Samsung Galaxy S IV przetestowany online? Poznajcie wyniki

Jak szybki będzie smartfon Samsung Galaxy S IV? Pewne światło na tę kwestię rzuciła strona internetowa programu testującego GLBenchmark.

Na stronie internetowej programu GLBenchmark pojawiły się wyniki osiągnięte przez smartfon noszący oznaczenie SHV-E300S i pracujący pod kontrolą Androida 4.2.1. Zdaniem wielu internautów może to być oczekiwany przez rynek Galaxy S IV, za czym przemawiać ma wysoka rozdzielczość ekranu testowanego urządzenia wynosząca 1920 x 1080 pikseli.

Wątpliwości budzi jednak zastosowany w nim układ SoC, którym jest dwurdzeniowy Qualcomm Snapdragon S4 Plus MSM8960 1,9 GHz (oferuje grafikę GPU Adreno 320), a nie pojawiający się w wielu wcześniejszych spekulacjach czterordzeniowy procesor Exynos produkowany przez Samsunga.

Oznaczać to więc, że możemy mieć tutaj do czynienia z wersją Galaxy S IV przeznaczoną na wewnętrzny koreański rynek i cechującą się nieco odmienną specyfikacją.

Wyniki testu

Dzięki możliwości porównania wspomnianego urządzenia z innymi smartfonami mamy możliwość przekonania się o jego szybkości:

Galaxy S IV w teście GLBenchmark

Galaxy S IV w teście GLBenchmark

Okazuje się, że w benchmarku Egypt HD w teście offscreen pozostawia on w tyle modele Galaxy S3 (wręcz go deklasuje), HTC Butterfly oraz Nexus 4. W teście onscreen ponownie deklasuje Galaxy S3 i pokonuje HTC Butterfly, lecz przegrywa z gadżetem Google, któremu jednakże pomógł w odniesieniu zwycięstwa ekran o niższej rozdzielczości 720p.


Zobacz również