Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Spis treści

Samsung Galaxy S20 - Zabezpieczenia biometryczne

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Najnowsze informacje przekazane przez Forbes wskazują, że Galaxy S20 może przynieść znacznie ulepszone zabezpieczenia biometryczne. Samsung od lat stale rozwija swoje systemy bezpieczeństwa. Użytkownicy smartfonów z serii Galaxy S i Galaxy Note przez co najmniej dwa lata od premiery mogą liczyć na comiesięczne aktualizację zwiększające poziom zabezpieczeń. Dodatkowo producent posiada własny system Samsung Knox utrudniający złamanie zabezpieczeń systemu operacyjnego.

Dla Samsunga to za mało i południowokoreański producent może stać się pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek smartfona z dwuetapowym uwierzytelnianiem użytkownika podczas odblokowania (2FA - Two Factor Authentication).

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • To naprawdę się dzieje! Galaxy Tab S9 został przetestowany pod katem najbardziej przydatnej zmiany

Jak będzie działać nowe rozwiązanie? Plotki głoszą, że Samsung zastosuje duży czytnik linii umieszczony w ekranie. Oprogramowanie będzie wyświetlacz klawiaturę numeryczną właśnie w miejscu, gdzie znajduje się czytnik linii papilarnych. Podczas, gdy użytkownik będzie wpisywać kod PIN smartfon automatycznie sczyta linie papilarne i porówna je z tymi zapisanymi w pamięci urządzenia. Finalnie cały proces stanie się dużo bardziej bezpieczny, ale też nieco mniej wygodny.

Więcej informacji o dwuetapowym uwierzytelnianiu użytkownika podczas odblokowania znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - symultaniczne skanowanie dwóch odcisków palców

Samsung projektując Galaxy S10 i Galaxy Note 10 zaliczył poważną wpadkę z zabezpieczeniami biometrycznymi. Po raz pierwszy postanowiono wbudować skaner odcisków palców w wyświetlacz. Szybko okazało się, że technologia ta jest wolniejsza od sensorów z Galaxy S9 i Galaxy Note 9. Dodatkowo po pewnym czasie użytkownicy odkryli, że czytnik z Galaxy S10 można łatwo oszukać.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung nie chce już popełnić tego samego błędu. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje na temat czytnika linii papilarnych Samsunga Galaxy S20. Nadal ma znajdować się w ekranie, ale jego powierzchnia będzie znacznie większa. Plotka ta została potwierdzona przez firmę Qualcomm, która odpowiedzialna jest za produkcję sensorów zastosowanych w modelach Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10.

Samsung Galaxy S20 ma posiadać nowy czytnik 3D Sonic Max, który ma 17 razy większą powierzchnie od czytnika 3D Sonic Sensor, który zastosowano w Samsungach Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10.

Samsung jest obecnie jedynym producentem smartfonów, który korzysta z ultradźwiękowych czytników linii papilarnych produkcji Qualcomm'a. Z tego właśnie powodu można śmiało założyć, że pierwszym smartfonem z czytnikiem 3D Sonic Max będzie właśnie Samsung Galaxy S20.

Więcej informacji o symultanicznym skanowaniu dwóch odcisków palców znajduje się tutaj.

Jak będzie nazywał się kolejny flagowiec Samsunga?

W Korei mówi się o tym, że kolejna generacja flagowego smartfonu od Samsunga może wcale nie nazywać się Galaxy S20. Do tej pory koreański producent był dosyć przewidywalny i od czasu premiery Galaxy S w czerwcu 2010 roku każda kolejna generacja posiadał coraz wyższą liczbę. Do modelu Galaxy S4 zapisywana ona była liczbach rzymskich, a od modelu Galaxy S5 w liczbach arabskich.

Na rynku nie brakuje jednak producentów, którzy po zaprezentowaniu urządzenia z 10ką w nazwie zupełnie zmieniali sposób nazewnictwa. Przykładem może być Huawei, Microsoft oraz Apple.

Samsung nie potwierdził jeszcze ani nie zaprzeczył, ale nie bylibyśmy zdziwieni, gdy nowy smartfon zadebiutował pod nazwą Galaxy S 2020 lub Galaxy S 20. Możliwe, że Samsung zupełnie porzuci literkę S i wymyśli nowy sposób nazewnictwa swoich flagowych urządzeń. Ostatnimi czasy seria A przeszła potężne zmiany wizualne oraz wprowadzono nowe nazewnictwo. Możliwe, że teraz nadszedł czas na flagowe urządzenia.

W sieci pojawiły się kolejne informacje potwierdzające, że kolejna generacja Samsungów Galaxy S otrzyma nazwy Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra. Poinformował o tym @HarmlessKarl, który jest właścicielem i założycielem firmy Schnail zajmującej się produkcją pokrowców do smartfonów. Udostępnił on zrzut ekranu informacji, która wydaje się być komunikatem firmy Samsung do wszystkich firm produkujących akcesoria do urządzeń mobilnych. W przekazanej notce można zauważyć, że smartfony, które do teraz nazywane były Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra finalnie nazywać się będą odpowiednio Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20+ oraz Samsung Galaxy S20 Ultra.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung przyjmie schemat nazewnictwa podobny do tego zastosowanego przez Apple wraz z premierą iPhone'a 11.

Apple zdecydowało się na przemodelowanie swojej linii iPhone'ów eliminując z niej "tańszy model". Jak widać powyżej również Samsung planuje zaprzestać produkcji modeli z literką e na końcu. W zamian za to na rynku pojawi się Galaxy S20 (następca Galaxy S10e), Galaxy S20+ (następca klasycznego Galaxy S10) oraz Galaxy S20 Ultra (następca Galaxy S10+). Dodatkowo nazwa ultra może wskazywać na ekskluzywne funkcje fotograficzne, które dostępne będą jedynie w najdroższym i największym modelu.

Więcej informacji o nazewnictwie Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Na około miesiąc przed premierą Samsung przez przypadek zdradził nazwy kodowe nowych smartfonów. Wiemy już, że Samsung Galaxy S20 wyposażony zostanie w znacząco ulepszone aparaty w związku z czym telefon otrzymał nazwę kodową Hubble

Niemiecki oddział Samsunga rozpoczął już kampanię pozwalającą na rejestrację na nadchodzące wydarzenie - streaming na żywo konferencji Galaxy Unpacked 2020. Redaktorzy holenderskiego portalu GalaxyClub.nl przez przypadek odkryli, że w adresie URL pojawiają się nazwy kodowe Hubble i Bloom.

Po raz pierwszy nazwy kodowe dla tegorocznych flagowców Samsunga pojawiły się na oficjalnych stronach internetowych producenta.

Przy okazji utworzenia strony rejestracyjnej na konferencję Galaxy Unpacked, niemiecki oddział Samsunga postanowił poprosić użytkowników o określenie, jaki element smartfona jest dla nich najważniejszy. Z poprzednich tego typu akcji wiemy, że udostępnione przez producenta odpowiedzi pasują do smartfonów, które zostaną zaprezentowane 11 lutego 2020 roku. Samsung w swojej ankiecie udostępnił takie odpowiedzi, jak: funkcje rozrywkowe, zaawansowana technologia, wydajność, aparat fotograficzny i wzornictwo.

Więcej informacji o nazwach kodowych Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Kiedy zadebiutuje Galaxy S20?

Oczekujemy, że Samsung ogłosi Galaxy S20 na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Unpacked chwile przed targami MWC w Barcelonie, które odbywają się w dnia 24-27 lutego 2020 roku.

Podobnie, jak w poprzednich latach Galaxy S20 będzie dostępny w przedsprzedaży od razu po premierze, ale pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku marca. Galaxy S20 z pewnością będzie jednym z pierwszych flagowców 2020 roku dostępnych w Polsce.

Ice universe przekazał informacje, że Samsung Galaxy S20 zostanie zaprezentowany już 18 lutego 2020 roku na specjalnie zorganizowanej konferencji z serii Galaxy Unpacked, która ma się odbyć w San Francisco w stanie Kalifornia. Jak widać data ta nie odbiega zbytni od naszych przewidywań. Premiera odbędzie się tydzień wcześniej.

Samsung standardowo zamierza utrzeć nosa konkurencji i zaprezentować swoje smartfony na chwilę przed targami MWC (Mobile World Congress) 2020, które odbywają się w Barcelonie w dniach 24-27 lutego 2020 roku. Koreańczycy mają tak duże przychody, że mogą sobie pozwolić na zorganizowanie specjalnej ogólnoświatowej konferencji jedynie w celu prezentacji nowego smartfona. Możliwe, że obok Galaxy S20 zadebiutuje również składany Galaxy Fold 2 ze szkłem Ultra Thin Glass.

Najnowsze informacje z grudnia wskazują, że Samsungi Galaxy S20 mogą zostać zaprezentowane nieco wcześniej - 11 grudnia 2020 roku.

Więcej informacji o dacie premiery Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung oficjalnie potwierdził, że smartfony z serii Galaxy S20 zadebiutują 11 lutego 2020 roku. Koreańczycy zdecydował się na zaprezentowanie flagowców kolejnej generacji nieco wcześniej, niż przewidywano. Oficjalnie poinformowano, że 11 lutego Samsung Electronics "zaprezentuje nowe, innowacyjne urządzenia, które będą kształtować kolejną dekadę mobilnych doświadczeń". Konferencja z serii Galaxy Unpacked odbędzie się w San Francisco 11 lutego o godzinie 11:00 czasu PST (godzina 20:00 w Polsce).

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: samsung.com

Tegoroczne wydarzenie z serii Galaxy Unpacked będzie dla Samsunga szczególnie ważne, ponieważ niespełna dziesięć lat temu w czerwcu 2010 roku zaprezentowano pierwszego smartfona z serii Galaxy S - model I9000.

Jak oglądać premierę Samsunga Galaxy S20?

Transmisja z wydarzenia na żywo dostępna będzie w trzech miejscach: Samsung Mobile Press, Samsung Global Newsroom oraz Samsung.com. Podejrzewamy, że Samsung uruchomi również live stream z pomocą platformy YouTube.

Więcej informacji na temat konferencji Galaxy Unpacked znajduje się tutaj.

Ile będzie kosztował Galaxy S20?

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: techadvisor

Samsung podobnie, jak Apple od lat stopniowo zwiększa ceny swoich flagowych smartfonów. Galaxy S7 w momencie premiery wyceniany był na 3199 zł. Za Galaxy S8 trzeba było zapłacić już 3499 zł. Zeszłoroczny Galaxy S9 wyceniany był na 3599 zł. Tegoroczne model kosztują od 3299 zł za model Galaxy S10e (pierwszy tańszy flagowiec w gamie Samsunga) do 6899 zł za ceramicznego Galaxy S10 z 12 GB pamięci operacyjnej i 1 TB wbudowanej pamięci masowej.

Na niecałe trzy tygodnie przed premierą najnowszych Samsungów z rodziny Galaxy S20 do sieci wyciekł oficjalny cennik w Euro. Za wszystko odpowiedzialny jest sam producent, który przygotowuje już specjalne arkusze oraz masę materiałów prasowych dotyczących nowego producenta. Jeden z takich plików został przechwycony przez Ishan'a Argwal'a z portalu 91Mobiles. Dzięki niemu wiemy, ile tak naprawdę kosztować będzie rodzina Galaxy S20.

Niestety w kwestii cen nie mamy najlepszych informacji. Poprzednie przewidywania na temat wyceny nie potwierdziły się. Podczas, gdy Apple tnie ceny to Samsung je podwyższa. Podstawowa wersja Galaxy S20 kosztować będzie co najmniej 899 Euro. Wariant z modemem sieci 5G będzie o 100 Euro droższy. Kolejne 100 Euro trzeba dołożyć, aby stać się posiadaczami Samsunga Galaxy S20+ z modemem 5G. Telefony te będą dostępne w kolorach Cosmic Black, Cosmic Blue i Cloud Blue.

Samsung Galaxy S20 Ultra dostępny będzie w dwóch konfiguracjach pamięciowych. Tańsza z nich wyceniona została na 1349 Euro i zaoferuje 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Droższy model z 512 GB wbudowanej pamięci masowej został wyceniony na 1549 Euro. Smartfon w każdej wersji zaoferuje modem sieci 5G oraz czytnik kart pamięci w formacie microSD. Urządzenie dostępne będzie w innych wersjach kolorystycznych - Cosmic Grey i Cosmic Black.

Więcej informacji o cenach Samsunga Galaxy S20 znajduję się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - działający prototyp

Do dziś w sieci pojawiło się mnóstwo bardziej, lub mniej zweryfikowanych wiadomości, ale nie widzieliśmy jeszcze zdjęć finalnego, działającego prototypu urządzenia.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródlo: Ice universe via Twitter

Ice universe, który słynie z przekazywania sprawdzonych przecieków dotyczących kolejnych generacji flagowych Samsungów opublikował właśnie na Twitterze dwie fotografie Samsunga Galaxy S20 umieszczonego w specjalnej obudowie zmieniającej wygląd urządzenia.

Do zdjęć pozuje Galaxy S20 lub jego większa wersja Galaxy S20 Ultra. Trudno określić dokładnie, z którym urządzeniem mamy do czynienia, ponieważ telefon umieszczony został w specjalnym pokrowcu zmieniającym kształt i wygląd urządzenia.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródlo: Ice universe via Twitter

Galaxy S20 został umieszczony w specjalnym pokrowcu, który maskuje jego wygląd. Etui zmienia także bryłę i gabaryty urządzenia. W tym przypadku najważniejsze są jednak aparaty, które w finalnym urządzeniu wydają się być mniejsze i znacznie mniej rzucające się w oczy, niż w renderach, które ostatnimi czasy pojawiły się w sieci. Możliwe, że jest to jedynie złudzenie optyczne spowodowane zastosowaniem etui zwiększającego wymiary zewnętrzne urządzenia.

Więcej informacji o prototypie Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - fotografie modelu S20+ 5G

Niedługo po pojawieniu się zdjęć działającego prototypu Galaxy S20 doczekaliśmy się znacznie dokładniejszych fotografii urządzenia w całej jego okazałości. Za przeciek odpowiedzialny jest Max Weinbach ze znanego portalu xda-developers. 13 stycznia rano w sieci pojawiły się fotografie działającego Samsunga Galaxy S20+ 5G. W przeciwieństwie do poprzednich wycieków zdjęcia są dużo bardziej szczegółowe, a co ważniejsze przedstawiają egzemplarz w wersji produkcyjnej. Dokładnie taki smartfon trafi do sklepów już w lutym tego roku.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: xda-developers.com

Samsung Galaxy S20+ 5G został sfotografowany zarówno z przodu i z tyłu, dzięki czemu wiemy, jak wyglądać będzie moduł aparatu i jego konfiguracja. Zdjęcie przedstawia prostokątną obudowę aparatów, w której umieszczono łącznie sześć czujników (po trzy w pionie zgrupowane w dwóch rzędach). Odejmując lampę doświetlającą LED i otwór mikrofonu użytkownik otrzyma do swojej dyspozycji cztery matryce.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: xda-developers.com

Przód urządzenia nie jest dla nas tajemnicą już od dłuższego czasu. Samsung Galaxy S20+ 5G zaoferuje niemalże bezramkowy wyświetlacz z wbudowaną kamerką. Tak, jak przewidywaliśmy obiektyw wbudowany w matrycę będzie znacznie mniejszy, od tego w Galaxy S10. Według portalu GalaxyClub.nl może mieć średnicę o 2x mniejszą, co przełoży się na czterokrotnie mniejszą powierzchnię aparatu.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: xda-developers.com

Na jednej z fotografii widać Samsunga Galaxy S20+ 5G z włączonym ekranem. Urządzenie wyświetla ekran domowy interfejsu One UI 2.0. Uruchomiony ekran pokazuje, że dolna ramka, jest minimalnie większa od pozostałych.

Więcej informacji o fotografiach działającego Galaxy S20+ 5G w wersji produkcyjnej znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - Grafiki promocyjne

Samsungowi nie udało się dochować tajemnicy. Mało tego, że o Galaxy S20 wiemy prawie wszystko to do sieci wyciekły właśnie oficjalne grafiki promocyjne największego i najdroższego modelu Galaxy S20 Ultra.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: ice universe

Ice universe za pomocą swojego konta na Twtterze przekazał fotografię reklamową przedstawiającą Samsunga Galaxy S20 Ultra. Obrazek przedstawia obudowę obiektywów i potwierdza nasze wcześniejsze przypuszczenia. Galaxy S20 posiadać będą aparaty nowej generacji, które znacząco podniosą jakość mobilnej fotografii.

Samsung zainspirował się konstrukcją Google Pixel'a 4 oraz iPhone'a 11. Modele Galaxy S20 posiadać będą podobną, prostokątną osłoną obiektywów.

Po lewej stronie umieszczono obiektyw ultra szerokokątny. Tego typu matryca z miesiąca na miesiąc staje się coraz popularniejsza. Obiektywy ultra szerokokątne obecne są obecnie we wszystkich flagowych smartfonach z wyłączeniem Pixel'a. Na dole widać kwadratowy obiektyw z peryskopowym zoomem. W chwili obecnej nie wiemy w jaki sposób ułożone będą obiektywy znajdujące się z prawej strony. Przewiduje się że obok lampy błyskowej znajdzie się również miejsce dla sensora głębi.

Więcej informacji o grafice promocyjnej Samsunga Galaxy S20 Ultra znajduje się tutaj.

Razem z wyciekiem cen najnowszych Samsungów w sieci pojawiły się kolejne rendery prasowe wszystkich trzech modeli w różnych wariantach kolorystycznych. Można je podziwiać na poniższych fotografiach.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: 91mobiles.com

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: 91mobiles.com

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: 91mobiles.com

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: 91mobiles.com

Więcej informacji na temat cen i renderów Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - oficjalne akcesoria

Najnowszy wyciek z Wielkiej Brytanii ujawnia listę oficjalnych akcesoriów przeznaczonych do smartfonów Galaxy S20, a przy okazji potwierdza, że Samsung na dziesięciolecie istnienia serii Galaxy S zdecydował się na zmianę nazewnictwa.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: gsmarena.com

Na stronie internetowej MobileFun pojawiła się lista akcesoriów do Samsungów Galaxy S20. Najtańszy pokrowiec został wyceniony na 17,99 funtów, a najdroższy na aż 59,99 funtów. Ceny i kolory są zależne od wersji posiadanego smartfona.

Wśród akcesoriów nie zabrakło doskonale znanych nam pokrowców, ale pojawił się także nowy model Kvadrat Cover, który dostępny będzie dla wszystkich trzech modeli. Pokrowiec wykonany został z tkaniny i wyglądać będzie bardzo podobnie do etui dla Google Pixel 4.

Poniżej lista wszystkich pokrowców dla modeli z serii Galaxy S20 produkowanych przez Samsunga:

  • LED View - £59.99 (około 300 zł netto)
  • LED Cover - £49.99 (około 250 zł netto)
  • Clear View Cover - £49.99 (około 250 zł)
  • Leather Cover - £44.99 (około 224 zł netto)
  • Standing Cover - £29.99 (około 150 zł netto)
  • Kvadrat Cover - £29.99 (około 150 zł netto)
  • Silicone Cover - £24.99 (około 125 zł netto)
  • Clear (transparent) Cover - £17.99 (około 90 zł netto)

Jak widać Samsung zapatrzył się nieco na Apple. Ceny poszczególnych pokrowców są znacznie wyższe, niż w przypadku ich odpowiedników dla modeli z serii Galaxy S10.

Więcej informacji o oficjalnych akcesoriach do Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Do sieci wyciekają kolejne zdjęcia przedstawiające akcesoria dedykowane Samsungom Galaxy S20. Najnowsze fotografie przedstawiające pokrowce dla Samsungów Galaxy S20 pochodzą z Twitter'a. Do zdjęć pozuje Samsung Galaxy S20 Protective Standing Cover, Led View Cover oraz Clear View Cover.

Wszystkie zaprezentowane na Twitterze akcesoria idealnie pasują do zdjęć Samsungów Galaxy S20, które pojawiły się w sieci na przestrzeni ostatniego miesiąca.

Ujawnione fotografie przedstawiają trzy rodzaje pokrowców w różnych kolorach oraz w wersjach dla Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra.

W przypadku fotografii Samsung Galaxy S20 Protective Standing Case idealnie widać różnice pomiędzy najdroższym Samsungiem Galaxy S20 Ultra, a jego mniejszymi i tańszymi braćmi. W wersji Ultra obudowa obiektywów jest znacznie większa.

Więcej informacji na temat pokrowców do Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Na dwa tygodnie przed premierą Samsungów Galaxy S20 dowiedzieliśmy się, że koronawirus może spowodować spore utrudnienia.

Najnowsze informacje z Chin donoszą, że koronawirus negatywnie wpłynął na łańcuch produkcyjny akcesoriów dla najnowszych Samsungów Galaxy S20. Ze względu na rozprzestrzenienie się wirusa chiński rząd zadecydował o przedłużeniu świąt chińskiego Nowego Roku, co ma swoje konsekwencje. W wyniki tej decyzji wiele fabryk zostało zamkniętych, co generuje kolejne opóźnienia w produkcji sprzętu.

Portal MobileFun zaczął otrzymywać informacje od firm, które produkują akcesoria, a także od producentów telefonów i sprzętu elektronicznego o opóźnieniach w dostawach. Powyższa sytuacja spowoduje, że po premierze Samsunga Galaxy S20 możemy borykać się z problemem z dostępnością akcesoriów do najnowszych modeli. W chwili obecnej nic nie wskazuje na to, aby sama premiera Galaxy S20 została zagrożona.

Właściciele najnowszych Galaxy S20 prawdopodobnie będą musieli zaczekać z zakupem akcesoriów, które staną się towarem deficytowym. Ich brak może z kolei spowodować, że na początku zanotujemy sporo większą liczbę uszkodzonych egzemplarzy, niż w przypadku premiery poprzednich generacji Galaxy S.

Więcej informacji o opóźnieniach w produkcji akcesoriów znajduje się tutaj.

Na tydzień przed premierą do sieci wyciekły zdjęcia pokrowca LED Protective Case. Pojawiły się one na niemieckiej stronie internetowej Samsunga.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: gizchina.com

Zdjęcia witryny niemieckiego oddziału Samsunga potwierdzają także nieco informacji, które uzyskaliśmy z poprzednich przecieków na temat Galaxy S20.

Pokrowiec o numerze modelu EF-KG980CJEGEU jest szary i posiada logo producenta na pleckach, w dolnej części.

Więcej informacji o pokrowcu LED Protective Case znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - najtańsze modele jednak z LTE

Okazuje się, że finalnie Samsungi Galaxy S20 zadebiutują także w wersjach z modemem sieci 4G LTE zamiast 5G.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: samsung.com

Informacja ta pojawiła się na chwilę na oficjalnej stronie Samsunga przeznaczonej dla Ameryki Łacińskiej. Na witrynie można było znaleźć informacje o modelu Galaxy S20+ LTE, który potwierdził istnienie Samsungów Galaxy S20 wyposażonych w modem 4G LTE.

Na oficjalnej witrynie producenta pojawiły się informacje o Galaxy S20 z modemem LTE. Okazuje się, że w standardzie obsługę sieci 5G uzyska jedynie Galaxy S20 Ultra. Samsung Galaxy S20 oraz Galaxy S20+ dostępne będą w wariantach z 4G LTE oraz z 5G.

Samsung Galaxy S20 bez 5G otrzymał oznaczenie modelu SM-G985F, a jego odpowiednik z modemem sieci 5G SM-G986F. Podobna sytuacja jest ze zwykłym Galaxy S20. Model z obsługą sieci 4G LTE posiada oznaczenie SM-G980F, a jego odpowiednik z 5G SM-G981F.

Bardzo możliwe, że Samsung będzie sprzedawał warianty 5G tam, gdzie sieć została już rozwinięta czyli na terenie Stanów Zjednoczonych oraz na przykład w Azji. Wersje z LTE zapewne trafią do polski i sprzedawane będą w niższych cenach, niż ich odpowiedniki z 5G.

Więcej informacji o Samsungach Galaxy S20 z LTE znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy Buds+ prezentem w przedsprzedaży

Po wycieku cen w Euro dowiadujemy się, że Samsung zamierza zrekompensować użytkownikom wysoką kwotę za pomocą dosyć drogiego prezentu, który dołączany będzie w przedsprzedaży.

Evan Blass udostępnił właśnie oficjalny plakat promocyjny smartfonów z rodziny Galaxy S20. Potwierdza on nasze przypuszczenia oraz wcześniejsze informacje, które pojawiały się w sieci. Grafika promocyjna sugeruje, że w przedsprzedaży Samsung zamierza dołączać w gratisie słuchawki Galaxy Buds+. Niestety podobnie, jak rok temu oferta ta dotyczy tylko droższych modeli Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: 91mobiles.com

Więcej informacji o słuchawkach dodawanych w przedsprzedaży znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - data premiery sklepowej

Od dawna wiemy, że Samsungi Galaxy S20 zostaną zaprezentowane na konferencji Galaxy Unpacked w San Francisco już 11 lutego 2020 roku. Teraz dowiedzieliśmy się, że finalnie pierwsze urządzenia trafią do odbiorców 6 marca. Skąd o tym wiemy? Na amerykańskiej stronie producenta pojawiła się możliwość nabycia dowolnego z modeli w przedsprzedaży. Umieszczono pod nią informację, że użytkownicy otrzymają swoje modele 6 marca. Obecnie ta informacja jest usunięta, ale w sieci nic nie ginie - poniżej umieszczamy zrzut ekranu z witryny Samsunga.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Więcej informacji o dacie premiery Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - jak wyglądać będzie przedsprzedaż?

Wiemy już, że w gratisie do każdego egzemplarze Samsunga Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra zakupionego w przedsprzedaży kupujący otrzymają za darmo słuchawki True Wireless Galaxy Buds+. Oznacza to, że kupując droższe modele otrzymamy prezent o wartości około 700 zł. W tym przypadku warto zastanowić się nad rezygnacją z podstawowego Galaxy S20 i wyborem modelu z plusem.

Przedsprzedaż Samsungów z rodziny Galaxy S20 wystartuje 11 lutego 2020 roku od razu po zakończeniu konferencji z cyklu Galaxy Unpacked. Przedsprzedaż potrwa do 8 marca. Potencjalni kupujący będą więc mieli niespełna miesiąc na zapoznanie się z pierwszymi wrażeniami oraz recenzjami Galaxy S20 w sieci i zdecydowanie się na zakup swojego egzemplarza wraz z gratisem.

Dodatkowo preordery Samsungów Galaxy S20 zostaną dostarczone kilka dni wcześniej. Pierwsi użytkownicy otrzymają swoje urządzenia 13 marca 2020 roku.

Rzecznik prasowy Samsung America uważa, że Galaxy S20 nie istnieje

Niedawno Ice Universe zamieścił na swoim Twitterze ankietę, w które pytał się swoich fanów, na jaki model Galaxy S20 zdecydowaliby się, gdyby zmieniali swój telefon komórkowy.

Post, który został umieszczony 1 lutego 2020 roku ukazuje dwie ciekawostki. Po pierwsze użytkownicy zdecydowanie najchętniej wybraliby najdroższy model Galaxy S20 Ultra. Oczywiście w praktyce część z tych osób finalnie kupi tańsze modele. Dużo bardziej zaskakujące jest, że na post odpowiedział Samsung za pomocą oficjalnego konta Samsung Mobile US.

Według przedstawicieli amerykańskiego oddziału Samsunga modele z rodziny Galaxy S20 nie istnieją. Co ciekawe powyższy post, który najpewniej miał podkręcić atmosferę przed premierą faktycznie to zrobił. Wielu internatów zaczęło zasypywać Samsunga wiadomościami na temat nadchodzących flagowców. Firma nie zdecydował się odpowiedzieć na pytania, które pojawiły się pod postem. Wpis na Twitterze z konta Samsung Mobile US prawdopodobnie był żartem, który miał podkrecić atmosferę przed premierą.

Samsung Galaxy S20 - opis technologii Nonacell

Samsung przy okazji opisu Galaxy S20 Ultra 5G użył po raz pierwszy nazwy Nonacell zamiast Tetracell. 5 lutego 2020 roku Samsung Electronics otrzymał patent na ochronę znaku towarowego Nonacell w brytyjskim Urzędzie Własności Intelektualnej.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: nl.letsgodigital.org

Do chwili obecnej Samsung korzystał z technologii Tetracell. Pozwalała ona połączyć cztery znajdujące się obok siebie piksele w jeden. Dzięki temu zabiegowi fotografia stawała się ostrzejsza i jaśniejsza. Wszystko wskazuje na to, że Nonacell to następca Tetracell.

Nona w języku łacińskim oznacza liczbę dziewięć. Oznacza to, że Samsung zamierza łączyć aż 9 sąsiadujących ze sobą pikseli w jeden. Oznacza to, że za pomocą 108 MP matrycy wykonamy ostre jak brzytwa zdjęcia o finalnej rozdzielczości 12 MP, czyli takiej samej, jaką oferują Samsungi Galaxy S10.

Nonacell ma przyczynić się do znacznego wzrostu jakości fotografii wykonanych po zmroku.

Więcej informacji o technologii Nonacell znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 w dniu premiery będzie tańszy od Galaxy S10

Firma Counterpoint Research opublikowała swój najnowszy raport, dotyczący Samsunga Galaxy S20. Analitycy przewidują, że nowa generacja flagowca od koreańskiego producenta, trafi do blisko 40 milionów użytkowników już w pierwszym roku na rynku. Oznacza to, że smartfon sprzedawać się będzie lepiej od swojego poprzednika.

Zdaniem specjalistów przyczynić ma się do tego pozornie niższa cena startowa modelu Galaxy S20. Dlaczego pozornie? Samsung podobnie, jak Apple zmienił sposób nazewnictwa swoich smartfonów. Podstawowy Galaxy S20 wcale nie będzie następcą dla modelu Galaxy S10, a słabszego i znacznie tańszego Galaxy S10e. Każdy model z rodziny Galaxy S20 jest droższy od swoich poprzedników, a dzięki zmianie nazwy model Galaxy S20 ma być dla klientów następcą Galaxy S10, a nie Galaxy S10e.

W rzeczywistości Galaxy S20 faktycznie będzie o 50 dolarów tańszy od Galaxy S10, ale jednocześnie będzie o aż 100 dolarów droższy od swojego realnego poprzednika, czyli Samsunga Galaxy S10e.

Samsung Galaxy S20 - bazowa wersja z 8 GB pamięci operacyjnej

Do tej pory myśleliśmy, że użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup bazowych konfiguracji będą musieli pogodzić się jedynie z utratą modemu sieci 5G. Okazuje się jednak, że rzeczywistość nie będzie taka ciekawa. Na niektórych rynkach konfiguracje pamięci będą się różnić pomiędzy modelami z 4G LTE, a 5G. Według informacji przekazanej przez @rquandt za pośrednictwem Twitter'a wynika, że jedynie konfiguracje z wbudowanym modemem 5G zaoferują w standardzie 12 GB pamięci operacyjnej. Warianty 4G na niektórych rynkach sprzedawane będą w konfiguracjach z 8 GB pamięci operacyjnej. W taką ilość wyposażone są podstawowe konfiguracje Samsunga Galaxy S10 oraz Galaxy S10+.

Więcej informacji o tańszym Galaxy S20 z 8 GB pamięci operacyjnej znajduje się tutaj.

Co Google zaprezentuje na premierze Samsungów Galaxy S20?

Google za pomocą swojego oficjalnego konta na Twitterze zaprasza na konferencję Galaxy Unpacked, na której mamy zobaczyć coś wyjątkowego. Czego tak naprawdę możemy się spodziewać?

Okazuje się, że na konferencji Galaxy Unpacked możemy zobaczyć również coś ciekawego od Google. Wyszukiwarkowy gigant nie zaprasza na konferencje swoich partnerów bez powodu.

Google w krótkim i dosyć tajemniczym poście informuje, że "coś ekscytującego" jest za rogiem, ale nie informuje dokładnie o co może chodzić.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Samsung dogadał się z Google, a nowe smartfony Galaxy zostaną zintegrowane z usługą Google Duo. Raporty z Korei Południowej mówiły już o tym, że Samsung zaczął bliżej współpracować z Google.

Inną nowością od Google, którą możemy zobaczyć na Galaxy Unpacked już we wtorek jest zunifikowany interfejs dla składanych smartfonów, który może zostać zaprezentowany na najnowszym składanym Galaxy Z Flip. Google już jakiś czas temu dodało wsparcie dla składanych smartfonów w Androidzie 10.

Więcej informacji o zaproszeniu Google na konferencję Samsung Galaxy Unpacked znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - szybka ładowarka zaoferuje różne moce

W zestawie z Samsungiem Galaxy S20 znajdziemy nowe zasilacze sieciowe. Koreańczycy postanowili wyposażyć swoje urządzenia w dużo większe od poprzedników baterie o pojemności od 4000 do 5000 mAh. Aby szybko "nakarmić" takie akumulatory należało zmodyfikować również system szybkiego ładowania. W konsekwencji flagowe modele z serii Galaxy S nie będą już dostarczane z 15 W ładowarkami Fast Charge. Na szczęście Samsung zamierza umieszczać szybką ładowarkę niezależnie od modelu Galaxy S20, na który się zdecydujemy. Niestety jedynie model Galaxy S20 Ultra zaoferuje super szybkie ładowanie, które będzie w stanie konkurować z innymi najnowszymi flagowcami na rynku.

Podstawowe modele Galaxy S20 i Galaxy S20+ dostarczane będą wraz z ładowarkami o mocy 25 W. Dla wersji Ultra zarezerwowano jeszcze szybszy 45 W zasilacz.

Więcej informacji o szybkiej ładowarce w zestawie znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - ceny na Amazon.ae

Na dwa dni przed oficjalną premierą Samsungów Galaxy S20 strona Amazonu dedykowana klientom ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ujawniła ceny najnowszych flagowców z Korei. W sieci pojawiły się kwoty, jakie trzeba będzie zapłacić za model Galaxy S20 oraz Galaxy S20+.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Źródło: sammobile.com

Ceny na Amazonie sugerują, że urządzenia w rzeczywistości będą kosztować nieco mniej, niż uważaliśmy. Amazon.ae potwierdził również, że podstawowe warianty Galaxy S20 i Galaxy S20+ z modemami sieci 4G LTE wyposażone zostaną w 8 GB pamięci operacyjnej. Droższe modele otrzymają 12 GB RAMu.

Amazon.ae ujawnił Samsunga Galaxy S20 4G w dwóch kolorach - Cosmic Gray oraz Cloud Ping w przecenie na AED 3112 (około 850 dolarów) z AED 3199 (około 870 dolarów). Witryna informuje, że Amazon fizycznie nie posiada jeszcze smartfonów w swoich magazynach.

Na Amazon.ae pojawiły się także droższe warianty Galaxy S20 i Galaxy S20+ z modemem sieci 5G. Kolejne źródło potwierdza, że dopłacając do modemu 5G w gratisie otrzymamy kolejne 4 GB pamięci operacyjnej.

Więcej informacji o cenach Galaxy S20 na Amazon.ae znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - model Ultra z 16 GB RAM

Max Weinbach poinformował, że Sprint zajmie się dystrybucją Samsunga Galaxy S20 Ultra w najdroższej wersji. Według niego najwyższa konfiguracja Samsunga Galaxy S20 Ultra o numerze modelu SM-G988U sprzedawana będzie na terenie Stanów Zjednoczonych przez operatora Sprint. Wariant ten zostanie wyposażony aż w 16 GB pamięci operacyjnej w standardzie LPDDR5 oraz 512 GB wbudowanej pamięci masowej UFS 2.1.

Klienci sieci komórkowej Sprint będą mogli wybrać dwie konfiguracje Galaxy S20 Ultra. Podstawowa zaoferuje "zaledwie" 12 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Oba warianty zaoferują slot na karty pamięci w formacie microSD o pojemności do 1 TB. Weinbach szacuje, że podstawowy model z 12 GB RAMu i 128 GB wbudowanej pamięci masowej zostanie wyceniony na 1399 dolarów. Droższa wersja premium ma kosztować 1549 dolarów.

Smartfony sprzedawane przez Sprint korzystać będą z procesora Qualcomm Snapdragon 865.

Więcej informacji o Galaxy S20 Ultra z 16 GB pamięci operacyjnej znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - jak oglądać relację z premiery?

W Polsce relacja z Galaxy Unpacked rozczynie się 11 lutego 2020 roku we wtorek o godzinie 20:00. Specjalnie dla Was przygotujemy relację z tego wydarzenia.

Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.02.2020]

Wydarzenie Galaxy Unpacked można oglądać z poziomu specjalnie przygotowanej strony, która znajduje się tutaj.

Relacja z premiery Samsunga Galaxy S20 pojawi się na naszym portalu wkrótce po zakończeniu konferencji Galaxy Unpacked.

Samsung Galaxy S20 - relacja z konferencji

Specjalnie dla czytelników zainteresowanych Samsungami Galaxy S20 oraz Galaxy Z Flip przygotowaliśmy relację z wydarzenia Galaxy Unpacked 2020, na której zaprezentowano flagowe smartfony Samsunga oraz słuchawki Galaxy Buds+. W oddzielnym materiale, do którego link znajdziecie tutaj zawarliśmy wszystkie oficjalne, potwierdzone informacje dotyczące Samsugnów Galaxy S20.

W kilku zdaniach możemy podsumować ostatnie kilka miesięcy oczekiwania na modele z rodziny Galaxy S20. Tegoroczna konferencja nie była odkrywcza, ponieważ wszystkie informacje o flagowcach znaliśmy już od dłuższego czasu. Samsung nie pozostawił sobie żadnego asa w rękawie i po prostu potwierdził wszystkie plotki, które znajdują się w tym artykule.

Modele z rodziny Galaxy S20 zaoferują znacząco ulepszone aparaty oraz większe baterie z szybszymi ładowarkami. Ekran w końcu posiada większą częstotliwość odświeżania i znacznie mniejszą kamerkę, która podobnie, jak w modelu Galaxy Note 10 umieszczona jest na środku. Zabrakło złącza słuchawkowego Jack, a ceny solidnie powędrowały do góry.

Cała relacja z premiery Galaxy S20 znajduje się tutaj.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: