Samsung Galaxy Note to duży smartfon czy mały tablet?

Samsung Galaxy Note jest duży jak na smartfon - w istocie to obecnie największy smartfon na świecie. Jest tak wielki, że … może być uważany za tablet. A wygląda na to, że jego nowa wersja może być jeszcze większa. Galaxy Note to smartfon czy tablet?

Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note, który możemy kupić w sklepach w cenie ok. 2400 zł, to 5.3-calowe urządzenie, balansujące pomiędzy smartfonem, a tabletem. Galaxy Note - za duży jak na smartfon, za mały jak na tablet? A może w sam raz?

Samsung Galaxy Note  to duży smartfon czy mały tablet?

Smartfony

Wielkość smartfona według Steve’a Jobsa

Steve Jobs uważał, że smartfony nie powinny mieć ekranów większych niż 3,5 cala - chodziło mu o to, by telefon można było wygodnie obsługiwać jedną ręką. A wyświetlacze powyżej 4 cali są za duże, by móc obsługiwać je jedną ręką.

Zobacz również:

  • Masz ten smartfon Samsunga? Sprawdź, czy właśnie otrzymałeś nową aktualizację zabezpieczeń [19.07.2023]
  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Galaxy Note - zalety dużego ekranu

Z drugiej strony duży ekran się przydaje - zwłaszcza przy serfowaniu po internecie czy oglądając filmy. Może zastąpić nam funkcje tabletu, gdy nie jest on nam potrzebny. Z drugiej strony Galaxy Note jako typowy tablet nie jest zbyt wygodny. 10-calowe tablety dają jednak trochę większą wygodę.

Samsung Galaxy Note  to duży smartfon czy mały tablet?

Samsung Galaxy Note na MWC 2012

Galaxy Note będzie jeszcze większy?

Ostatnio pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że Samsung na targach MWC 2012 w Barcelonie zamierza... jeszcze bardziej powiększyć ekran Galaxy Note. wtedy przynajmniej nie będzie problemu z klasyfikacją tego urządzenia.

Samsung Galaxy Note  to duży smartfon czy mały tablet?

Samsung Galaxy Note

Komentarz

W mojej opinii Galaxy Note jest niezastąpiony jako elektroniczny notatnik - miałem okazję go sam używać na Samsung Forum 2012 w Pradze i pisze się (i rysuje) na nim znakomicie za pomocą rysika. A pomimo swoich wielkich rozmiarów mieści się jednak do kieszeni. Ma też pewną przewagę nad innymi tabletami - jest bardzo lekki. Ale Galaxy Note jest po prostu urządzeniem przeznaczonym przede wszystkim dla ludzi, którzy nie mogą zdecydować się czy wybrać smartfon czy też tablet. W przypadku Galaxy Note dostają dwa w jednym.

A co Wy myślicie o Samsung Galaxy Note? Smartfon czy tablet?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: