Samsung Galaxy S10 Lite zadebiutuje z ulepszonym OIS kolejnej generacji

Najnowsze plotki wskazują, że Galaxy S10 Lite zaoferuje stabilizację obrazu, jakiej nie ma żaden flagowiec.

Samsung Galaxy S10 Lite to smartfon, o którym wiedzieliśmy już wszystko. W sieci pojawił się arkusz z całkowitą specyfikacją techniczną, który wyciekł do internetu miesiąc temu. Dzięki niemu wiemy, że Galaxy S10 Lite zadebiutuje z 48 MP matrycą główną, która wspierana będzie przez 12 MP sensor ultraszerokokątny oraz 5 MP obiektyw makro. Dowiedzieliśmy się także co nieco na temat systemu stabilizacji obrazu, jaki znajdzie się w Galaxy S10 Lite.

Samsung Galaxy S10 Lite zadebiutuje z ulepszonym OIS kolejnej generacji

Źródło: samsung

Niezawodny pod względem przecieków dotyczących Samsunga @Ice lake ujawnił, że Galaxy S10 Lite będzie wyposażony w "bezprecedensową technologię OIS", która będzie lepsza od tej zastosowanej w obecnych flagowcach.

Niestety informacja jest krótka, lakoniczna i nie zdradza żadnych szczegółów technicznych. Z przecieku wiemy jedynie, że Samsung Galaxy S10 Lite wykorzystywał będzie "tilt-OIS" cokolwiek to znaczy.

Poza systemem stabilizacji optycznej Samsung Galaxy S10 Lite wyposażony będzie w procesor Qualcomm Snapdragon 855, 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Na pokładzie znajdzie się także spory ekran Super AMOLED o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości Full HD+. Przednia kamerka do Selfie zaoferuje 32 MP sensor.

Źródło: gsmarena.com