Samsung Galaxy Player (YP-GB1) - godny konkurent iPoda Touch?

Samsung Galaxy Player YP-GB1, pod taką nazwą pojawi się nowy odtwarzacz muzyczny koreańskiego producenta. Będzie on wzorowany na smartfonie Galaxy S i otrzyma system operacyjny Android.

Samsung Galaxy Player YP-GB1 ma zadebiutować na targach CES 2011. Odtwarzacz muzyczny jest wzorowany na smartfonie Galaxy S i oferuje nawet więcej funkcji od swojego protoplasty.

Galaxy Player YP-GB1 posiada 4-calowy wyświetlacz (prawdopodobnie nie będzie to AMOLED) pracujący w rozdzielczości WVGA (480p). Urządzenie posiada procesor Hummingbird taktowany na 1 GHz, baterię 1200 mAh, slot kart microSD oraz 3,2-megapikselowy aparat cyfrowy.

Jak się można domyślać odtwarzacz wzorowany na Galaxy S straci łączność GSM. Ciągle będzie jednak posiadać WiFi oraz Bluetooth 3.0 i GPS. Samsung Hub spekuluje także o możliwości dołączenia do urządzenia tunera telewizyjnego.

Samsung Galaxy Player YP-GB1 pracować będzie pod kontrolą systemu Android Froyo (2.2). Urządzenia będzie mieć dostęp zarówno do Android Marketu, jak i sklepu z aplikacjami Samsunga.

Odtwarzacz ma zostać zaprezentowany na styczniowych targach CES 2011. Najprawdopodobniej wtedy poznamy sugerowaną cenę urządzenia i jego datę premiery.