Samsung Galaxy S10 5G otrzymuje Androida 10

Wprowadzenie aktualizacji na najdroższy model trwało nieco dłużej.

Samsung ostatnimi czasy ma problem z udostępnianiem najnowszych wersji systemu Android na swoje najdroższe urządzenia. Na początku Androida 10 otrzymał Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S11+. Niestety Samsungi Galaxy Note 10 oraz Note 10+ nadal pozostają w fazie beta, a finalne oprogramowanie nie zostało jeszcze opracowane. Również kosztujący 9000 zł Galaxy Fold nie posiada jeszcze Androida 10 na pokładzie i raczej szybko się go nie doczeka.

Samsung Galaxy S10 5G otrzymuje Androida 10

Źródło: samsung.com

Dlaczego Samsung ma problemy z aktualizacją najdroższych modeli. Wszystko rozchodzi się o poziom zaawansowania konstrukcji. Modele Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ otrzymają Androida 10 później, niż tańsze Galaxy S10, ponieważ Samsung musi dostosować rysik S-Pen i niezbędne aplikacje do pracy z nakładką graficzną One UI 2.0 pracującą pod kontrolą Androida 10. Jeszcze większy problem jest z Galaxy Fold, który jest składanym urządzeniem. Google w chwili obecnej nie wspiera jeszcze tego typu urządzeń, w związku z czym przygotowanie odpowiedniej aktualizacji jest zdecydowanie bardziej czasochłonne. Galaxy Fold otrzyma Androida 10 dopiero na wiosnę - w okolicach kwietnia 2020 roku.

Najmniejszy problem Samusung ma z Galaxy S10 5G, który własnie otrzymał stabilną wersję Androida 10. Premiera najnowszego oprogramowania na Galaxy S10 5G opóźniła się ze względu na obecność modemu 5G i konieczność napisania do niego specjalnych sterowników.

Galaxy S10 5G otrzymał właśnie finalną wersję Androida 10 w Korei Południowej. Oprogramowanie mogę pobrać użytkownicy programu Android 10 Beta. W chwili obecnej nie wiadomo, czy stosowny update pojawił się na smartfonach, które nie brały udziału w beta testach.

Użytkownicy Samsungów Galaxy S10 z modemami LTE otrzymali stabilną wersję Androida 10 tego samego dnia, co użytkownicy systemu w wersji beta.

W chwili obecnej stosowna aktualizacja dostępna jest jedynie na urządzenia z Korei Południowej, które zakupione zostały na wolnym rynku i nie posiadają brandingu operatora. Aktualizacja posiada numer kompilacji G977NKSU2BSL2 i poza Androidem 10 z One UI 2.0 wprowadza poprawki zabezpieczeń z 1 grudnia 2019 roku.

Aktualizacja powinna pojawić się na wszystkie urządzenia w ciągu najbliższych dni/tygodni.

Sprawdź więcej informacji o przyszłorocznym Samsungu Galaxy S11 tutaj.

Źródło: sammobile.com