Samsung Galaxy S III: 30 mln sprzedanych egzemplarzy w 5 miesięcy!

Samsung osiągnął kolejny ogromny sukces na rynku smartfonów. Flagowy model Galaxy S III sprzedał się już bowiem w liczbie przekraczającej 30 milionów sztuk.

Galaxy S III to flagowy smartfon firmy Samsung, który miał premierę dokładnie 2 maja tego roku. Urządzenie to od początku cieszyło się ogromną popularnością wśród konsumentów, co pozwoliło mu osiągnąć rekordową sprzedaż: w zaledwie pięć miesięcy od premiery przekroczyła ona poziom 30 milionów egzemplarzy.

Koreański producent podkreśla, że wynik ten jest znacznie lepszy od tego, który osiągnął poprzedni flagowy model - Galaxy S II. Jemu bowiem osiągnięcie poziomu sprzedaży wspomnianych 30 milionów sztuk zajęło 14 miesięcy.

Przy okazji warto też dodać, że mający stanowić połączenie smartfona z tabletem Galaxy Note II sprzedał się w 37 dni po premierze w liczbie ponad 3 milionów sztuk.

Samsung liderem rynku

Samsung obecnie rządzi na rynku. Według ostatnich danych firmy analitycznej IDC sprzedał on w trzecim kwartale tego roku aż 56,3 miliona smartfonów (31,3% rynku; wzrost rok do roku aż o 100,4%), podczas gdy jego największy konkurent, Apple, znalazł nabywców na 26,9 miliona iPhone'ów (15% rynku; wzrost rok do roku o 57,3%). Daleko z tyłu znalazły się takie firmy jak RIM, ZTE i HTC.