Samsung Galaxy Note III z ekranem 5,68 cala? Wyciekły zdjęcia przedniego panelu

Samsung Galaxy Note III ma zostać zaprezentowany na nadchodzących targach IFA w Berlinie na początku września tego roku. Producent jeszcze nie mówi się oficjalnie, jakiej specyfikacji można się spodziewać, ale do sieci wyciekły kolejne zdjęcia przedstawiające rzekomo części składowe tego phabletu.

Oficjalną specyfikację nowego Galaxy Note’a, który ma przebić pod względem wydajności Samsunga Galaxy S4, poznamy za tydzień na berlińskich targach IFA. Samsung umiejętnie podgrzewa atmosferę przed tą bardzo oczekiwaną premierą. Plotki mówią nawet o czterech różnych wersjach. Teraz pojawiło się w sieci zdjęcie, które potwierdza doniesienia o ekranie o przekątnej długości 5,68 cala.

Samsung Galaxy Note III z ekranem 5,68 cala? Wyciekły zdjęcia przedniego panelu

Samsung Galaxy Note III

W serwisie etradesupply.com pojawił się zdjęcia na których widać przedni panel Note III, którego przekątna jest zaledwie o 0,18 cala dłuższa niż jego poprzednika. Ma być też wyjątkowo cienki i mieć zaledwie 18 milimetrów grubości. Jest też szansa, że same urządzenie nie będzie większe niż poprzednik ze względu na bardzo cienką ramkę dookoła wyświetlacza, której grubość wynosi zaledwie 2,2 milimetra. Tak stało się zresztą w przypadku flagowca Samsunga.

Tegoroczny model Samsung Galaxy S4 jest podobnej wielkości co zeszłoroczny Galaxy SIII, właśnie dzięki cieńszej grubości ramce. Zaokrąglone rogi w panelu, który ma pochodzić z nowego Note III wskazują również na to, że design może być zbliżony do najnowszego topowego modelu koreańskiej firmy, czyli Galaxy S4. Producent nie rezygnuje też z fizycznego guzika Home oraz dwóch dotykowych przycisków Menu oraz Wstecz.

Galaxy Note, czyli urządzenie Samsunga będące swoistym połączeniem smartfonu i tabletu, w którego sukces mało kto wierzył, okazało się prawdziwym hitem. Zainteresowanie pierwszym i drugim phabletem w ofercie koreańskiej firmy (czyli smartfonem o ekranie wielkością zbliżonym bardziej do tabletu niż telefonu) było na tyle duże, że producent przygotowuje już trzecią generację tego urządzenia.