Samsung Galaxy Note sprzedany w liczbie 10 mln sztuk! No i co panowie analitycy?

Firma Samsung z dumą poinformowała, że smartfon Galaxy Note sprzedał się już w liczbie 10 milionów sztuk.


Podczas zeszłorocznych targów IFA mocno zaakcentowana została obecność smartfonów dysponujących dużym ekranem. Najlepszym przykładem takiego urządzenia był model Galaxy Note (Samsung dawał jasno do zrozumienia, że tworzy on nową kategorię produktów mieszczących się pomiędzy smartfonami a tabletami), który oferuje do dyspozycji użytkowników ogromny 5,3-calowy ekran.

Wówczas analitycy podeszli dosyć sceptycznie do tego typu urządzeń raczej nie wróżąc im większego sukcesu. Jak się szybko okazało, byli w dużym błędzie. W zaledwie pięć miesięcy po premierze wspomnianego Note (miała ona miejsce 28 października 2011 roku) Samsung poinformował bowiem, że sprzedał się on w liczbie przekraczającej 5 milionów sztuk. Co więcej, dzisiaj poinformował również o kolejnym sukcesie: kolejnych 5 milionach sprzedanych egzemplarzy.

Note wciąż rośnie

Wkrótce podczas zbliżających się targów IFA 2012 zostanie zaprezentowany następca Note, czyli Note II. Jak wynika z niepotwierdzonych doniesień, ma on oferować jeszcze większy ekran o przekątnej wynoszącej 5,5 cala.

Apple nie może pozostać w tyle

O ile firma Apple do tej pory była bardzo konserwatywna co do wielkości ekranu iPhone'a (jego dotychczasowe wcielenia cechowała 3,5-calowa przekątna) wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w przypadku iPhone'a 5 postanowiła jednak zmienić podejście do tej kwestii i wyposażyć go w większy 4-calowy wyświetlacz.

_________________

No i co panowie analitycy?