Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Spis treści

Samsung Galaxy S20 - Oprogramowanie

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: wccftech

Samsung Galaxy S20 zadebiutuje z Androidem 10 i autorską nakładką One UI 2.0. Każdy użytkownik starszych smartfonów koreańskiego producenta z nakładką Samsung Experience, One UI 1 czy nawet TouchWiz bez problemu przesiądzie się na nowszy model. W tym roku Samsung nie zamierza wprowadzać rewolucji, a jedynie ewolucje. Programiści stale poprawiają zaprezentowaną w 2018 roku nakładkę One UI, która stanowczo odcina się od poprzednich rozwiązań stosowanych przez Samsunga. One UI to w chwili obecnej jedna z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych nakładek producenckich, jakie dostępne są na rynku.

Więcej informacji na temat oprogramowania Samsunga Galaxy S20 znajduję się tutaj.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • To naprawdę się dzieje! Galaxy Tab S9 został przetestowany pod katem najbardziej przydatnej zmiany

Informacje w sieci z listopada 2019 roku wskazują, że Samsung zaczął opracowywać finalne wersje oprogramowania dla wariantów LTE modeli Galaxy S20 oraz Galaxy S20+ na rynek europejski. Urządzenia te posiadają nazwy kodowe SM-G980F oraz SM-G985F. Firma rozpoczęła prace nad oprogramowaniem do przyszłorocznych flagowców już w zeszłym miesiącu, ale dotyczyły one wariantów wyposażonych w modem sieci 5G. Przez to część internatów doszła do wniosku, że Galaxy S20 już w podstawie zaoferuje modem 5G, co może okazać się nieprawdą. Postawowe modele Galaxy S20 i Galaxy S20+ oferowane będą w wersjach z LTE.

Więcej informacji na temat oprogramowania Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - integracja z Google Duo

Dzięki portalowi The Korea Herald dowiedzieliśmy się, że Koreańczycy planują nad wdrożeniem natywnej integracji z Google Duo w swojej aplikacji Wiadomości. Podobno Samsung prowadzi zaawansowane rozmowy z południowokoreańskim operatorem sieci komórkowej SK Telecom oraz Google w celu uruchomienia usługi wiadomości wideo na smartfonach Samsunga z systemem Android.

Google Duo ma zostać zintegrowane z aplikacją do wysyłania i odbierania wiadomości SMS oraz RCS (Rich Communication Services). Mowa o wbudowanej w One UI aplikacji Wiadomości. Samsung zamierza uczynić z niej konkurenta dla popularnych komunikatorów tekstowych takich, jak WhatsApp.

Plotki głoszą, że pierwszymi urządzeniami z integracją z Google Duo będą Samsungi Galaxy S20 oraz Galaxy Z Flip. Większej ilości informacji na temat usługi powinniśmy dowiedzieć się już 11 lutego 2020 roku podczas konferencji Samsung Unpacked.

Więcej informacji o integracji Google Duo z Samsungami Galaxy S20 i Galaxy Z Flip znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - Wydajność

Znana w sieci osobowość - Ice Universe potwierdził nasze przypuszczenia. Galaxy S20 w jednej z wersji wyposażony zostanie w najnowszy procesor Snapdragon 865 od Qualcomm'a. Układ ten ma zadebiutował w grudniu 2019 roku, a Ice Universe dotarł już do wyników z popularnych benchamarków przeprowadzonych na przedprodukcyjnym egzemplarzu Samsunga Galaxy S20. Wynika z nich, że urządzenie z super nowoczesnym 7 nm procesorem i tak będzie wolniejsze od podstawowego iPhone'a 11 wyposażonego w układ Apple A13.

Rezultaty te nie dziwią nas, ponieważ Apple dba o rewelacyjną optymalizację oprogramowania, a iPhone'y od wielu lat są najwydajniejszymi smartfonami, jakie można kupić.

Wydaje się, że jeżeli Samsung doposaży Galaxy S20 w 8 GB lub 12 GB pamięci operacyjnej i przyłoży się do optymalizacji oprogramowania to najnowszy smartfon z Korei będzie mógł konkurować pod względem wydajności z iPhone'm 11/11 Pro/11 Pro Max, ale Apple raczej może spać spokojnie. Nic nie wskazuje na to, aby Galaxy S20 przyniósł potężny wzrost wydajności względem poprzednich generacji.

Odkładając na bok wszelkiego rodzaju testy syntetyczne można założyć, że przeciętny użytkownik nie zauważy różnic w wydajności pomiędzy poszczególnymi flagowcami wydanymi w podobnym okresie czasu. Dożyliśmy czasów, w których nawet dwu-trzy letnie smartfony z wysokiej półki nadal działają bardzo płynnie i bez spowolnień.

Więcej informacji na temat wydajności Samsunga Galaxy S20 znajduję się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - Quick Share konkurencją dla AirDrop

Wiadome jest, że Google już od jakiegoś czasu pracuje nad nowym rozwiązaniem do łatwego przekazywania plików pomiędzy telefonami komórkowymi. Stosowna opcja powinna pojawić się w Androidzie 11. Najnowsze informacje przekazane przez xda-developers wskazują, że Samsung planuje wyposażyć najnowsze modele z rodziny Galaxy S20 w nową funkcję, zanim pojawi się ona w Androidzie 11. W pliku .APK odnaleziono opcje Quick Share. Funkcja ta jak sama nazwa wskazuje służy do łatwego udostępniania. Po uruchomieniu wykrywalności wszyscy posiadacze smartfonów Galaxy będą w stanie przesłać pliki do urządzenia. Całość wyświetlać się będzie także w menu udostępniania.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: xda-developers.com

Co ciekawe Quick Share umożliwi wysyłanie plików do urządzeń kompatybilnych z SmartThings. Transfer danych odbywać się będzie za pośrednictwem chmury Samsung Cloud. Pojedyncze pliki nie będą mogły być większe od 1 GB, a w ciągu 24 godzin można będzie wysłać 2 GB plików.

Opcja Quick Share powinna pojawić się w One UI 2.1. Nie wiemy, czy Samsungi Galaxy S20 otrzymają to rozwiązanie od razu po wyjęciu z pudełka, czy trzeba będzie poczekać na stosowną aktualizację oprogramowania.

Więcej informacji na temat Quick Share znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - wyniki testów syntetycznych

W sieci pojawiły się już także pierwsze testy syntetyczne nowych smartfonów w popularnych benchmarkach na Androida. Smartfon Samsunga o numerze modelu SM-G986U, który wskazuje na przynależność do rodziny Galaxy S20 oraz obecność procesora Qualcomm Snapdragon na pokładzie (literka U w numerze modelu) pojawił się w bazie danych Geekbench'a. Możliwe, że przetestowano ten sam egzemplarz, którego zdjęcia wyciekły już do sieci. Oznaczenie SM-G986U zarezerwowane jest właśnie dla pośredniego wariantu Galaxy S20+ z łącznością 5G.

Według Geekbench'a testowane urządzenie posiadało procesor Qualcomm o nazwie kodowej kona. Wskazuje ona na zastosowanie procesora Snapdragon 865, który został zaprezentowany zaledwie miesiąc temu. Samsungi Galaxy S z procesorami od Qualcomm'a przeznaczone są zawsze na Stany Zjednoczone oraz dla Kanadyjskich operatorów. Możliwe, że ta wersja Galaxy S20 pojawi się także w Chinach. Międzynarodowy wariant dostępny między innymi w Polsce zaoferuje układ Samsung Exynos.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: sammobile.com

Wyniki, jakie osiągnął Galaxy S20+ z procesorem Qualcomm Snapdragomn 865 są znacznie wyższe od wyników osiągniętych przez wariant z procesorem Exynos, które pojawiły się kilka miesięcy temu. Bardzo prawdopodobne, że przez ten czas Samsung dopracował i zoptymalizował oprogramowanie stąd znaczne rozbieżności w zarejestrowanych wynikach.

Więcej informacji o wynikach testów syntetycznych Galaxy S20+ 5G w wersji amerykańskiej znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - Wygląd i jakość wykonania

Informacje z listopada 2019 roku przekazane przez portal Sammmobile wskazują, że przyszłoroczne smartfony będą wyglądać niemalże identycznie. Oznacza to, że podstawowy model z literką e w nazwie posiadał będzie zakrzywiony ekran. Przypominamy, że tegoroczny Galaxy S10e jako jedyny model z serii posiada całkowicie płaski wyświetlacz. Informacja ta została podana przez @evleaks, który zazwyczaj posiada wiadomości ze sprawdzonego źródła.

Mniejsza wersja Galaxy S20 ma wyróżniać się już nie tak małym ekranem o przekątnej 6,2 lub 6,4 cala podczas, gdy pozostałe dwa modele mają posiadać wyświetlacze o przekątnej 6,7 oraz 6,9 cala. W tym momencie warto przypomnieć, że rodzina Galaxy S20 charakteryzować się będzie innymi proporcjami ekranu. Zmiana ta może sprawić, że Galaxy S20 Ultra pomimo większej matrycy będzie wygodniejszy w użyciu, niż obecnie sprzedawany model Galaxy Note 10+ będący największym smartfonem Samsunga. Galaxy Note 10+ posiada ekran o przekątnej 6,75 cala.

Poza informacjami na temat wyglądu najmniejszego modelu i przekątnych ekranu dowiedzieliśmy się również nieco o dostępności konfiguracji z modemami sieci 5G. Uważa się, że największy model - Galaxy S20 Ultra oferowany będzie z modemem 5G w standardzie. Mniejsze i tańsze modele Galaxy S20 oraz Galaxy S20+ dostępne będą w dwóch konfiguracjach. Podstawowe wersje oferowały będą modem sieci Gigabit LTE, a za dopłatą dostępny będzie modem sieci 5G.

W teorii oznacza to, że czwarty wariant flagowego smartfona od Samsunga nie będzie już potrzebny. W tym roku w sprzedaży dostępne są trzy podstawowe modele Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+, a także jedna wersja specjalna - Galaxy S10 5G, która jest niczym innym, jak ulepszonym Galaxy S10+ z kilkoma małymi zmianami, większą baterią i modemem sieci 5G.

Więcej informacji na temat designu Galaxy S20 znajduję się tutaj.

W sieci pojawiły się właśnie pierwsze nieoficjalne rendery Samsunga Galaxy S11e. Zgodnie z oczekiwaniami najtańszy flagowiec na 2020 rok będzie znacznie bardziej podobny do swoich droższych i większych braci, niż Galaxy S10e do linii Galaxy S10.

Niestety przeciek renderów do sieci potwierdził nasze obawy. Przyszłoroczny model z literką e na końcu posiadał będzie zagięty ekran tak, jak jego drożsi bracia.

W dalszym ciągu nie mamy żadnych potwierdzonych informacji na temat rozmiaru smartfona. Plotki w sieci wskazują na zastosowanie matrycy o przekątnej 6,2 - 6,3 cala. Zmiany konstrukcyjne, które widzieliśmy już w renderach Galaxy S20+ pojawiły się także w mniejszym modelu S20. Mowa o umieszczeniu wszystkich przycisków sprzętowych na prawym boku oraz zastosowaniu podłużnego szkła aparatów.

Na renderach widać doskonale także nowy pionowy układ kamer w literę L.

Więcej informacji o najmniejszym Samsungu Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: Sammobile.com

Informacje przekazane przez OnLeaks na portalu CashKaro.com prezentują największy model Galaxy S20 Ultra, który wyróżnia się gigantyczną obudową obiektywów.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: OnLeaks, CashKaro.com

Samsung zaszalał z projektem plecków. Z tyłu umieszczono gigantyczny moduł kamery w kształcie prostokąta. Wszyscy internauci, którzy komentowali kwadratowe aparaty iPhone'a 11 z pewnością nie kupią S20 Ultra.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zamierza prześcignąć konkurencje i zaprezentuje urządzenie z największym modułem aparatów. S20 Ultra posiada z tyłu ogromną taflę czarnego szkła, w której umieszczono obiektywy. Urządzenie ma posiadać aż pięć matryc i dwa czujniki. Wyciek umieszczony na CashKaro twierdzi, że główny obiektyw może mieć rozdzielczość 108 MP. Samsung posiada już w produkcji taką matrycę, która została oficjalnie zaprezentowana w sierpniu tego roku. Aktualnie wykorzystuje ją jedynie Xiaomi.

Więcej informacji o wyglądzie Samsunga Galaxy S20 Ultra znajduje się tutaj.

Prawdopodobne jest, że Samsungi Galaxy S20 będą trudniejsze w naprawie od swoich poprzedników. Okazuje się bowiem, że Samsung zajął się także zmianami wewnątrz obudowy.

Najnowsze raporty wskazują, że Samsung podpisał kontrakt z nowym dostawcą klejów. Firma Welbond może dostarczyć klej do Galaxy S20, przez co nowe urządzenie będzie znacznie trudniejsze do naprawy, niż poprzednicy.

Samsung podobno ma zaprzestać używania stosowanych od lat taśm klejących dostarczanych przez firmy NDFOS oraz ANYONE Inc. na rzecz nowego kleju, którego dystrybucją zajmą się firmy Weldbond oraz H.B Fuller.

Smartfon zamiast taśmy montażowej ma mieć szklane plecki przyklejone do ramki za pomocą solidnego kleju, który jednocześnie będzie uszczelką zapobiegającą przedostawaniu się wody do wnętrza konstrukcji.

Więcej informacji o trudnościach w naprawie Samsungów Galaxy S20 znajdziesz tutaj.

Samsung Galaxy S20 - model Ultra z ramką ze stali nierdzewnej

Od końca 2017 roku Apple nieprzerwanie wykorzystuje stal nierdzewną do budowy ramek droższych modeli iPhone'a. Najnowsze informacje wskazują, że również Samsung może sięgnąć po stal nierdzewną. Do tej pory od 2015 roku, kiedy to Samsung zmienił swój design i sięgnął po lepsze materiały wykończeniowe każdy flagowy smartfon posiada obudowę wykonaną ze szkła Corning Gorilla Glass oraz aluminiowej ramki.

Możliwe, że w 2020 roku na półkach sklepowych pojawi się pierwszy smartfon koreańskiego producenta, do którego budowy wykorzystano stal nierdzewną. Najnowsza plotka z Twitter'a donosi, że Galaxy S20 Ultra zostanie wyposażony w aluminiową ramkę. W porównaniu do tańszych modeli Galaxy S20 oraz Galaxy S20+ wersja Ultra ma być zauważalnie droższa i lepsza. Możliwe jest, że zmienione zostaną nie tylko aparaty, ale również cały korpus.

Jeżeli plotki się potwierdzą i do budowy Galaxy S20 Ultra wykorzystana zostanie stal nierdzewna to całe urządzenie znacząco zwiększy swoją wagę.

Więcej informacji o możliwości zastosowania ramki ze stali nierdzewnej w Samsungu Galaxy S20 Ultra znajduje się tutaj.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: