Samsung Galaxy S III nie zostanie pokazany na MWC

Następca smartfonu Galaxy S II nie zostanie zaprezentowany na targach Mobile World Congress 2012 pod koniec lutego. Samsung zorganizuje w tym celu odrębną prezentację swojego nowego urządzenia. Dojdzie do nie jeszcze w pierwszej połowie 2012 roku.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II (na zdjęciu) to dotychczas największy sukces koreańskiej firmy w dziedzinie smartfonów. Rozszedł się w 10 mln egzemplarzy szybciej niż jakiekolwiek inne urządzenie mobilne w historii firmy. Teraz wszyscy czekają na jego kolejne wydanie, które ma rywalizować z następnym modelem iPhone'a.

Producenci smartfonów z Androidem często prezentują je najpierw na targach CES lub MWC, a do sprzedaży wprowadzają nieco później. Tym razem Samsung ma zamiar zmniejszyć okres oczekiwania klientów i zaprezentować Galaxy S III znacznie bliżej momentu jego wprowadzenia na rynek - powiedziała koreańska firma serwisowi TheVerge.com.

Samsungowi udało się zachować szczegóły na temat Galaxy S III w tajemnicy, ale pogłoski mówią, że ma on być wyposażony w 12 Mpix aparat, system Android 4.0, dwurdzeniowy procesor 1,8 GHz oraz 2 GB RAM. Niektórzy mają nadzieję, że będzie on raczej dysponował czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 3.