Las Vegas zaprezentowała własny phablet z zakrzywionym ekranem.

Samsung Galaxy Note Edge zyska niezwykłego rywala. Od LG

Galaxy Note Edge od Samsunga ma jedną zakrzywioną krawędź

Phablet z ekranem zakrzywionym na obie krawędzie wyprodukowany został przez LG Display, czyli siostrzaną firmę dla LG Electronics. Specyfikacja wyświetlacz nowego sprzętu od LG, w przeciwieństwie do Samsunga Galaxy Note Edge, pozostawia niestety nieco do życzenia. Producent zdecydował się na OLED-owy, 6-calowy ekran o rozdzielczości zaledwie 720p.

Jak na razie sprzęt LG z zakrzywionym z obu stron ekranem to tylko koncept. Nie wiadomo, czy i kiedy wyjdzie on z fazy prototypu, czy urządzenie kiedykolwiek trafi do klientów końcowych oraz jaką będzie mieć docelowo specyfikację. Możliwe, że wersja przeznaczona dla konsumentów pojawi się w trakcie targów MWC 2015 w Barcelonie.

źródło: cnet.com