Samsung Galaxy S III najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez firmę Strategy Analytics, Samsung Galaxy S III był w III kwartale najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie.


Według przedstawionych przez Strategy Analytics wyliczeń w III kwartale tego roku najchętniej kupowany był smartfon Samsung Galaxy S III, który sprzedał się w liczbie 18 milionów sztuk (jak poinformował niedawno koreański producent, całkowita sprzedaż tego gadżetu przekroczyła już granicę 30 milionów egzemplarzy). Drugie miejsce przypadło w udziale iPhone'owi 4S, który osiągnął o 1,8 miliona słabszy wynik.

W sumie to było do przewidzenia

Słabsza pozycja gadżetu Apple nie jest jednak dużym zaskoczeniem. Pamiętać tutaj bowiem należy, że 21 września na rynku zagościł iPhone 5, co spowodowało, że wiele osób wstrzymało się z zakupem "jabłkowego" smartfona do tego momentu. Zresztą właśnie z tego powodu Galaxy S III już we wrześniu świętował osiągnięcie tytułu "najlepiej sprzedającego się smartfona na terenie Stanów Zjednoczonych".

W sumie łączna sprzedaż iPhone'a 4S i jego następcy w analizowanym okresie była jednak wyższa od sprzedaży Galaxy S III osiągając poziom 22,2 miliona sztuk.

W czwartym kwartale zwycięzcą będzie jednak...

według analityków ponownie smartfon Apple:

"iPhone 5 miał już dobry start. Apple powinno więc wkrótce odzyskać tytuł dostawcy najpopularniejszego modelu smartfona na świecie"

Apple i Samsung zdominowały rynek

Tak to prawda. Te dwie zażarcie zwalczające się przed sądami w różnych krajach firmy dostarczają trzy smartfony, których udział w rynku sięga aż 24 procent.