Samsung Galaxy Note II: prawdziwe monstrum wydajności!

Firma Samsung przedstawiła smartfon/tablet Galaxy Note II. Urządzenie to cechuje się wydajnością porównywalną z wydajnością niejednego komputera PC. To jednak dopiero początek...

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Samsung przedstawiła smartfon Galaxy Note II. Z wyglądu nie różni on się od swojej wcześniejszej wersji. Oferuje jednak za to znaczne usprawnienia w zakresie wydajności oraz możliwości pióra S Pen. Ponadto wyposażony został w większy wyświetlacz, pojemniejszą baterię oraz najnowszego Androida 4.1 (JellyBean).

Specyfikacja urządzenia przedstawia się następująco:

- 5,55-calowy wyświetlacz HD Super AMOLED (1280 x 720 pikseli)

- 1,6-gigahercowy czterordzeniowy procesor Exynos

- 2 GB pamięci RAM

- łączność 3G i 4G LTE

- 15 GB/32 GB/64 GB wewnętrznej pamięci flash

- aparaty 8 MP (tył; filmy 1080p) i 1,9 MP (przód)

- akumulator o pojemności 3100 mAh

- wymiary: 80,5 x 151,1 x 9,4 mm

- waga: 180 gramów

Jak widać, jest to bardzo wydajne urządzenie, które pod tym względem nie odbiega zbytnio od niejednego komputera PC. Warto też zauważyć, że pomimo większego ekranu oraz większej baterii jego grubość w porównaniu do poprzednika nieco się zmniejszyła, zaś waga pozostała praktycznie na niezmienionym poziomie.

Tym co jednak zasługuje na szczególną uwagę są nowe funkcje pióra S Pen (jest ono dłuższe i cieńsze):

- Air View: "pozwala przytrzymać rysik S Pen ponad ekranem z wyświetloną wiadomością e-mail, programem S Note lub S Planner, galerią zdjęć lub filmów wideo, aby wyświetlić podgląd bez otwierania treści. Pozwala to szybko wyszukać informacje i obejrzeć szczegóły bez przełączania ekranów."

- Quick Command: funkcja sterowania gestami, która "umożliwia za pomocą pióra S Pen szybkie uruchomienie często używanych aplikacji. Skrót przejścia do aplikacji pojawi się na ekranie, gdy użytkownik przesunie piórem od dołu do góry z wciśniętym przyciskiem S Pen. W ten sposób użytkownik może szybko wysłać e-maila, zadzwonić lub wyszukać lokalizacji, jeśli skrót został już zdefiniowany w liście gestów. Użytkownik może również utworzyć swoje gesty ze skrótami do innych aplikacji."

- Screen Recorder: dzięki niej "użytkownicy będą mogli szybko i łatwo podzielić się swoimi doświadczeniami ze znajomymi. Umożliwia ona zarejestrowanie całej sekwencji akcji na ekranie — na przykład w celu zademonstrowania, jak używać pewnej aplikacji — a następnie udostępnić ją przyjaciołom do skomentowania lub po prostu dla zabawy."

- Easy Clip: "pozwala na błyskawicznie przycięcie zawartość ekranu do żądanego kształtu — gotowego do zapisania, udostępnienia lub wklejenia — a także edytować obrazy cyfrowe poprzez kolorowanie, cieniowanie albo dodawanie pisma odręcznego."

- Idea Visualizer: umożliwia użytkownikom szybkie dodanie zdjęć do odręcznie pisanych notatek S Note. Poprzez zdefiniowanie słów kluczowych i napisanie ich w notatce S Note, urządzenie rozpozna jakie zdjęcie ma dodać."$

Kiedy premiera?

Samsung Galaxy Note II, dostępny będzie w kolorze marmurowym białym lub tytanowym szarym. Jego premiera została zapowiedziana na październik.

Jeżeli chcesz się zapoznać z dokładną specyfikacją urządzenia, zajrzyj tutaj.

_________________________

Jak wam się podoba?