Samsung Galaxy S III mini w odświeżonej wersji jest szybszy i ma nowszego Androida

W Holandii pojawił się smartfon Samsung Galaxy S III mini Value Edition. Urządzenie w porównaniu do "zwykłej" wersji jest szybsze.

Czołowi producenci smartfonów z czasem wpadli na pomysł, aby poszerzyć swoją ofertę o wersje mini flagowych modeli. Niestety w przypadku tych urządzeń nie ograniczyli się jedynie do atrakcyjnego dla niektórych użytkowników zmniejszenia przekątnej ekranu, lecz zastosowali również znacznie słabsze podzespoły wpływając tym samym na dramatyczne zmniejszenie ich wydajności w porównaniu do pełnowymiarowego odpowiednika. Trend ten przełamała jednak niedawno firma Sony, której smartfon Z1 Compact ma równie potężne wnętrze jak model Z1.

Samsung Galaxy S III mini

Przykładem zbyt daleko idących "cięć" jest zaprezentowany 17 miesięcy temu model Galaxy S III mini, który zarówno pod względem podzespołów, jak i wykonania znacznie odbiega od Galaxy S III. Dla osób, które mimo tego zainteresowane są tym urządzeniem mam ciekawą informację: w Holandii pojawiła się właśnie jego nowa wersja - Galaxy S III mini Value Edition.

Czym się różni?

Wyposażona została w szybszy procesor (2 x 1,2 GHz Cortex-A9) oraz nowszy system Android 4.2.2 Jelly Bean. Reszta specyfikacji pozostała bez zmian.

Cena?

180 euro. Niestety obecnie nie mamy informacji kiedy uądzenie to pojawi się także na innych rynkach.


Zobacz również