Samsung Galaxy S II - Android 4.0 jeszcze nie teraz

Samsung ogłosił na stronie jednego ze swoich oddziałów, że można już aktualizować system operacyjny smartfonów Galaxy S II do Androida 4.0. Szybko jednak okazało się, że informacja ta jest przedwczesna, gdy koreański producent zdementował ją za pośrednictwem w serwisu Twitter.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

W zeszłym tygodniu, na stronie jednego z oddziałów Samsunga, odnaleźć było można informacje dotyczące sposobu aktualizacji smartfonów Galaxy S II. Po upływie doby wiadomość ta została jednak zdementowana za pomocą wpisu w języku koreańskim na oficjalnym koncie Samsunga w serwisie Twitter. Poinformowano tam, że wszelkie oficjalne informacje w kwestii aktualizacji pojawią się także na Twitterze.

To już kolejne zamieszanie związane z aktualizacją systemu operacyjnego popularnych smartfonów Samsunga. Po zaprezentowaniu Androida 4.0 przez Google, koreańska firma szybko poinformowała o tym, że zostaną one zaktualizowane, potem się z tego wycofała, a w końcu podała, że dojdzie do tego w pierwszym kwartale 2012 roku. Pozostał więc czas do końca marca.

Zobacz też: Samsung zaprzecza, że zaprezentuje smartfon Galaxy S III w kwietniu

Najnowsze doniesienia wskazują, że 20 mln użytkowników Galaxy S II będzie musiało pobrać nową wersję oprogramowania Kies, aby móc przeprowadzić proces aktualizacji. Podobne zamieszanie towarzyszyło aktualizacji Androida 2.3 na HTC Desire. W efekcie, użytkownicy otrzymali nieco okrojoną wersję systemu, której HTC nie polecało instalować początkującym użytkownikom.

Posiadacze Samsunga Galaxy S II nie powinni mieć takich problemów, jak użytkownicy HTC Desire jakiś czas temu, ale na razie muszą rozwijać w sobie cechę cierpliwość w oczekiwaniu na Androida Ice Creram Sandwich.