Samsung Galaxy S III mini w odświeżonej wersji jest szybszy i ma nowszego Androida

W Holandii pojawił się smartfon Samsung Galaxy S III mini Value Edition. Urządzenie w porównaniu do "zwykłej" wersji jest szybsze.

Czołowi producenci smartfonów z czasem wpadli na pomysł, aby poszerzyć swoją ofertę o wersje mini flagowych modeli. Niestety w przypadku tych urządzeń nie ograniczyli się jedynie do atrakcyjnego dla niektórych użytkowników zmniejszenia przekątnej ekranu, lecz zastosowali również znacznie słabsze podzespoły wpływając tym samym na dramatyczne zmniejszenie ich wydajności w porównaniu do pełnowymiarowego odpowiednika. Trend ten przełamała jednak niedawno firma Sony, której smartfon Z1 Compact ma równie potężne wnętrze jak model Z1.

Samsung Galaxy S III mini

Przykładem zbyt daleko idących "cięć" jest zaprezentowany 17 miesięcy temu model Galaxy S III mini, który zarówno pod względem podzespołów, jak i wykonania znacznie odbiega od Galaxy S III. Dla osób, które mimo tego zainteresowane są tym urządzeniem mam ciekawą informację: w Holandii pojawiła się właśnie jego nowa wersja - Galaxy S III mini Value Edition.

Czym się różni?

Wyposażona została w szybszy procesor (2 x 1,2 GHz Cortex-A9) oraz nowszy system Android 4.2.2 Jelly Bean. Reszta specyfikacji pozostała bez zmian.

Cena?

180 euro. Niestety obecnie nie mamy informacji kiedy uądzenie to pojawi się także na innych rynkach.