Samsung Galaxy S III zaoferuje (chyba) procesor Exynos z wbudowaną obsługą LTE

W serwisie Korea Times pojawiły się interesujące informacje na temat smartfona Samsung Galaxy S III. Wynika z nich, że będzie on dysponował procesorem własnej produkcji, który zaoferuje także wbudowany moduł pozwalający na obsługę technologii 4G LTE.


Smartfon Samsung Galaxy S III to długo oczekiwany następca bardzo popularnego modelu Galaxy S II. Od miesięcy pojawiają się na jego temat różne mniej lub bardzie prawdopodobne doniesienia. Najświeższe zaprezentował serwis Korea Times.

Czego konkretnie one dotyczą?

Procesora aplikacji, z którego korzystać ma nowy flagowy smartfon Samsunga. Ma być nim (prawdopodobnie) 32-nanometrowy układ Exynos, który nie tylko zaoferuje użytkownikowi do dyspozycji siłę czterech rdzeni, ale również możliwość skorzystania z technologii 4G LTE i HSPA 3G.

Zobacz również:

  • Nie możesz się dodzwonić? Oto, jak sprawdzić czy ktoś zablokował Twój numer

Dzięki wbudowaniu tych możliwości Samsung może uzyskać pewną istotną przewagę nad konkurencją. Pozbycie się osobnego chipa mającego za zadanie obsłużyć wspomniane technologie komunikacji może bowiem pozytywnie odbić się na długości czasu pracy na baterii. Co więcej, może również pozwolić konstruktorom na zaprojektowanie smartfona cechującego się mniejszą grubością.

Zdjęcia to potwierdzają

Dwa dni temu w serwisie Reddit pojawiło się zdjęcie (patrz wyżej), które potwierdza (oczywiście jeżeli jest prawdziwe), że Galaxy S III będzie się cechował bardzo smukłą linią. Co więcej, na ekranie urządzenia wyświetlona jest data 22 maja 2012 roku. Natychmiast pojawiły się więc spekulacje, że to właśnie wtedy Samsung przedstawi nam swój najnowszy sprzęt.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: