Samsung Galaxy S10+ może zadebiutować w wersji z 6 GB RAM'u

Nowy wariant tegorocznego flagowca otrzymał właśnie certyfikat TENAA.

Samsung pełną parą przygotowuje się do prezentacji nowych flagowców z serii Galaxy S11. Urządzenia mają zadebiutować za dwa miesiące - 18 lutego 2019 roku na kolejnej konferencji z cyklu Galaxy Unpacked. Przyszłoroczne Galaxy S zaoferują poważne ulepszenia w zakresie czasu pracy na baterii, aparatów oraz czytnika linii papilarnych. Pojawią się także nowe podzespoły i nieco zmieniony wygląd.

Samsung Galaxy S10+ może zadebiutować w wersji z 6 GB RAM'u

Poza flagowymi Galaxy S11, Koreańczycy zaprezentują niedługo wersje Lite tegorocznych flagowców. Spodziewamy się, że Galaxy Note 10 Lite oraz Galaxy S10 Lite pojawią się na rynku już na początku przyszłego roku. Co ciekawe Galaxy Note 10 Lite wyposażony zostanie w Bluetooth 5.1 i system odnajdywania rysika S-Pen, a Galaxy S10 Lite będzie niczym innym, jak modelem Galaxy A91 ze zmienioną nazwą.

Najnowsze informacje z Chin donoszą, że Samsung planuje również wprowadzić do sprzedaży nowy, zubożały wariant największego Samsunga Galaxy S10+. Informacje te zostały podane przez @stufflistings za pomocą Twittera. Nowy model Samsunga Galaxy S10+ został właśnie certyfikowany przez TENAA. Co wiemy o nowym urządzeniu?

Samsung Galaxy S10+ na rynku europejskim z procesorem Samsung Exynos 9820 posiada nazwę modelu SM-G975F/DS. Wersja na Stany Zjednoczone to SM-G975U (procesor Qualcomm Snapdragon 855), a Kanadyjczycy otrzymali model SM-G975W również z procesorem Qualcomm'a.

Konfiguracja, która pojawiła się w TENAA posiada oznaczenie SM-G9750, co oznacza, że nowy Galaxy S10+ będzie wariacją europejskiego modelu na rynek chiński. Smartfony Samsunga produkowane na Chiny w odróżnieniu od innych posiadają cztero-liczbowy numer modelu.

Podczas premiery Samsung zaprezentował model Galaxy S10+ w wersjach z 8 GB i 12 GB pamięci operacyjnej. Na rynku pojawiła się też wersja Performance Edition wyposażona w 12 GB RAM'u oraz 1 TB wbudowanej pamięci masowej.

Certyfikat TENAA przedstawia doskonale znanego nam Galaxy S10+ w kolorze czarnym. Model nie posiada żadnych różnic wizualnych względem "mocniejszych" egzemplarzy.

Samsung Galaxy S10+ może zadebiutować w wersji z 6 GB RAM'u

W chwili obecnej nie wiemy dokładnie, dlaczego Samsung przed premierą modeli z serii Galaxy S11 zamierza wprowadzać na rynek tańszą wersję Galaxy S10+. Podejrzewamy jedynie, że zubożona wersja największego Galaxy S10 pojawi się w China i Azji. Tamtejsi kupujący preferują duże telefony komórkowe. Możliwe także, że Galaxy S10+ z 6 GB pamięci operacyjnej pojawi się na rynkach wschodzących:

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Źródło: gsmarena.com, shouji.tenaa.com.com