Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Spis treści

Samsung Galaxy S20 - Spektometr

Na początku października 2019 roku w sieci pojawiła się informacja wskazująca na obecność spektometru w najnowszym flagowcu z serii Galaxy S. Według LetsGoDigital Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych przyznał Samsungowi patent na umieszczenie spektrometru w smartfonie.

Spektometr to urządzenie, które wytwarza światło widzialne oraz niewidzialne. Jego celem jest wykrycie składu chemicznego przedmiotu, na który został on skierowany. Całość działa na zasadzie zmiany częstotliwości dobijanego światła. W przykładzie przedstawionym przez LetsGoDigital prototyp smartfona mierzy ilość cukru w owocach.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • To naprawdę się dzieje! Galaxy Tab S9 został przetestowany pod katem najbardziej przydatnej zmiany

Tego typu rozwiązanie to nowość w smartfonach. Do tej pory jedynie prototypowy telefon Changhong H2 zaprezentowany na targach CES 2017 w Las Vegas posiadał na pokładzie spektometr.

Zastosowanie tego modułu jest wysoce prawdopodobne. Samsung obok Apple jest jedną z największych firm technologicznych, która zwraca uwagę na zdrowie i zdrowy styl życia swoich klientów. W smartfonach Galaxy S od lat można znaleźć pulsometr oraz czujnik saturacji. Dodatkowo Samsung od lat rozwija autorską aplikację Samsung Health.

Więcej informacji na temat spektometru znajduje się tutaj.

Niestety od października nie pojawiły się żadne kolejne plotki na temat spektometru. Nie jest on też widoczny na najnowszych renderach i materiałach promocyjnych, które wyciekły do sieci.

Samsung Galaxy S20 - Pamięć masowa

W internecie pojawia się coraz więcej informacji, które potwierdzają, że Samsung może zrezygnować ze stosowania czytnika kart pamięci w nowych urządzeniach. Potwierdzeniem tej informacji jest fakt, że Galaxy Note 10 nie posiada czytnika kart microSD. Wyposażono w niego jedynie droższy i większy modele z Plusem.

Do tej pory od czasów Samsunga Galaxy S6 (2015 rok) każdy flagowy model koreańskiego producenta posiadał czytnik kart pamięci.

Sammobile informuje, że Samsung Galaxy S11 oferowany będzie w czterech różnych wersjach pamięciowych, co dodatkowo uwiarygodnia plotki o braku czytnika kart pamięci. Urządzenie w podstawowej wersji zaoferuje 128 GB. Dostępne będę również konfiguracje z 256 GB, 512 GB oraz 1 TB wbudowanej pamięci masowej.

Podstawowy model SM-G981, który ma być następcą Galaxy S10e zaoferuje 128 GB lub 512 GB wbudowanej pamięci masowej. Brakuje pośredniej 256 GB konfiguracji oraz topowego modelu z 1 TB.

SM-G986, który ma być następcą Galaxy S10 będzie oferowany w trzech wersjach ze 128 GB, 256 GB oraz 512 GB wbudowanej pamięci masowej.

Flagowy model Galaxy S11+ o oznaczeniu SM-G988 zastąpi Galaxy S10+ i będzie oferowany w czterech wersjach z 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1 TB wbudowanej pamięci masowej.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung podobnie, jak Apple planuje dodatkowo zarabiać na sprzedaży urządzeń z większą ilością pamięci masowej w wyższej cenie.

Samsung Galaxy S20 - Wyświetlacz

Samsungi Galaxy S20 posiadać będą większe od swoich poprzedników wyświetlacze. Podstawowy Galaxy S20 posiadać będzie panel o przekątnej 6,2 lub 6,4 cala. Podstawowa wersja posiadać będzie 6,7 calowy wyświetlacz, a największy Galaxy SS2011 6,9 calowy ekran.

Najnowsze plotki z połowy października 2019 roku wskazują, że Samsung może kontynuować eksperymenty z nietypowymi proporcjami ekranu. Prototyp przyszłorocznego flagowca z Korei został zauważony w bazach danych popularnych testów syntetycznych. W zgromadzonych informacjach znaleziono wpis informujący o obecności wyświetlacza z proporcjami 20:9. Oznacza to, że Samsung zdecydował się na kolejne wydłużenie konstrukcji urządzenia.

Przypominamy, że koreański producent w 2017 roku wprowadził Samsunga Galaxy S8 z ekranem Infinity Display o proporcjach 18,5:9. Dwa lata później w 2019 roku zaprezentowano smartfony Galaxy S10 oraz Note 10 z ekranami 19:9.

Więcej informacji na temat ekranu o proporcjach 20:9 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

W sieci pojawiły się informacje, które wskazują, że smartfony Samsung Galaxy S20 mogą posiadać zupełnie nowe wyświetlacze. Samsung złożył wniosek o zastrzeżenie nowej nazwy. W Koreańskim urzędzie patentowym (Korean Intellectual Property Office) zastrzeżono nazwę handlową SAMOLED. Na początku może się wydawać, że chodzi o ekrany typu sAMOLED (Super AMOLED), które znane są z Galaxy S9 i wielu innych starszych urządzeń Samsunga, ale nowa nazwa ma opisywać inny typ ekranu. W obecnych flagowcach Samsunga, które zadebiutowały w 2019 roku Koreańczycy zastosowali panele Dynamic AMOLED z pełnym wsparciem dla HDR10+ i wysoką rozdzielczością. Panele SAMOLED mają być jeszcze lepsze i oferować dodatkowo zwiększoną częstotliwość odświeżania. Pod tym względem Samsung jest nieco w tyle. OnePlus i inni producenci zaprezentowali już smartfony z 90 Hz wyświetlaczami.Bardzo prawdopodobne jest, że podobny panel znajdzie się w przyszłorocznych Samsungach Galaxy S20.

Więcej informacji ekranie SAMOLED znajduje się tutaj.

Ice Universe za pomocą swojego konta na Twitterze poinformował, że Galaxy S20 ma być oferowany z ekranem o podwyższonej częstotliwości odświeżania. Odpowiedni fragment kodu źródłowego wskazujący na zastosowanie nowego panelu został znaleziony w One UI 2.0 beta przeznaczonym dla zeszłorocznego Samsunga Galaxy Note 9. Oprogramowanie zostało udostępnione wcześniej dla Galaxy S10 stanowi kolejną skarbnicę wiedzy o Galaxy S20.

Ice Universe informuje i pokazuje zrzut ekranu z chińskiej wersji One UI 2.0, który ukazuje przełącznik pozwalający na wybór częstotliwości odświeżania ekranu. Później post został zaktualizowany o identyczne menu, ale w języki angielskim.

Opcja zawiera trzy opcje wykorzystania nowego wyświetlacza ze zwiększoną częstotliwością odświeżania. Wszystko wskazuje na to, że bazowo Galaxy S20 wyświetlać będzie obraz w 60 Hz. Drugą opcją jest stałe wymuszenie zwiększonego odświeżania z częstotliwością 120 Hz. Ostatnią możliwością wyboru jest tryb automatyczny, który samoczynnie przełącza się ze 120 Hz do 60 Hz i z powrotem w zależności od dynamiki wyświetlanego obrazu.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zastosuję ekran 120 Hz, ale domyślnie opcja ta będzie zdezaktywowana, aby oszczędzać baterię. Tego typu sztuczki stosowane są już w starszych flagowcach z Korei, które posiadają ekrany o rozdzielczości QHD+, ale domyślnie wyświetlają obraz w Full HD+.

Więcej informacji o 120 Hz wyświetlaczu Galaxy S20 znajduje się tutaj.

W sieci pojawiła się fabryczna folia zabezpieczająca ekran Samsunga Galaxy S20, którą przykleja się na nowe urządzenia jeszcze w fabryce.

Do internetu wyciekła folia ochronna dla Galaxy S20, która potwierdza, że urządzenia posiadać będą centralnie umieszczony aparat do selfie oraz zminimalizowaną ramkę dolną. Samsung już od kilku lat rokrocznie eliminuje ramki zmniejszając ich grubość, więc informacja ta nie powinna nikogo zaskoczyć.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: Ice universe via Twitter

Więcej informacji o folii ochronnej dla Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Jakiś czas po wycieku folii do sieci trafiły również szkła zabezpieczające ekran dla całej serii Galaxy S20.

Najnowsze zdjęcia zostały udostępnione przez Ice universe za pomocą konta na Twitterze. Potwierdzają one nasze wcześniejsze wyobrażenia o flagowych Samsungach na 2020 rok. Urządzenia wyposażone będą w jeszcze smuklejsze ramki nad i pod ekranem. Co ważne sama krzywizna ekranu jest dużo mniejsza, niż w poprzednich modelach. To świetna wiadomość, ponieważ ekran nie będzie już tak mocno odbijać refleksów świetlnych na zagięciach.

Fotografie udostępnione przez Ice universe prezentują szkła na ekran dla modelu Galaxy S20 oraz Galaxy S20+. Na zdjęciu oba szkła umieszczone są obok siebie, dzięki czemu można porównać ich wielkość. Wszystko wskazuje na to, że Galaxy S20+ nie będzie znacznie większy od modelu Galaxy S20, który z kolei urośnie nieco w porównaniu do modelu Galaxy S10. Ramki w obu modelach będą minimalne.

Więcej informacji o szkłach ochraniających ekran dla Samsungów Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Samsung finalnie zdecyduje się umieścić w swoich smartfonach matryce o częstotliwości odświeżania wyższej, niż 60 Hz. Na ruch taki zdecydowało się już między innymi Google oraz OnePlus.

Wyższa częstotliwość odświeżania obrazu to oczywiście gładsze i płynniejsze animacje, ale niestety częstsze odświeżanie wyświetlanego obrazu negatywnie wpływa na czas pracy na baterii. Najnowsze informacje przekazane przez Ice universe za pomocą Twitter'a odwołują się do oprogramowania testowego Samsunga Galaxy S20 Ultra. Okazuje się, że urządzenie to nie będzie w stanie wyświetlać obrazu o rozdzielczości 2K z zachowaniem 120 Hz częstotliwości ekranu. Użytkownicy tego modelu będą mogli zdecydować się na wybór rozdzielczości FullHD+ ze 120 Hz odświeżaniem lub 2K ze standardowym 60 Hz odświeżaniem.

Możliwe, że Samsung usunął opcję 120 Hz odświeżania przy wykorzystaniu natywnej rozdzielczości z obawy o krótkie czasy pracy na baterii oraz niewystarczającą wydajność układu graficznego.

Więcej informacji o wyświetlaczu Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - Bateria

Plotki z początku października informują, że Samsung uczy się na błędach. Zaprezentowane w tym roku modele z serii Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10 to świetne smartfony, łączy je jedna cecha, która potrafi zepsuć radość z użytkowania. Mowa o akumulatorach o niskiej pojemności. Problem ten dotyczy głównie posiadaczy podstawowego modelu Galaxy S10 oraz Galaxy S10e. Smartfony te mają akumulatory o pojemności odpowiednio 3400 mAh oraz 3100 mAh w mniejszym modelu. Niestety zastosowanie ogniwa w połączeniu z wydajnymi podzespołami powoduje, że niektórzy użytkownicy muszą doładowywać swoje urządzenia w ciągu dnia.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: Galaxy Club

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zamierza umieścić znacznie większe baterie w przyszłorocznych smartfonach należących do serii Galaxy S20. Holenderski portal Galaxy Club dotarł do materiałów certyfikacyjnych akumulatora, który może zostać zastosowany w Samsungu Galaxy S20. Mowa o modelu EB-BG980ABY. Pojemność baterii to 3800-4000 mAh. Oznacza to, że przyszłoroczny model Samsunga Galaxy S20+ będzie miał o 20 procent pojemniejszy akumulator. Nie dziwi nas ten fakt, ponieważ inni producenci również implementują coraz większe akumulatory do swoich urządzeń. Prym w tym aspekcie wiedzie Xiaomi. Również Apple zdecydowało się na powiększenie baterii w tegorocznych modelach iPhone'a 11, 11 Pro i 11 Pro Max.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: Galaxy Club

Więcej informacji na temat pojemniejszej baterii w Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Kolejne plotki na temat pojemniejszych akumulatorów w Galaxy S20+ pojawiły się zaledwie dzień po wycieku baterii EB-BG980ABY przeznaczonej dla Galaxy S20.

Certyfikat dla baterii o kodzie produktu EB-BG985ABY sugeruje, że Galaxy S20+ zaoferuje baterię o pojemności 4300 mAh. W chwili obecnej takie ogniwo posiada największy i najdroższy Samsung Galaxy Note 10+.

Galaxy S20+ ma mieć oznaczenie modelu SM-G985/986 w zależności od regionu, co wskazuje na fakt, że certyfikowana bateria znajdzie zastosowanie właśnie w tym modelu. Co ciekawe według certyfikacji EB-BG985ABY jest "modelem pochodnym" baterii o kodzie produktu EB-BN975ABU. Bateria ta znajduje się wewnątrz Galaxy Note 10+. Informacja ta sugeruje, że Galaxy S20+ będzie miał taką samą pojemność.

Niestety może okazać się, że Galaxy S20+ nie będzie miał tak pojemnej baterii. W zeszłym roku dwie baterie Galaxy Fold'a uzyskały początkowo certyfikat "modeli podobnych" opartych na baterii zastosowanej w Galaxy S10e. Model ten posiada akumulator o pojemności 3100 mAh, co pozwoliło sądzić, że Fold będzie posiadał łączną pojemność baterii na poziomie 6200 mAh. Niestety informacje te nie uzyskały żadnego pokrycia z rzeczywistością - Galaxy Fold ma baterię, która jest praktycznie niezauważalnie większa od akumulatora z Galaxy Note 10+.

Galaxy S20+ może mieć baterię o pojemności 4300 mAh czyli taką samą, jak Note 10. Mniejszy model z literą "e" na końcu może mieć nieco mniejszą baterię o pojemności 3800 mAh, co jak na produkt Samsunga i tak jest satysfakcjonującą liczbą.

Więcej informacji na temat pojemniejszej baterii w Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Kolejne plotki o baterii i ładowaniu dotyczą najtańszego i najmniejszego modelu Galaxy S20. Okazuje się, że zaoferuje on nie najszybsze ładowanie.

Koreańczycy zapomnieli o rozwijającej się technologii coraz szybszego ładowania baterii. Od czasu wprowadzenia modelu Galaxy S6 w 2015 roku wszystkie flagowce z serii posiadały szybkie ładowarki Fast Charge o mocy 15 W.

Spodziewamy się, że smartfony z serii Galaxy S20 również dostarczane będą z szybszą - 25 W ładowarką w pudełku.

Czy oznacza to jednak, że nowe smartfony ładować się będą szybciej? Niestety prawdopodobnie nie. Ma to związek z planowanym zastosowaniem pojemniejszych akumulatorów, które wraz z szybszą - 25 W ładowarką powinny ładować się tyle czasu, co ogniwa w Galaxy S10.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: gsmarena.com, OnLeaks, Pricebaba

Obecność 25 W ładowania przewodowego została potwierdzona za pomocą chińskiego certyfikatu dla chińskiej wersji najmniejszego i najtańszego Samsunga Galaxy S11e (model SM-G9810). Wcześniej około dwóch tygodni temu w sieci pojawił się również certyfikat Samsunga Galaxy S20 5G, który również potwierdziło obecność 25 W ładowania. Te dwie wiadomości potwierdzają, że Samsungi Galaxy S20 dostarczane będą z nowszą, szybszą ładowarką w zestawie.

Największy i najdroższy model Galaxy S20 Ultra ma posiadać akumulator o pojemności aż 5000 mAh. Tak duża bateria sugeruje, że Samsung mógłby wprowadzić 45 W ładowanie do tego modelu. Dużo bardziej realistycznym scenariuszem jest jednak obecność 25 W ładowarki w zestawie z możliwością dokupienia akcesoryjnego, 45 W zasilacza.

Więcej informacji o 25 W ładowaniu Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Najnowsze przecieki dotyczące Samsunga Galaxy S20 Ultra informują o baterii, która ma mieć pojemność aż 5000 mAh. Będzie to największy akumulator, jaki kiedykolwiek został umieszczony w flagowym modelu Samsung Galaxy.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: galaxyclub.nl

Akumulator Samsunga Galaxy S20 Ultra właśnie wyciekł do sieci dzięki południowokoreańskiej bazie SafetyKorea. W informacjach znalazło się także zdjęcie baterii z numerem modelu EB-BG988ABY. Oznaczenie to pasuje do oznaczenia kodowego Samsunga Galaxy S20 Ultra - SM-G988. Dzięki najnowszej wiadomości i wcześniejszych wyciekom wiemy, że Galaxy S20 Ultra otrzyma bardzo duży akumulator.

Dla porównania obecne flagowce - Samsung Galaxy S10+ i Samsung Galaxy Note 10+ posiadają akumulatory o pojemności odpowiednio 4100 mAh i 4300 mAh.

Bateria do modelu SM-G988 produkowana jest przez Samsung SDI w Wietnamie.

Więcej informacji o baterii w Samsungu Galaxy S20 Ultra znajduje się tutaj.

Pewne jest już także, że podstawowa wersja Samsunga Galaxy S20 zaoferuje dosyć pojemną baterię. Wygląda na to, że Samsung wziął sobie do serca narzekania posiadaczy Galaxy S10 na baterie i czytnik linii papilarnych. Oba z tych elementów mają zostać drastycznie zmodyfikowane w Galaxy S20.

Po tym, jak do sieci wyciekły baterie Samsungów Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra nadszedł czas na podstawowy model Galaxy S20. Jego akumulator cechował się będzie pojemnością 4500 mAh. Jest to całkiem pokaźna liczba, dzięki której smartfon z pewnością wytrzyma dłużej, niż Galaxy S10 z ogniwem 3400 mAh.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Przyszłoroczne smartfony takie, jak Galaxy S11 oraz seria Galaxy A 2020 jasno wskazują, że Samsung nie zamierza już słynąć z krótkiego czasu pracy na baterii. Problem ten na przestrzeni ostatnich lat tyczył się praktycznie każdego użytkownika flagowego smartfona z Korei. Modele Galaxy S6, Galaxy S7, Galaxy S8, Galaxy S9 oraz Galaxy S10 potrafiły rozładować się w środku dnia roboczego. Sytuacji nie poprawiał fakt, że każde z tych urządzeń wspiera jedynie 15 W ładowanie przewodowe.

Podstawowy model Galaxy S20 posiadać będzie baterię o pojemności 4500 mAh, która jest większa od tej zastosowanej w największym smartfonie producenta - modelu Galaxy Note 10+.

Poniżej podsumowanie danych o akumulatorach w Samsungach z serii Galaxy S20:

  • Samsung Galaxy S20 - 3800-3900 mAh, oznaczenie baterii - EB-BG980ABY
  • Samsung Galaxy S20+ - 4500 mAh, oznaczenie baterii - EB-BG985ABY
  • Samsung Galaxy S20 Ultra - 5000 mAh, oznaczenie baterii - EB-BG988ABY

Więcej informacji o baterii podstawowego Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Najnowsze informacje wskazują, że gigantyczny akumulator Samsunga Galaxy S11+ o pojemności 5000 mAh zostanie wyprodukowany przez LG. Informacje przekazane przez chińskie źródła wskazują, że Galaxy S20 Ultra wyposażony zostanie w ogniwa produkowane zarówno przez Samsung SDI, jak i LG.

Spółka zależna od LG - LG Chem jest w chwili obecnej największym na świecie producentem baterii litowo-jonowych. Samsung po raz pierwszy w historii zdecydował się na współpracę ze swoim bezpośrednim konkurentem.

Więcej informacji o baterii do Samsunga Galaxy S20 Ultra produkcji LG Chem znajduje się tutaj.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: