Samsung Galaxy S III po prezentacji - już wiemy wszystko o galaktycznym smartfonie

W Londynie na specjalnej prezentacji Samsung Mobile Unpacked 2012, szef Samsunga zaprezentował Galaxy S III - najbardziej oczekiwany smartfon tego roku. Galaxy S III pojawi się w europejskich sklepach już 29 maja. Jaki jest Galaxy S III? Został zaprojektowany dla ludzi - tak w skrócie określa go Samsung. Ma to być telefon, który nas rozumie i spełnia nasze potrzeby. Zobaczmy, czy warto było na niego czekać...

Samsung Galaxy S III prezentacja w Londynie

Galaxy S III - tak wygląda

Galaxy S III - tak wygląda

Jedno można powiedzieć już od razu, że Galaxy S III przedstawiony na konferencji Samsung Mobile Unpacked 2012 w Londynie to najmocniejszy jak dotąd smartfon na świecie. Użytkownicy Apple będą mieli teraz wyjątkowo silny impuls do przesiadki na smarfton Samsunga.

Samsung Galaxy S III potęga

Samsung Galaxy S III potęga

Samsung Galaxy S III - czterordzeniowa potęga w kieszeni

Samsung Galaxy S III został solidnie ulepszony w stosunku do swojego udanego poprzednika - Galaxy S II. Po pierwsze zamiast 2-rdzeniowego procesora dostajemy aż 4-rdzeniowy procesor Exynos Quad - każdy rdzeń taktowany jest 1,4 Ghz. Dzięki temu możemy oglądać filmy w HD i dodatkowo robić w ty samym czasie inne rzeczy na telefonie i to bez żadnych przycinek. Galaxy S III to pierwszy smartfon z tak wydajnym procesorem . A jeszcze kilka miesięcy temu przebojem był pierwszy tablet z 4-rdzeniowym procesorem (Asus Transformer Prime). Tymczasem Samsung poradził sobie z wbudowaniem czterordzeniowca na pokład małego smartfona. Galaxy S III rozpoczyna erę smartfonów 4-rdzeniowych... A to nie pierwsza rzecz w której Galaxy S III okazuje się pionierem.

Galaxy S III - ekran AMOLED

Galaxy S III - ekran AMOLED

Samsung Galaxy S III - najlepszy ekran na świecie w jeszcze większym rozmiarze

Ekran to znany nam z Samsunga Galaxy S II znakomity SuperAMOLED Plus HD o rozdzielczości 1280x720 (to jak na razie najlepszy ekran w smartfonach). Różnica jest taka, że w S III jest on większy - mierzy aż 4,8 cala (poprzednik miał 4,3 cala). To mniej niż Galaxy Note z 5,3 cala (ale Note może podpadać już pod tablet). Chociaż Galaxy S III ma większy ekran, to jego obudowa znacznie się nie zwiększyła - telefon waży przy tym tylko 111 gramów i ma grubość 8,6 milimetra. Responsywność ekranu to jedynie 0,1 milisekundy. Oznacza to jeszcze szybsze przeglądanie internetu i błyskawiczne przewijanie pulpitów telefonu.

Galaxy S III aparat

Galaxy S III aparat

Aparat i kamera w Galaxy S III - inteligencja i zero lagu?

Samsung się postarał - już w S II robił znakomite zdjęcia i dobre filmy, ale w S III przebił samego siebie. Przed wszystkim w nowym smartfonie Samsunga zlikwidowano opóźnienie przy robieniu zdjęcia (zero laga po spuszczeniu migawki). To oznacza, że dokładnie w momencie, w którym wciśniemy przycisk, jest robione zdjęcie, po czym po mniej niż sekundzie Galaxy S III pozwala zrobić kolejne zdjęcie. A to nie wszystko. S III jak na inteligentny aparat przystało robi serię zdjęć (o szybkości 3,3 na sekundę) po czym sam wybiera i proponuje nam najlepsze ujęcie do akceptacji. A do tego wszystkiego Samsung wbudował jeszcze stabilizator obrazu. Główny aparat ma 8 megapikseli plus flesz LED, a drugi do prowadzenia rozmów wideo ma 2 megapiksele. Wygląda na to, że aparat to jedna z najmocniejszych stron nowego Galaxy S III.

Galaxy S III - inteligentny smartfon

Galaxy S III - inteligentny smartfon

Galaxy S III - dlaczego jest to telefon dla człowieka?

Galaxy S III jest nazywany przez Samsunga inteligentnym telefonem - “Smartfon, który widzi, słyszy i odpowiada na nasze potrzeby". Chodzi o to, że koreański producent postanowił wprowadzić funkcje, które maja ułatwiać nam codzienne czynności za pomocą smartfona. Samsung opracował zupełnie nowe funkcje, których nie było w S II.

1. Smart Stay - to funkcja która sama wygasza ekran smartfona, gdy przestajemy na niego patrzeć. Fajne, prawda? Galaxy udaje się to dzięki temu, że za pomocą kamery śledzi nasz wzrok. Z kolei Direct Call pozwoli nam, podczas pisania SMS-a natychmiast zadzwonić do tej osoby - wystarczy że przyłożymy telefon do ucha.

Galaxy S III - funkcja SmartStay

Galaxy S III - funkcja SmartStay

2. SVoice - funkcja, która pozwala na wygodną obsługę głosową. Mój faworyt. Koniec z ręcznym odblokowywaniem ekranu telefonu. Wystarczy, że powiemy Hi Galaxy, a telefon sam się odblokuje. Wygodne rozwiązanie. Potem wystarczy powiedzieć jakąś komendę np. zapytać naszego Galaxy o pogodę w Warszawie. Smartfon przemawia wtedy o nas - czyli coś jak Siri z Apple. Funkcja SVoice jest więc bardzo podobna do tej , która pojawiła się w telewizorach Samsung Smart TV z tego roku. Tylko, że tam mówimy Hi SmartTV... Galaxy na pokazie skutecznie rozpoznawał mowę i szybko reagował na polecenia. Z Galaxy S III możemy więc konwersować w 8 językach - niestety nie ma w nim polskiego.

Galaxy S III funkcja SVoice

Galaxy S III funkcja SVoice

3. Social Tag - Galaxy S III automatycznie oznacza zdjęcia, które robimy naszym znajomym i pozwala je łatwo przesyłać do naszych znajomych.

Galaxy S III Social Tag

Galaxy S III Social Tag

4. SBeam - funkcja, która wykorzystuje technologię NFC połaczoną z WiFi. Chcemy podzielić się filmem ze znajomym? Teraz nie ma problemu. Wystarczy przyłożyć dwa smartfony do siebie i kliknąć jeden guzik, a film zostanie natychmiastowo bezprzewodowo skopiowany do drugiego telefonu. Proste, szybkie,wygodne. Może być hit. NFC pozwoli też na zybkie, mobilne płatności za pomocą telefonu.

Galaxy S III funkcja SBeam

Galaxy S III funkcja SBeam

5. Popup Play - bardzo ciekawa funkcja - powiedzmy, że oglądasz film, ale w międzyczasie chcesz coś sprawdzić w internecie lub też przeczytać e-maila, który właśnie nadszedł. Teraz nie musisz już zatrzymywać filmu. Galaxy S III pozwala zmniejszyć okienko, w którym oglądamy film i jednocześnie korzystać z innych aplikacji, cały czas oglądając film. To jendo z zastosowań tak mocnego procesora, jaki zamontowano w Galaxy S III.

Galaxy S III funkcja Popup Play

Galaxy S III funkcja Popup Play

6. Wireless Charging Kit czyli bezprzewodowe ładowanie telefonu. To prawdziwie rewolucyjna funkcja. Tak Samsung Galaxy S III jako pierwszy smartfon można ładować bez podłączania do ładowarki (!). Tego nie ma jeszcze absolutnie nikt. Według mnie to najważniejsza zaleta Galaxy S III bijąca na głowę konkurencję. Przecież nasze smartfony do tej pory musieliśmy codziennie podłączać do gniazdka. Teraz wystarczy go położyć obok ładowarki... Apple może mieć problemy z pobiciem tego...

Galaxy S III bezprzewodowe ładowanie

Galaxy S III bezprzewodowe ładowanie

Galaxy S III - co jeszcze powinieneś o nim wiedzieć?

System operacyjny Galaxy S III to oczywiście najnowszy Android 4.0 czyli Ice Cream Sandwich. Samsung Galaxy S III ma pełny pakiet kodeków audio i wideo, więc będziemy mogli na nim odtworzyć praktycznie każdy film i utwór muzyczny. Nie ma też problemów z pamięcią . Galaxy S II ma wbudowane 1GB RAM oraz 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej na pliki (czyli dwa razy więcej niż w S II). Oczywiście możemy dodatkowo rozszerzyć to o kolejne gigabajty za pomocą karty microSD. Jeżeli chodzi o komunikację to Galaxy S II ma 3G, WiFi, Bluetooth 4.0, GPS oraz LTE (ma zostać dodany).

Galaxy S III bliżej natury

Galaxy S III bliżej natury

Samsung Galaxy S II w dwóch kolorach, ale bez czarnego?

Galaxy S III zostanie wydany tylko w dwóch kolorach - “marmurowym" białym i “kamiennym" niebieskim. Hmm... Trochę brakuje mi czarnej klasyki... Ponadto warto jeszcze zauważyć, że Samsung postarał się, by odgłosy naszego smartfona kojarzyły się bardzo z naturą. Wszystkie dźwięki dochodzące z Galaxy S III są takie przyrodnicze... Czyżby Avatar wśród smartfonów?

Galaxy S III w kolorze niebieskim

Galaxy S III w kolorze niebieskim

Galaxy S III w kolorze białym

Galaxy S III w kolorze białym

Samsung Galaxy S III - galaktyczny smartfon, który nie ma konkurencji?

Czy Galaxy S III? jest najlepszy na świecie? Na to wygląda. Galaxy S III to bez dwóch zdań najwydajniejszy smartfon na rynku. Do tego telefon, który wyjątkowo skupia się na wygodzie korzystania. Jedyne co można mu zarzucić to - w mojej opinii - podobnie jak w Galaxy Nexus trochę zbyt opływowe kształty (wolę te bardziej prostokątne z S II) i brak koloru czarnego obudowy.

Galaxy S III - galaktyczny smartfon

Galaxy S III - galaktyczny smartfon

Galaxy S III - czy warto kupić?

Uważam, że już Galaxy S II był najlepszym smartfonem, który zostawił daleko dominującego do tej pory iPhone Apple. Galaxy S III to podrasowana wersja S II , więc jeszcze bardziej zostawia Apple w tyle. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma telefonu z logo S-ki (lub ma pierwszą wersję Galaxy S), to powinien już zbierać gotówkę na zakup. Natomiast ci, którzy mają Galaxy S II, przynajmniej na razie, chyba nie muszą przechodzić na najnowszy model. Chociaż jednak kusi to bezprzewodowe ładowanie, większy ekran AMOLED HD i czterordzeniowy procek... W każdym razie 29 maja do sklepów trafi nowa galaktyka Samsunga. Jest więc trochę czasu na podjęcie decyzji.

Co myślicie o nowej galaktyce? Czy Galaxy S III to prawdziwy iPhone killer?

Galaxy S III z Korei

Galaxy S III z Korei