Samsung Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10 już z listopadowymi poprawkami

Samsung może obecnie uchodzić za wzór w kwestii terminowego udostępniania aktualizacji zabezpieczeń.

Samsung jak zwykle wyprzedza konkurencje. Mamy pierwszy listopada a koreański producent już rozpoczął proces udostępniania aktualizacji oprogramowania dla Samsungów Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10 z najnowszymi poprawkami zabezpieczeń z 1 listopada 2019 roku. Aktualizacja po raz pierwszy została udostępniona na rynku szwajcarskim i powoli rozsyłana jest również do urządzeń z innymi kodami CSC.

Samsung Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10 już z listopadowymi poprawkami

Źródło: Samsung

W przeciągu kilku ostatnich miesięcy koreański gigant technologiczny zmienił swój schemat udostępniania aktualizacji oprogramowania układowego. Obecnie Samsung pomimo własnej rozbudowanej nakładki One UI bardzo sprawnie udostępnia aktualizacje z najnowszymi poprawkami zabezpieczeń. Firma wprowadziła szereg zmian w procesie dystrybucji aktualizacji. Nie bez znaczenia pozostaje również Project Treble, który ułatwia wprowadzanie nowych poprawek zabezpieczeń, ale nawet urządzenia takie, jak leciwe już Samsungi Galaxy S8 oraz Galaxy Note 8 bez Project Treble bardzo szybko otrzymują aktualizacje zabezpieczeń.

Czy aktualizacja z listopada 2019 roku wprowadza jakieś ważne poprawki? Tego w chwili obecnej nie wiemy, ale fakt, że Samsung tak szybko udostępnił najnowsze oprogramowanie pozwala sądzić, że wprowadza ono pewne poprawki w kontekście zabezpieczeń biometrycznych, które okazały się niewystarczająco skuteczne. Możliwe, że Samsung wprowadził poprawki naprawiające optyczny czytnik linii papilarnych umieszczony w ekranie Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10.

Changelog udostępniony dla urządzeń, które otrzymały już aktualizację oprogramowania nie wspomina nic o ulepszeniu algorytmu rozpoznawania odcisków placów. Być może, że Samsung po prostu przy okazji prac nad aktualizacją do Androida 10 wprowadził poprawki zabezpieczeń na smartfony pracujące pod kontrolą oficjalnych, stabilnych wersji systemu.

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji oprogramowania należy uruchomić Ustawienia i przejść do zakładki Aktualizacja oprogramowania. W chwili pisania tekstu Samsungi Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10 z polskiej dystrybucji nie otrzymały jeszcze aktualizacji.

Źródło: sammobile.com