Samsung Galaxy Note powróci! Premiera możliwa w 2022 roku

Najnowsze informacje sugerują, że po rocznej przerwie Samsung powróci do produkcji smartfonów z piórem S-Pen. Czy to prawdopodobny scenariusz?

Nie od dziś wiadomo, że szanse na premierę Samsunga Galaxy Note w 2021 roku są znikome. Samsung na zgromadzeniu akcjonariuszy oficjalnie przyznał, że rezygnuje z produkcji topowych modeli z dedykowanym piórem S-Pen.

Samsung Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra

Od lat Koreańczycy stosowali sprawdzoną taktykę - w pierwszym kwartale roku wprowadzano na rynek modele z rodziny Galaxy S, a w trzecim kwartale portfolio odświeżane było wraz z nową linią Galaxy Note.

Zobacz również:

Wiemy już, że w 2021 roku zamiast Galaxy Note 21 zobaczymy jedynie Galaxy Z Fold 3 oraz Galaxy Z Flip 3. Na rynku nie pojawi się także Galaxy Note 20 Lite.

Samsung liczył na to, że posiadacze Galaxy Note zdecydują się na zakup Galaxy S21 Ultra i dokupią do niego pióro S-Pen. Niestety telefon nie ma wbudowanego miejsca na rysik, a wyniki sprzedażowe jasno pokazują, że posiadacze Galaxy S21 Ultra nie dokupują pióra S-Pen.

Ze względu na ten fakt Samsung może rozważać przywrócenie do produkcji smartfonów z rodziny Galaxy Note i prezentacje nowych flagowców.

Wieloletni użytkownicy smartfonów z rodziny Galaxy Note uważają, że pomysł Galaxy S21 Ultra z dodatkowym piórem S-Pen jest totalnie nietrafiony. Wszystko ze względu na brak miejsca na pióro w obudowie oraz konieczność stosowania dodatkowych pokrowców, które zwiększają wymiary zewnętrzne i tak dużego już telefonu, aby przechowywać również pióro S-Pen.

Jeżeli tęsknisz za nowymi smartfonami Galaxy Note możliwe, że zobaczysz je już w 2022 roku. Patrząc na fakt, że Galaxy Note 20 to nadal świetnie urządzenia, to perspektywa czasowa nie jest odległa.

Źródło: sammobile.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: