Samsung Galaxy S10 Lite już z Androidem 11 - co ze zwykłym S10?

Koreańczycy zaskakują samych siebie. Samsung nie dopracował jeszcze Androida 11 na flagowe modele z rodziny Galaxy S10, ale udostępnił już finalną wersję oprogramowania na tańszy wariant Galaxy S10 Lite.

Samsung niespodziewanie udostępnił aktualizację do najnowszej wersji Androida dla najtańszego modelu z rodziny Galaxy S10. Jest to tym bardziej zaskakujące, że jeszcze kilkanaście dni temu Samsung wycofał z dystrybucji pierwszą betę Androida 11 dla Samsunga Galaxy S10 ze względu na problemy z akumulatorami.

Smartfon Samsung Galaxy S10 Lite

Smartfon Samsung Galaxy S10 Lite

Posiadacze droższych modeli Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+ z pewnością nie są zadowoleni, że użytkownicy Galaxy S10 Lite otrzymali Androida 11 wcześniej. Wszystko ze względu na zastosowanie innego procesora - model Lite posiada wydajniejszy i bardziej dopracowany układ Qualcomm Snapdragon 855 zamiast Exynosa 9820.

Najnowsza wersja oprogramowanie została oznaczona jako G770FXXU3DTL1. Oferuje ona Androida 11 z nakładką One UI 3.0 oraz najnowszymi poprawkami zabezpieczeń z grudnia 2020 roku. Oprogramowanie udostępniane jest jako aktualizacja OTA i waży nieco ponad 2 GB. Obecnie Android 11 dla Galaxy S10 Lite dostępny jest w Hiszpanii oraz Indiach. Posiadacze Galaxy S10 Lite z Polski będą musieli zaczekać jeszcze kilka dni, ale oprogramowanie powinno zostać udostępnione jeszcze w tym roku.

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma Androida 11.

Źródło: sammobile.com