Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Spis treści

Samsung Galaxy S20 - Aparat

Ice Universe - popularna osobowość sieciowa znana z informowania o przeciekach twierdzi, że rodzina Galaxy S20 posiada kryptonim Picasso i zaoferuje znaczne ulepszenia w obrębie zastosowanych aparatów fotograficznych. Być może na pokładzie znajdzie się nowa matryca Samsung Isocell Bright HMX, która oferuje rozdzielczość 108 MP. Potrafi ona łączyć cztery piksele w jeden, aby zaoferować wysokiej jakości fotografię o rozdzielczości 12 MP.

Najnowsze plotki różnią się od informacji podanych przez Ice Universe. Samsung podczas projektowania Galaxy S20 ma skupić się na poprawie jakości zdjęć oraz filmów. Koreański producent zaprezentował ostatnio nową 108 MP matrycę, która została opracowana we współpracy z Xiaomi i ma być wykorzystania w flagowym smartfonie Samsunga na przyszły rok. ISOCELL Bright HMX jest pierwszym obiektywem mobilny, którego rozdzielczość przekracza 100 MP. Wiemy już, że rozdzielczość 108 MP jest chwytem marketingowym, ponieważ domyślnie fotografie wykonywane będą w mniejszej rozdzielczości. Samsung wykorzysta własną technologię Tetracell, która łączy cztery znajdujące się obok siebie pikseli. W efekcie otrzymamy 12 MP fotografie, która będzie dużo ostrzejsza, a na dodatek sporo mniejsza od 108 MP oryginału. Nie wiadomo czy Samsung w ogóle umożliwi wykonywanie 108 MP fotografii w specjalnym trybie.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • To naprawdę się dzieje! Galaxy Tab S9 został przetestowany pod katem najbardziej przydatnej zmiany

Matryca o wysokiej rozdzielczości oraz flagowe podzespoły mają spowodować, że Samsung Galaxy S20 umożliwi nagrywanie filmów w rozdzielczości 6K. Przyszłoroczny flagowiec może zaoferować też 10 krotny zoom optyczny lub hybrydowy. Produkcja najnowszych matryc ISOCELL Bright HMX rozpoczęła się już w sierpniu 2019 roku, więc Samsung z pewnością zdąży wyprodukować ilość potrzebną na premierę Galaxy S20.

Matryca główna o rozdzielczości 108 MP będzie miała do pomocy dwa dodatkowe obiektywy. Będzie to teleobiektyw oraz obiektyw szerokokątny. Prawdopodobne jest również użycie czujnika głębi, który pojawił się już w najnowszym Samsung Galaxy Note 10.

Najnowsze informacje przekazane przez znaną w sieci osobowość odpowiedzialną za przecieki - Ice Universe wskazują, że Galaxy S20 może mieć rewolucyjny aparat i wprowadzi funkcje, które nigdy wcześniej nie były dostępne w smartfonach. Samsungowi prawdopodobnie nie na rękę jest fakt, że obecnie to Huawei produkuje telefony z najlepszymi aparatami fotograficznymi i chce prześcignąć chińskiego producenta.

24 września strona strona SamMobile poinformowała, że smartfon będzie dysponować 5-krotnym zoomem optycznym. Potwierdza także obecność ISOCELL Bright HMX.

Więcej informacji na temat aparatu Samsung Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Najnowsze plotki i pogłoski w sieci wskazują, że Galaxy S20 poza 108 MP matrycą główną może zaoferować 5 krotny zoom teleskopowy. Informacja o składanej optyce została przekazana przez portal The Elec. Obecnie na rynku dostępnych jest jedynie kilka modeli smartfonów z takim rozwiązaniem. Chodzi między innymi o OPPO Reno oraz Huawei'a P30 Pro.

Wedle informacji podanych przez The Elec Samsung produkuje moduły aparatu z 5 krotnym zoomem optycznym od maja bieżącego roku.

Samsung Electro-Mechanics opublikował film wideo, w którym pokazana jest nowa konstrukcja obiektywu oraz sposób jej działania. Moduł ma zaledwie 5 mm wysokości, dzięki czemu bez problemu zmieści się do smukłej obudowy smartfona nie wystając ponad jej obrys. Światło kierowane jest na czujnik przez pryzmat, który przechyla się, aby zapewnić stabilizację obrazu.

Więcej informacji na temat teleskopowego zoomu znajduję się tutaj.

Na początku listopada 2019 roku Ice Universe za pomocą swojego Twitter'a potwierdził, że istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo zastosowania 108 MP matrycy w Samsungu Galaxy S20. Mowa oczywiście o sensorze ISOCELL Bright HMX, który jest już dostępny na rynku. Z matrycy o rewolucyjnej przekątnej skorzystało już Xiaomi. Aparat tego typu znajdziemy w Xiaomi Mi Note 10, który miał swoją oficjalną premierę w Polsce 13 listopada 2019 roku. Należy pamiętać, że nawet pomimo obecności 108 MP matrycy zdjęcia z Galaxy S20 finalnie będą miały kilkukrotnie mniejszą rozdzielczość. Za wszystko odpowiedzialna będzie funkcja 4-in-1 Super Pixel, która łączy cztery znajdujące się obok siebie piksele w jeden. Rozwiązanie to zmniejsza rozdzielczość do nadal imponujących 27 MP. Zamian za to użytkownicy uzyskają dużo ostrzejsze ujęcia z większą ilością światła.

Więcej informacji na temat potwierdzenia przez Ice Universe obecności 108 MP kamery w Galaxy S20 znajdziesz tutaj.

Koreańczycy w pierwszym tygodniu listopada zastrzegli w Urzędzie Unii Europejskiej do spraw Własności Intelektualnej (EUIPO) nazwę Space Zoom. Pojawiła się ona w bazie urzędu z adnotacją "oprogramowanie smarfonów, które sprawia, że można przybliżyć obraz bez obawy o pogorszenie jego jakości". Możliwe, że Space Zoom będzie jedną z funkcji przyszłorocznego Galaxy S20 ściśle powiązaną z zastosowaniem matrycy ISOCELL BRIGHT HMX o rozdzielczości 108 MP, która pozwoli na przybliżenie bez widocznego pogorszenia jakości. Oczywiście fizyki nie da się i oszukać i albo Samsung zdecyduje się na zastosowanie zoom'u optycznego albo wykorzysta zoom cyfrowy, który pozwoli na przybliżenie za pomocą zmniejszenia rozdzielczości. Możliwe, że producent połączy te funkcje i zaimplementuje zoom hybrydowy znany między innymi z Huawei'a P30 Pro oraz OPPO Reno 10x Zoom.

Więcej informacji o Space Zoom znajduję się tutaj

Samsung już niedługo może dołączyć do wyścigu na megapiksele nie jako producent matryc, a jako sprzedawca smartfonów. Kod źródłowy najnowszej wersji aplikacji Samsung Camera wskazuje, że aparat o rozdzielczości 108 MP zostanie zaimplementowany w jednym z nadchodzących modeli.

Plotki o zastosowaniu matrycy aparatu o rozdzielczości 108 MP stały się dużo bardziej wiarygodne po wycieku kodu źródłowego najnowszej wersji aplikacji Samsung Camera.

Max Weinbach - redaktor xda-developer odnalazł te informacje w najnowszej wersji beta One UI 2.0 opartej na Androidzie 10 i wgranej na Samsunga Galaxy S10. Wydane wczoraj oprogramowanie posiada zaktualizowaną aplikację aparatu. Jej kod źródłowy przewiduje możliwość wykonywania fotografii w rozdzielczości 108 MP. W sieci pojawiały się już pogłoski informujące, że przyszłoroczny Samsung Galaxy S20 zostanie wyposażony w obiektyw główny o rozdzielczości 108 MP, ale kod źródłowy nie informuje, że rozdzielczość została przewidziana dla konkretnego modelu. Wszystko, co wiemy na ten moment to fakt, że jeden z przyszłych smartfonów Samsunga pracujący pod kontrolą Androida 10 z nakładką One UI 2.0 wyposażony będzie w 108 MP aparat główny. Oficjalnie dowiemy się co to za urządzenie dopiero na początku przyszłego roku, kiedy to Samsung zakończy prace nad oprogramowaniem One UI 2.0.

W przypadku Samsunga dodanie funkcji do kodu źródłowego stanowi jasną wskazówkę, że już w niedalekiej przyszłości pojawi się urządzenie, które wykorzysta odnalezioną w oprogramowaniu opcje. Samsung zawsze dodaje takie funkcje jedynie wtedy, gdy aktywnie pracuje nad ich wdrożeniem w przyszłych urządzeniach, które zadebiutują na dniach.

Więcej informacji o najnowszej wersji aplikacji Samsung Camera znajduje się tutaj.

Aparat to nie tylko sama matryca. Niezbędne jest również dopracowane oprogramowanie, algorytmy odpowiedzialne za wykorzystanie AI oraz intuicyjna aplikacja do obsługi.

Technologiczny gigant zamierza wprowadzić na rynek urządzenia z udoskonalonym aparatem fotograficznym. Najnowsze wieści wprost z Korei informują, że Samsung zastrzegł kilka znaków towarowych, które mają opisywać unikalne funkcje fotograficzne smartfonów z serii Galaxy S20. Zastrzeżone nazwy to Samsung Single Take oraz Video Spin. Obie zostały sklasyfikowane jako oprogramowanie komputerowe do pobierania i nagrywania aplikacji komputerowych do tworzenia, edycji i zapisywania fotografii i filmów za pomocą aparatów fotograficznych w telefonach.

Obie funkcje zostały znalezione w szóstej becie One UI 2.0 i nie wiadomo jeszcze do końca jak będą działać

Więcej informacji o nowych funkcjach fotograficznych znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: techadvisor

Spodziewamy się, że Samsung skorzysta z modułu kamery peryskopowej w Galaxy S20. Aby umożliwić wykorzystanie 5 krotnego zoomu optycznego na urządzeniu bez wysuwanej optyki z tyłu producent będzie musiał wykorzystać czujnik i soczewki rozmieszone po bokach i wykorzystujące zasadę odbijania światła w peryskopie.

Samsung Electro-Mechanics czyli spółka-córka Samsunga produkuje moduły kamer od 2003 roku. Niedawno ogłoszono masową produkcję kamery z 5 krotnym zoomem optycznym. Niestety podczas prezentacji nie uzyskaliśmy informacji czy moduł wyposażony został w optyczną stabilizację obrazu. Ponieważ moduł ten nie został jeszcze zastosowany w żadnym urządzeniu, które zostało wprowadzone na rynek nie ma możliwości sprawdzenia czy matryca posiada OIS. Możliwe, że pierwszym urządzeniem z tym obiektywem będzie Galaxy S20.

Redaktorzy Sammobile odkryli zgłoszenie patentowe, które Samsung Electro-Mechanics złożył w tym tygodniu do Koreańskiego Urzędu Własności Intelektualnej. Patent dotyczy modułu kamery peryskopowej z optyczną stabilizacją obrazu. Podkreślono również funkcję korekcji poruszenia dłoni. To właśnie tym głównie zajmuje się OIS.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: sammobile.com

Więcej informacji o matrycy z pięciokrotnym zoomem optycznym i OIS znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - specjalny obiektyw do zdjęć nocnych

Doskonale wiemy już, że przyszłoroczne Galaxy S20 posiadać będą unikalne funkcje foto. Jedną z nich może być specjalny obiektyw zaprojektowany do wykonywania zdjęć nocnych w słanych warunkach oświetleniowych.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: nl.letsgodigital.org

Nowy obiektyw otrzymał nawet własną nazwę. Bright Night Sensor został niedawno zgłoszony do EUIPO (European Union Intellectual Property Office). Samsung Electronics złożył wniosek 28 listopada 2019 roku.

Nazwa Bright Night jest już używana przez Samsunga przez jakiś czas. Obecne flagowce - modele z serii Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10 posiadają tryb Bright Night Shot. Jest to specjalna funkcja programowa pozwalająca na wykonywanie lepszych ujęć po zmroku. Tym razem mowa jednak nie o funkcji programowej, a sprzętowej, która wiąże się z wprowadzeniem nowego obiektywu.

Więcej informacji o Bright Night Sensor znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - nagrywanie w 8K

Od dłuższego czasu w internecie mówi się o tym, że Galaxy S20 otworzy nowy rozdział w dziedzinie fotografii mobilnej. Flagowce Samsunga od zawsze miały świetne aparaty fotograficzne z autorskimi technologiami, jak zmienną przysłona. Przyszłoroczny model ma zaoferować kolejne, znaczące ulepszenia.

Samsung Galaxy S20 ma zaoferować możliwość nagrywania filmów w 8K. Prawdopodobnie będzie to pierwszy dostępny na rynku smartfon z obsługą nagrywania w tak wysokiej rozdzielczości.

Najnowsze doniesienia potwierdzają, że Galaxy S20 będzie w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 8K. Pierwsze plotki na temat wysokiej rozdzielczości nagrywanych filmów pojawiły się od razu po premierze układu Exynos 990, który obsługuje nagrywanie wideo w 8K przy zachowaniu 30 klatek na sekundę.

W ostatniej becie One UI 2.0 dla Samsunga Galaxy S10 producent wprowadził wiele zmian w kodzie aplikacji aparatu. Dokładna analiza przeprowadzona przez portal xda-developers ujawniła, że oprogramowanie przygotowane jest do nagrywania w rozdzielczości 8K, co jest kolejną wskazówką i potwierdzeniem, że Galaxy S20 zaoferuje nagrywanie nie tylko w 4K, ale również w 8K.

Więcej informacji o nagrywaniu w 8K znajduje się tutaj.

Poza nagrywaniem w rozdzielczości 8K Samsungi Galaxy S20 otrzymają tryb Pro dla nagrywania filmów wideo.

Samsung planuje przywrócić do swoich urządzeń funkcję, która pierwotnie znikła po aktualizacji smartfonów do One UI. W oprogramowaniu zabrakło trybu Pro dla nagrywania filmów, co zirytowało sporą część użytkowników.

Portal xda-developers podczas przeglądu stabilnej wersji Androida 10 z One UI 2.0 dla Samsunga Galaxy Note 9 odnalazł pewne odniesienia do funkcji, które mogą pojawić się wraz z kolejnym flagowcem z serii Galaxy S. Jedną z nich jest tryb Pro podczas nagrywania filmów.

Tak, jak wspominaliśmy wcześniej tryb Pro podczas filmowania nie jest totalną nowością u Koreańskiego producenta. Flagowe urządzenia procujące pod kontrolą Androida 8.0 Oreo i nakładki Samsung Experience 8.5 oferowały taką opcję. Niestety z niewiadomych przyczyn Samsung zrezygnował z trybu Pro podczas nagrywania wideo wraz z udostępnieniem aktualizacji do Androida 9 z nakładką One UI 1.0.

Wszystko wskazuje na to, że tryb Pro z rozszerzoną funkcjonalnością ponownie zawita do smartfonów Koreańskiego producenta wraz z premierą Samsunga Galaxy S20.

Więcej informacji o trybie Pro w aparacie znajduje się tutaj.

Najnowsze informacje przekazane przez niezawodne źródło Ice universe za pomocą Twittera wskazują, że najdroższy model Galaxy S20 Ultra posiadał będzie zupełnie inny, specjalny obiektyw główny. Ma to być zmodyfikowana matryca ISOCELL Bright HMX, która została opracowana we współpracy z Xiaomi i zaprezentowana w wakacje tego roku.

Ice universe donosi, że specjalnie dla Galaxy S20 Ultra Samsung opracował zmodyfikowaną wersję swojej matrycy, która wpłynie znacząco na finalną cenę smartfona. Informacje są lakonicznie i nie wiadomo w jaki sposób zmodyfikowany aparat wyróżniać się będzie względem klasycznego ISOCELL Bright HMX. Źródło twierdzi, że rozmiar sensora pozostanie nie zmieniony i nadal wynosić będzie 1/1,3.

Bardzo możliwe jest, że Samsung opracowuje specjalną wersję ISOCELL Bright HMX, która nie będzie dostępna dla Xiaomi i wyróżniać się będzie ulepszonymi parametrami.

Więcej informacji o specjalnej matrycy Samsunga Galaxy S20 Ultra znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 Ultra poza dużym ekranem i wysoką ceną ma zaoferować ulepszone aparaty. Najnowsze informacje przekazane przez Ice universe odnoszą się do 108 MP matrycy ISOCELL BRIGHT HMX, w której zmodyfikowaną wersję wyposażony zostanie Samsung Galaxy S20 Ultra. Donosi on, że 108 MP matryca posiadać będzie możliwość złączenia 9 sąsiadujących ze sobą pikseli, co pozwoli na wykonanie fotografii o rozdzielczości 12 MP przy wielkości jednego piksela wynoszącej aż 2,4 μm. W chwili obecnej Galaxy S10 wykonuje natywnie fotografie właśnie w 12 MP.

Tak, jak podejrzewaliśmy również Galaxy S20 nie będzie wykonywać natywnie fotografii w 108 MP. Wszystkie urządzenia wyposażone w matryce 48 MP i większe posiadają możliwość łączenia pikseli, co daje wymierne korzyści. Mało który użytkownik potrzebuje ujęcie w rozdzielczości większej, niż 10 MP. Łączenie pikseli za pomocą dużej matrycy w mniejszą fotografię pozwala wyostrzyć obraz i zachować na nim więcej szczegółów.

Więcej informacji o aparacie z łączeniem pikseli znajduje się tutaj.

Od miesięcy wiemy już, że Galaxy S20 przyniesie znaczne ulepszenia w kwestii jakości zdjęć. Dzięki Ice universe oraz portalowi DigitalTrends w połowie stycznia dowiedzieliśmy się kolejnych szczegółów na temat finalnej już tym razem konfiguracji aparatów w poszczególnych modelach z rodziny Galaxy S20.

Poniżej w tabelce przedstawiamy konfiguracje aparatów wszystkich modeli z serii Galaxy S20:

  • Galaxy S20 - 12 MP + 64 MP + 12 MP
  • Galaxy S20+ - 12 MP + 64 MP + 12 MP + ToF
  • Galaxy S20 Ultra - 108 MP + 48 MP + 12 MP + ToF

Samsung Galaxy S20 - czytnik kart pamięci w modelu Ultra

Zastosowanie matrycy o rozdzielczości ponad 100 MP powoduje, że jedna fotografia zapisana w stratnym formacie JPG może zajmować ponad 20 MB. Na szczęście Samsung zdaje sobie z tego sprawę, a najdroższy model Samsung Galaxy S20 Ultra z najlepszymi aparatami zostanie wyposażony w czytnik kart pamięci w formacie microSD. Mówi się o tym, że Galaxy S20 Ultra mógł będzie posiadać łącznie aż 1,5 TB pamięci masowej (512 GB wbudowanej pamięci oraz 1 TB karta microSD).

Więcej informacji o ostatecznej konfiguracji aparatów i obecności czytnika kart pamięci w największym modelu Ultra znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - dokładne modele zastosowanych matryc

Zaledwie dwa dni po udostępnieniu informacji o finalnych konfiguracjach matryc w poszczególnych modelach z rodziny Galaxy S20 dowiedzieliśmy się, jakie konkretnie obiektywy zostaną wykorzystane. Dzięki Ice universe do sieci przedostały się informacje na temat tego, jakie czujniki zostaną zamontowane w poszczególnych modelach z rodziny Galaxy S20. Wiemy, że Koreańczycy wykorzystają autorskie matryce, ale wspomogą się także produktami od Sony.

Na samym początku zaczniemy od najdroższego i najciekawszego modelu Galaxy S20 Ultra, który na tle tańszych braci wyróżniał się będzie bardziej zaawansowaną konfiguracją aparatów. Podstawowa matryca to sensor Samsung S5KHM1 o rozdzielczości 108 MP. Wszystko wskazuje na to, że jest to zmodyfikowana wersja czujnik ISOCELL BRIGH HMX, który został przygotowany we współpracy z Xiaomi. Matryca ta znajduje się w Mi CC9 Pro oraz Xiaomi Mi Note 10.

Dodatkowa matryca to S5KGH1, która odpowiada za wykonywanie zdjęć ultra szerokokątnych. To czujnik ISOCELL Slim o rozdzielczości 44 MP, 1/1,26" i wielkości piksela na poziomie 0,7 µm. Obiektyw ten wykorzysta technologię Samsung Tetra (Quad Bayer), która służy do łączenia pikseli.

Ostatnia matryca to teleobiektyw producji Sony. Matryca IMX586 to 48 MP czujnik wykorzystujący Quad Bayer charakteryzujący się wielkością piksela na poziomie 0,8 µm. Nie zabrakło również czujnika ToF Sony IMX518.

Nieco tańszy model Galaxy S20+ (następca zwykłego Galaxy S10) wykorzysta zupełnie inną konfigurację aparatu. Główna matryca to 12 MP sensor Sony IMX555 z wielkością piksela na poziomie 1,8 µm. Teleobiektyw to 64 MP matryca Samsung S5KGW5, a matryca ultra szerokokątna to sensor Samsung S5K2LA. Dodatkowo Galaxy S20+ zaoferuje czujnik ToF Sony IMX516.

Najtańszy model Samsung Galaxy S20 (następca tańszego Galaxy S10e) zaoferuje taką samą konfiguracją aparatów, jak Galaxy S20+, ale bez czujnika ToF.

Wszystkie trzy smartfony Samsunga Galaxy S20 wyposażone zostaną w taką samą matrycę do Selfie. Jest to 10 MP sensor Sony IMX375.

Więcej informacji o dokładnych modelach matryc użytych do budowy Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - zoom za pomocą pryzmatu

Matryce do robienia zdjęć w przybliżeniu dla Samsunga Galaxy S20 dostarczane są przez południowokoreańską firmę Optron-Tec, która wcześniej odpowiedzialna była za produkcję pryzmatów do Oppo Reno oferującego 10 krotny zoom optyczny.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: samsung.com

Znany w sieci Ice Universe poinformował ostatnio, że model Galaxy S20 Ultra zaoferuje 5 krotny zoom optyczny i będzie oferował tryb kadrowania, dzięki któremu osiągnięte zostanie 10 krotne powiększenie. Galaxy S20 do tej opcji wykorzysta dwa aparaty fotograficzne o rozdzielczości odpowiednio 48 MP oraz 64 MP, co oznacza że po wykadrowaniu zdjęcia będą miały rozdzielczość 12 MP oraz 16 MP. Dla porównania Oppo Reno oferuje 13 MP fotografie.

Koreański raport pochodzi z The Elec. Zgodnie z publikacją firma Optron-Tec wytwarza pryzmaty, które Samsung Electro-Mechanics używa do budowy gotowego modułu kamery wysyłanego do Samsung Electronics celem umieszczenia w Samsungu Galaxy S20.

Główną wadą firmy Optron-Tec jest fakt, że producent nie jest w stanie dostarczyć gotowego modułu kamery, a jedynie pryzmat. Całym procesem produkcji matrycy zajmuje się już Samsung.

Więcej informacji o pryzmacie Optron-Tec, który zostanie wykorzystany w Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - 100 krotny zoom hybrydowy

Główny 108 MP obiektyw zostanie połączony z 48 MP teleobiektywem oraz 12 MP obiektywem ultraszerokokątnym. Samsung zamierza również po raz pierwszy zastosować peryskop, który umożliwi większe powiększenie obrazu. Mówi się, że Galaxy S20 Ultra umożliwi wykonywanie zdjęć z 10 krotnym zoomem optycznym oraz 100 krotnym zoomem hybrydowym.

Właśnie dlatego obok peryskopu na zdjęciu, które wyciekło do sieci widać napis 100X, który będzie nazwą marketingową nowej funkcji. Być może Samsung wykorzysta również zgłoszony dwa miesiące temu znak Space Zoom.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: sammobile.com

Więcej informacji o aparacie 100X z Samsunga Galaxy S20 Ultra znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - aparat z funkcją Super ISO

Najnowsze plotki wskazują, że najnowsze smartfony z rodziny Galaxy S zaoferują także nowe rozwiązania w czułości matrycy. Ma ono pozwolić na wykonywanie szczegółowych zdjęć w złych warunkach oświetleniowych oraz w trybie nocnym.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: theverge.com

Samsungi Galaxy S20 mają zaoferować Super ISO. Firma Samsung Electronics zgłosiła w Wielkiej Brytanii znak towarowy w brytyjskim IPO (Intellectual Property Office) na nazwę Super ISO.

Wszystko wskazuje na to, że aparaty Samsungów Galaxy S20 zaoferują większą czułość ISO, niż dotychczas.

Więcej informacji o aparacie Super ISO znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - przykładowe zdjęcia w trybie nocnym

Na nieco ponad 24 godziny przed premierą Samsungów Galaxy S20 do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia wykonane za pomocą tegorocznych flagowych smartfonów z Korei.

Max Weinbach - redaktor pracujący dla XDA Developers, który często informuje jako pierwszy o nadchodzących urządzeniach wrzucił do sieci zdjęcia, które jak twierdzi zostały wykonane przy wykorzystaniu Samsungów Galaxy S10 oraz Galaxy S20. Weinbach nie zdradził żadnych szczegółów na temat tego, jaki model został wykorzystany do wykonania zdjęć, ale podejrzewamy, że jest to bazowa wersja. Zdjęcia nie są znacząco lepsze od tych zarejestrowanych przez Galaxy S10, co pozwala sądzić nam, że nie zostały wykonane za pomocą Galaxy S20 Ultra.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez Max'a Weinbach'a.

Więcej informacji o pierwszych zdjęciach z Galaxy S20 z użyciem trybu nocnego znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - próbka zdjęcia z 30 krotnym zoomem cyfrowym

Dzięki Max'owi Weinbachowi przed premierą mogliśmy także zobaczyć, jak wygląda przykładowe zdjęcie z wykorzystaniem 30 krotnego zbliżenia cyfrowego.

Wiele wskazuje na to, że 30 krotny zoom cyfrowy będzie opcją softwareową oferowaną w modelach Galaxy S20 oraz Galaxy S20+. Do dyspozycji posiadaczy obecnych flagowych modeli Samsung oddaje jedynie 10 krotny zoom cyfrowy, więc różnica będzie znaczna, a mówimy tu jedynie o podstawowych modelach. Prawdziwe zmiany widoczne będą dopiero w Galaxy S20 Ultra. W topowym modelu możemy liczyć nawet na 100 krotny zoom cyfrowy.

Zdjęcia w przybliżeniu wykonywane będą za pomocą teleobiektywu, więc jakość fotografii z 30 krotnym przybliżeniem nie jest tak zła, jak mogłoby się początkowo wydawać. Należy pamiętać także, że matryca tele posiada sporą rozdzielczość wynoszącą 64 MP. Możliwe, że zostanie ona wykorzystana również do nagrywania filmów w rozdzielczości 8K, które mają być wizytówką nowej serii Galaxy S20.

Zdjęcia z 30 krotnym zoomem cyfrowym umieszczone przez Weinbach'a można podziwiać poniżej.

Więcej informacji o zdjęciach z 30 krotnym zoomem optycznym znajduje się tutaj.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: