Samsung Galaxy S11 - 48 MP teleobiektyw obok 108 MP matrycy głównej

Aparaty Samsunga Galaxy S11 mogą zaoferować na papierze niewyobrażalnie duże rozdzielczości.

Samsungi Galaxy S11 zadebiutują już za mniej, niż dwa miesiące, a w sieci pojawia się coraz większa ilośc informacji. Doskonale wiemy, już, jak wyglądał będzie Samsung Galaxy S11 oraz jakie nowości i ulepszenia wprowadzi. Nie jest tajemnicą, że Koreańczycy skupią się na wyeliminowaniu największych błędów, jakie trapiły model Galaxy S10. Dodatkowo producent zamierza zaoferować zupełnie nową jakość mobilnej fotografii.

Samsung Galaxy S11 - 48 MP teleobiektyw obok 108 MP matrycy głównej

Źródło: gsmarena.com

Dzięki wielu przeciekom z różnych źródeł o zróżnicowanej wiarygodności wiemy już, że Galaxy S11 zaoferuje zmodyfikowaną matrycę ISOCELL BRIGHT HMX produkcji Samsunga, która legitymuje się rozdzielczością aż 108 MP. Do tej pory wszystkie flagowe modele oferowały aparaty o rozdzielczości 12 MP. Fakt, że S11 posiadać będzie aż 108 MP sensor nie oznacza, że urządzenie faktycznie wykonywać będzie fotografie w takiej rozdzielczości. Dzięki technologii łączenia 9 sąsiadujących z sobą pikseli w jeden finalnie fotografia będzie miała 12 MP.

Najnowsze informacje donoszą, że urządzenie będzie w stanie wykonywać fotografie z 5 krotnym powiększeniem. Możliwe, że odpowiedzialna za nie będzie dedykowana 48 MP matryca.

Obecnie Samsungi Galaxy S10 i Galaxy Note 10 posiadają 12 MP matrycę główną, która do pomocy ma 16 MP matrycę ultraszerokokątną i 12 MP teleobiektyw. Znaczne zwiększenie rozdzielczości matrycy głównej, może spowodować, że Samsung zmieni również pomocniczą matrycę szerokokątną oraz teleobiektyw.

Jeżeli producent zdecyduje się na umieszczenie trzech wysokiej jakości matryc o dużej rozdzielczości może okazać się, że koszt produkcji urządzenia znacznie wzrośnie. Alternatywnie producent może zdecydować się na zamontowanie 108 MP matrycy głównej i przeniesienie obiektywów pomocniczych wprost z Galaxy S10 i Galaxy Note 10. Przypominamy, że już raz Samsung zastosował identyczną matrycę w dwóch flagowcach. Mowa o Samsungach Galaxy S7 i Galaxy S8, które posiadały identyczne obiektywy, ale różniły się dosyć znacząco oprogramowaniem odpowiedzialnym za ich obsługę.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Źródło: sammobile.com