Samsung Galaxy S III wspiera sprzętowo DRM

Po niedawnej prezentacji nowego smartfona Samsung Galaxy S III dowiadujemy się coraz więcej interesujących rzeczy na jego temat. Najnowsza dotyczy zastosowanej w nim technologii izraelskiej firmy Discretix zapewniającej bezpieczeństwo usługom dostarczającym treści wideo HD.

Zajmująca się dostarczaniem mobilnych rozwiązań ochrony danych izraelska firma Discretix poinformowała, że wyposażyła najnowszy flagowy smartfon Samsunga - Galaxy S III - w sprzętowe wsparcie dla mechanizmu zabezpieczeń DRM. W pełni integruje się on z bezpiecznym środowiskiem ARM TrustZone i zapewnia szyfrowany dostęp do wymagających ochrony usług VOD oferujących filmy HD oraz serwisów takich jak Samsung Media Hub.

W komunikacie Discretix możemy przeczytać, że smartfony stają się głównym sposobem na konsumowanie wspomnianych wyżej usług. Dzięki wyposażaniu ich w jej technologię zabezpieczeń możemy liczyć na to, że dostawcy treści multimedialnych będą skłonni do szerszego udostępniania ich za pośrednictwem Internetu.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 już teraz za darmo prosto od Samsunga! Musisz zrobić jedną prostą rzecz

Firma przewiduje, że producenci tacy jak Samsung, Motorola, LG, Panasonic i Sharp dostarczą na rynek 50 milionów smartfonów z jej rozwiązaniem "pod maską". Ponadto w kwietniu podpisała z firmą HTC porozumienie w sprawie "zabezpieczenia" jej nowego flagowego modelu.

Przypominamy także, że na polskiej premierze telefonu Samsung Galaxy S III była obecna redakcja PC World. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.