Samsung Galaxy S i Tab mogą jednak dostać Androida 4.0

Koreański producent podał niedawno listę swoich urządzeń, które otrzymają Androida 4.0. Zaskoczeniem był brak smartfonu Galaxy S oraz tabletu Galaxy Tab. Samsung podał później, że nie mają one dość pamięci dla nowego systemu wyposażonego dodatkowo w nakładkę graficzną TouchWiz.

Samsung Galaxy S
Możliwe, że Samsung zmienił jednak zdanie i będzie pracował nad tym, by jego flagowe urządzenia (sprzed roku) również otrzymały nowy OS. Doniesienia takie pojawiły się w koreańskich mediach i wywołały spore zainteresowanie wśród posiadaczy wyżej wymienionych modeli.

Początkowo Samsung stwierdził, że Galaxy S i Galaxy Tab nie mają dość pamięci RAM i ROM dla systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich z interfejsem TouchWiz. Jeśli chodzi o procesor, to dysponują jednak taką samą 1 GHz jednostką jak Nexus S, który otrzyma aktualizację systemu.

Zobacz również:

Wydaje się, że koreańska firma popracuje trochę dłużej nad optymalizacją nowego systemu oraz jego gabarytami i także posiadacze Galaxy S oraz Tab będą mogli pobrać oficjalną wersję Androida 4.0 od Samsunga. Póki co są to tylko plotki, ale 30 mln posiadaczy smartfonu Galaxy S może być zachętą, bo przecież klient ma zawsze rację.