Samsung Galaxy S11 - 5 krotny zoom teleskopowy i 108 MP aparat

Najnowszy flagowiec od Samsunga może mieć więcej innowacyjnych rozwiązań, niż nam się wydaje.

Producenci powoli przestali się już prześcigać w stosowaniu ekranów o coraz to wyższej rozdzielczości i implementowaniu jak największej ilości pamięci operacyjnej oraz wbudowanej. Wydajność smartfonów na przestrzeni ostatnich dwóch/trzech lat rozwija się znacznie wolniej, niż jeszcze kilka lat temu, gdy po premierze nowego modelu poprzednia generacja z dnia na dzień stawała się przestarzała.

Samsung Galaxy S11 - 5 krotny zoom teleskopowy i 108 MP aparat

Źródło: samsung

W chwili obecnej producenci skupili się na obszarze, w którym mają największe pole do popisu. Mowa oczywiście o aparatach fotograficznych. Smartfony przeważającej większości użytkowników już dawno zastapiły klasyczne aparaty fotograficzne, ale jakość zdjęć nadal nie zawsze zadowala.

Samsung od wielu lat jest liderem w produkcji matryc do aparatów fotograficznych. Z rozwiązań południowokoreańskiego giganta korzysta wielu producentów. Najnowsze plotki wskazują, że Galaxy S11 zaoferuje składaną optykę. Informacja ta została przekazana przez portal The Elec.

W chwili obecnej jedynymi smartfonami z takim rozwiązaniem są Huawei P30 Pro oraz OPPO Reno.

Wedle informacji podanych przez The Elec Samsung rozpoczął produkcję modułu kamery z 5 krotnym zoomem optycznym w maju tego roku. Matryca prawdopodobnie znajdzie zastosowanie w najnowszym Galaxy S11 i będzie towarzyszyć głównemu aparatowi fotograficznem o rozdzielczości 108 MP.

Samsung Electro-Mechanics opublikował film wideo, w którym pokazana jest nowa konstrukcja obiektywu oraz sposób jej działania. Moduł ma zaledwie 5 mm wysokości, dzięki czemu bez problemu zmieści się do smukłej obudowy smartfona nie wystając ponad jej obrys. Światło kierowane jest na czujnik przez pryzmat, który przechyla się, aby zapewnić stabilizację obrazu.

Więcej informacji o Galaxy S11 znajduje się tutaj.