Samsung Galaxy S II dostanie Androida 4.0 na początku 2012 roku

Właściciele Samsunga Galaxy S II otrzymają aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich w pierwszym kwartale 2012 roku. Nowy system mobilny miał swoją premierę na smartfonie Galaxy Nexus, który jest efektem współpracy Samsunga i Google.

Samsung Galaxy S II
Samsung podaje, że aktualizacje do Android 4.0 w roku 2012 dostaną smartfony Galaxy S II, R, Note oraz tablety Galaxy Tab 10.1, 8.9, 7.7. oraz 7.0 Plus. Koreańska firma nie informuje jedna, kiedy dokładnie do tego dojdzie. Będzie to uzależnione od specyfiki lokalnego rynku oraz wymagań operatorów sieci komórkowych.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich powstał z myślą o zniwelowaniu różnicy między Androidem 2.x i 3.x. Ma on działać równie dobrze na smartfonach i tabletach, czego nie można powiedzieć o jego poprzednikach. Nowy system oferuje sporo nowości. Pozwala m.in. na zastosowanie rozpoznawania twarzy zamiast hasła oraz wprowadza funkcję Android Beam, która umożliwia przesył danych przy pomocy technologii NFC.

Zobacz również:

  • Samsung szaleje i przecenia Galaxy S23 Ultra oraz Galaxy Watcha 5 Pro [02.06.2023]
  • Kilkanaście złotych wystarczy, aby odblokować każdy telefon z Androidem. Tylko iPhone jest bezpieczny

Inni producenci też śpieszą się z wprowadzeniem nowej wersji systemu do swoich urządzeń. Na początek przyszłego roku aktualizacje zapowiadają Motorola i HTC, a Sony Ericsson wydał już nawet swoją edycję Androida 4.0 w wersji alpha dla deweloperów. Nowy system mobilny nie trafi jednak na wszystkie urządzenia, a przeszkodą są jego wymagania sprzętowe.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: