Samsung Galaxy Player 5.8 - wielki pogromnca iPoda touch?

Firma Samsung wprowadziła do oferty nowy przenośny odtwarzacz multimedialny - model Galaxy Player 5.8. To androidowe urządzenie wyposażono m.in. w 5,8-calowy ekran.


Galaxy Player 5.8 to przenośny odtwarzacz multimedialny, który pracuje pod kontrolą systemu Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) wyposażonego w nakładkę TouchWiz 4.0. Co interesujące, zbudowany on został nie tylko do celów rozrywkowych, ale również edukacyjnych. Oferuje bowiem tzw. Learning Hub składający się z oprogramowania i materiałów odpowiednio przygotowanych dla koreańskich studentów.

Specyfikacja urządzenia, które pozwala ponadto na surfowanie po internecie (jeżeli jesteśmy w zasięgu WiFi) oraz skorzystanie z technologii GPS, przedstawia się następująco:

- 5,8-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 540 x 960 pikseli (gęstość - 190 ppi)

- umieszczona z przodu 0,3-megapikselowa kamerka

- głośniki stereo

- 1 GB pamięci RAM

- 16\32 GB pamięci RAM

- slot kart pamięci microSD

- radio FM

- Wi-Fi ("n"), Assisted GPS, Bluetooth 4.0

- akumulator o pojemności 2500 mAh

- żyroskop

- wymiary: 165,8 x 85,9 x 10,8 mm

- waga: 221 gr

Konkurencja dla iPoda touch

Galaxy Player 5.8, który przypomina smartfon Galaxy Note, będzie bezpośrednim konkurentem iPoda touch. O ile jednak z pewnością będzie się lepiej sprawdzał od konkurenta podczas prezentowania multimedialnych materiałów, czy przeglądania internetu (oferuje znacznie większy wyświetlacz), o tyle warto zauważyć, że znacznie od niego odbiega w zakresie możliwości fotograficznych. W sumie nie jest to jednak chyba wielkim problemem, gdyż każdy, kto zdecyduje się na jego zakup, na pewno ma też zawsze przy sobie smartfon wyposażony w aparat.

Zawojuje rynek?

Kluczem do sukcesu nowego odtwarzacza Samsunga będzie jego cena, której niestety jeszcze nie znamy. Jeżeli będzie ona przekraczała 200 USD, nie wróżę urządzeniu zbytniego sukcesu rynkowego, gdyż w takim przypadku chyba lepiej byłoby wybrać kosztującą 200 USD podstawową wersję 4-rdzeniowego, 7-calowego tabletu Google Nexus 7 (z wynikami jego testu zapoznacie się tutaj). Co o tym sądzicie?

Kiedy premiera?

Galaxy Player 5.8 zostanie zaprezentowany podczas targów IFA 2012. Może wówczas poznamy jego dokładną datę premiery.