Samsung Galaxy S11/Galaxy S20 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [23.01.2020]


Samsung Galaxy S20 - Zabezpieczenia biometryczne

Najnowsze informacje przekazane przez Forbes wskazują, że Galaxy S20 może przynieść znacznie ulepszone zabezpieczenia biometryczne. Samsung od lat stale rozwija swoje systemy bezpieczeństwa. Użytkownicy smartfonów z serii Galaxy S i Galaxy Note przez co najmniej dwa lata od premiery mogą liczyć na comiesięczne aktualizację zwiększające poziom zabezpieczeń. Dodatkowo producent posiada własny system Samsung Knox utrudniający złamanie zabezpieczeń systemu operacyjnego.

Dla Samsunga to za mało i południowokoreański producent może stać się pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek smartfona z dwuetapowym uwierzytelnianiem użytkownika podczas odblokowania (2FA - Two Factor Authentication).

Jak będzie działać nowe rozwiązanie? Plotki głoszą, że Samsung zastosuje duży czytnik linii umieszczony w ekranie. Oprogramowanie będzie wyświetlacz klawiaturę numeryczną właśnie w miejscu, gdzie znajduje się czytnik linii papilarnych. Podczas, gdy użytkownik będzie wpisywać kod PIN smartfon automatycznie sczyta linie papilarne i porówna je z tymi zapisanymi w pamięci urządzenia. Finalnie cały proces stanie się dużo bardziej bezpieczny, ale też nieco mniej wygodny.

Więcej informacji o dwuetapowym uwierzytelnianiu użytkownika podczas odblokowania znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - symultaniczne skanowanie dwóch odcisków palców

Samsung projektując Galaxy S10 i Galaxy Note 10 zaliczył poważną wpadkę z zabezpieczeniami biometrycznymi. Po raz pierwszy postanowiono wbudować skaner odcisków palców w wyświetlacz. Szybko okazało się, że technologia ta jest wolniejsza od sensorów z Galaxy S9 i Galaxy Note 9. Dodatkowo po pewnym czasie użytkownicy odkryli, że czytnik z Galaxy S10 można łatwo oszukać.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung nie chce już popełnić tego samego błędu. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje na temat czytnika linii papilarnych Samsunga Galaxy S20. Nadal ma znajdować się w ekranie, ale jego powierzchnia będzie znacznie większa. Plotka ta została potwierdzona przez firmę Qualcomm, która odpowiedzialna jest za produkcję sensorów zastosowanych w modelach Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10.

Samsung Galaxy S20 ma posiadać nowy czytnik 3D Sonic Max, który ma 17 razy większą powierzchnie od czytnika 3D Sonic Sensor, który zastosowano w Samsungach Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10.

Samsung jest obecnie jedynym producentem smartfonów, który korzysta z ultradźwiękowych czytników linii papilarnych produkcji Qualcomm'a. Z tego właśnie powodu można śmiało założyć, że pierwszym smartfonem z czytnikiem 3D Sonic Max będzie właśnie Samsung Galaxy S20.

Więcej informacji o symultanicznym skanowaniu dwóch odcisków palców znajduje się tutaj.

Jak będzie nazywał się kolejny flagowiec Samsunga?

W Korei mówi się o tym, że kolejna generacja flagowego smartfonu od Samsunga może wcale nie nazywać się Galaxy S20. Do tej pory koreański producent był dosyć przewidywalny i od czasu premiery Galaxy S w czerwcu 2010 roku każda kolejna generacja posiadał coraz wyższą liczbę. Do modelu Galaxy S4 zapisywana ona była liczbach rzymskich, a od modelu Galaxy S5 w liczbach arabskich.

Na rynku nie brakuje jednak producentów, którzy po zaprezentowaniu urządzenia z 10ką w nazwie zupełnie zmieniali sposób nazewnictwa. Przykładem może być Huawei, Microsoft oraz Apple.

Samsung nie potwierdził jeszcze ani nie zaprzeczył, ale nie bylibyśmy zdziwieni, gdy nowy smartfon zadebiutował pod nazwą Galaxy S 2020 lub Galaxy S 20. Możliwe, że Samsung zupełnie porzuci literkę S i wymyśli nowy sposób nazewnictwa swoich flagowych urządzeń. Ostatnimi czasy seria A przeszła potężne zmiany wizualne oraz wprowadzono nowe nazewnictwo. Możliwe, że teraz nadszedł czas na flagowe urządzenia.

W sieci pojawiły się kolejne informacje potwierdzające, że kolejna generacja Samsungów Galaxy S otrzyma nazwy Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra. Poinformował o tym @HarmlessKarl, który jest właścicielem i założycielem firmy Schnail zajmującej się produkcją pokrowców do smartfonów. Udostępnił on zrzut ekranu informacji, która wydaje się być komunikatem firmy Samsung do wszystkich firm produkujących akcesoria do urządzeń mobilnych. W przekazanej notce można zauważyć, że smartfony, które do teraz nazywane były Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra finalnie nazywać się będą odpowiednio Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20+ oraz Samsung Galaxy S20 Ultra.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung przyjmie schemat nazewnictwa podobny do tego zastosowanego przez Apple wraz z premierą iPhone'a 11.

Apple zdecydowało się na przemodelowanie swojej linii iPhone'ów eliminując z niej "tańszy model". Jak widać powyżej również Samsung planuje zaprzestać produkcji modeli z literką e na końcu. W zamian za to na rynku pojawi się Galaxy S20 (następca Galaxy S10e), Galaxy S20+ (następca klasycznego Galaxy S10) oraz Galaxy S20 Ultra (następca Galaxy S10+). Dodatkowo nazwa ultra może wskazywać na ekskluzywne funkcje fotograficzne, które dostępne będą jedynie w najdroższym i największym modelu.

Więcej informacji o nazewnictwie Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Na około miesiąc przed premierą Samsung przez przypadek zdradził nazwy kodowe nowych smartfonów. Wiemy już, że Samsung Galaxy S20 wyposażony zostanie w znacząco ulepszone aparaty w związku z czym telefon otrzymał nazwę kodową Hubble

Niemiecki oddział Samsunga rozpoczął już kampanię pozwalającą na rejestrację na nadchodzące wydarzenie - streaming na żywo konferencji Galaxy Unpacked 2020. Redaktorzy holenderskiego portalu GalaxyClub.nl przez przypadek odkryli, że w adresie URL pojawiają się nazwy kodowe Hubble i Bloom.

Po raz pierwszy nazwy kodowe dla tegorocznych flagowców Samsunga pojawiły się na oficjalnych stronach internetowych producenta.

Przy okazji utworzenia strony rejestracyjnej na konferencję Galaxy Unpacked, niemiecki oddział Samsunga postanowił poprosić użytkowników o określenie, jaki element smartfona jest dla nich najważniejszy. Z poprzednich tego typu akcji wiemy, że udostępnione przez producenta odpowiedzi pasują do smartfonów, które zostaną zaprezentowane 11 lutego 2020 roku. Samsung w swojej ankiecie udostępnił takie odpowiedzi, jak: funkcje rozrywkowe, zaawansowana technologia, wydajność, aparat fotograficzny i wzornictwo.

Więcej informacji o nazwach kodowych Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Kiedy zadebiutuje Galaxy S20?

Oczekujemy, że Samsung ogłosi Galaxy S20 na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Unpacked chwile przed targami MWC w Barcelonie, które odbywają się w dnia 24-27 lutego 2020 roku.

Podobnie, jak w poprzednich latach Galaxy S20 będzie dostępny w przedsprzedaży od razu po premierze, ale pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku marca. Galaxy S20 z pewnością będzie jednym z pierwszych flagowców 2020 roku dostępnych w Polsce.

Ice universe przekazał informacje, że Samsung Galaxy S20 zostanie zaprezentowany już 18 lutego 2020 roku na specjalnie zorganizowanej konferencji z serii Galaxy Unpacked, która ma się odbyć w San Francisco w stanie Kalifornia. Jak widać data ta nie odbiega zbytni od naszych przewidywań. Premiera odbędzie się tydzień wcześniej.

Samsung standardowo zamierza utrzeć nosa konkurencji i zaprezentować swoje smartfony na chwilę przed targami MWC (Mobile World Congress) 2020, które odbywają się w Barcelonie w dniach 24-27 lutego 2020 roku. Koreańczycy mają tak duże przychody, że mogą sobie pozwolić na zorganizowanie specjalnej ogólnoświatowej konferencji jedynie w celu prezentacji nowego smartfona. Możliwe, że obok Galaxy S20 zadebiutuje również składany Galaxy Fold 2 ze szkłem Ultra Thin Glass.

Najnowsze informacje z grudnia wskazują, że Samsungi Galaxy S20 mogą zostać zaprezentowane nieco wcześniej - 11 grudnia 2020 roku.

Więcej informacji o dacie premiery Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung oficjalnie potwierdził, że smartfony z serii Galaxy S20 zadebiutują 11 lutego 2020 roku. Koreańczycy zdecydował się na zaprezentowanie flagowców kolejnej generacji nieco wcześniej, niż przewidywano. Oficjalnie poinformowano, że 11 lutego Samsung Electronics "zaprezentuje nowe, innowacyjne urządzenia, które będą kształtować kolejną dekadę mobilnych doświadczeń". Konferencja z serii Galaxy Unpacked odbędzie się w San Francisco 11 lutego o godzinie 11:00 czasu PST (godzina 20:00 w Polsce).

Źródło: samsung.com

Źródło: samsung.com

Tegoroczne wydarzenie z serii Galaxy Unpacked będzie dla Samsunga szczególnie ważne, ponieważ niespełna dziesięć lat temu w czerwcu 2010 roku zaprezentowano pierwszego smartfona z serii Galaxy S - model I9000.

Jak oglądać premierę Samsunga Galaxy S20?

Transmisja z wydarzenia na żywo dostępna będzie w trzech miejscach: Samsung Mobile Press, Samsung Global Newsroom oraz Samsung.com. Podejrzewamy, że Samsung uruchomi również live stream z pomocą platformy YouTube.

Więcej informacji na temat konferencji Galaxy Unpacked znajduje się tutaj.

Ile będzie kosztował Galaxy S20?

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

Samsung podobnie, jak Apple od lat stopniowo zwiększa ceny swoich flagowych smartfonów. Galaxy S7 w momencie premiery wyceniany był na 3199 zł. Za Galaxy S8 trzeba było zapłacić już 3499 zł. Zeszłoroczny Galaxy S9 wyceniany był na 3599 zł. Tegoroczne model kosztują od 3299 zł za model Galaxy S10e (pierwszy tańszy flagowiec w gamie Samsunga) do 6899 zł za ceramicznego Galaxy S10 z 12 GB pamięci operacyjnej i 1 TB wbudowanej pamięci masowej.

Po ostatnich podwyżkach raczej nie mamy powodów do obaw. Samsung nie powinien zdecydować się na dalsze zwiększanie ceny swoich urządzeń. Możliwe jest, że zobaczymy pewnie zmiany, jeżeli wszystkie nowe modele zaoferują obsługę sieci 5G już w podstawowych konfiguracjach. Jest to prawdopodobne, ponieważ gwałtowny rozwój sieci 5G ma nastąpić właśnie w 2020 roku.

Samsung Galaxy S20 - działający prototyp

Do dziś w sieci pojawiło się mnóstwo bardziej, lub mniej zweryfikowanych wiadomości, ale nie widzieliśmy jeszcze zdjęć finalnego, działającego prototypu urządzenia.

Źródlo: Ice universe via Twitter

Źródlo: Ice universe via Twitter

Ice universe, który słynie z przekazywania sprawdzonych przecieków dotyczących kolejnych generacji flagowych Samsungów opublikował właśnie na Twitterze dwie fotografie Samsunga Galaxy S20 umieszczonego w specjalnej obudowie zmieniającej wygląd urządzenia.

Do zdjęć pozuje Galaxy S20 lub jego większa wersja Galaxy S20 Ultra. Trudno określić dokładnie, z którym urządzeniem mamy do czynienia, ponieważ telefon umieszczony został w specjalnym pokrowcu zmieniającym kształt i wygląd urządzenia.

Źródlo: Ice universe via Twitter

Źródlo: Ice universe via Twitter

Galaxy S20 został umieszczony w specjalnym pokrowcu, który maskuje jego wygląd. Etui zmienia także bryłę i gabaryty urządzenia. W tym przypadku najważniejsze są jednak aparaty, które w finalnym urządzeniu wydają się być mniejsze i znacznie mniej rzucające się w oczy, niż w renderach, które ostatnimi czasy pojawiły się w sieci. Możliwe, że jest to jedynie złudzenie optyczne spowodowane zastosowaniem etui zwiększającego wymiary zewnętrzne urządzenia.

Więcej informacji o prototypie Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - fotografie modelu S20+ 5G

Niedługo po pojawieniu się zdjęć działającego prototypu Galaxy S20 doczekaliśmy się znacznie dokładniejszych fotografii urządzenia w całej jego okazałości. Za przeciek odpowiedzialny jest Max Weinbach ze znanego portalu xda-developers. 13 stycznia rano w sieci pojawiły się fotografie działającego Samsunga Galaxy S20+ 5G. W przeciwieństwie do poprzednich wycieków zdjęcia są dużo bardziej szczegółowe, a co ważniejsze przedstawiają egzemplarz w wersji produkcyjnej. Dokładnie taki smartfon trafi do sklepów już w lutym tego roku.

Źródło: xda-developers.com

Źródło: xda-developers.com

Samsung Galaxy S20+ 5G został sfotografowany zarówno z przodu i z tyłu, dzięki czemu wiemy, jak wyglądać będzie moduł aparatu i jego konfiguracja. Zdjęcie przedstawia prostokątną obudowę aparatów, w której umieszczono łącznie sześć czujników (po trzy w pionie zgrupowane w dwóch rzędach). Odejmując lampę doświetlającą LED i otwór mikrofonu użytkownik otrzyma do swojej dyspozycji cztery matryce.

Źródło: xda-developers.com

Źródło: xda-developers.com

Przód urządzenia nie jest dla nas tajemnicą już od dłuższego czasu. Samsung Galaxy S20+ 5G zaoferuje niemalże bezramkowy wyświetlacz z wbudowaną kamerką. Tak, jak przewidywaliśmy obiektyw wbudowany w matrycę będzie znacznie mniejszy, od tego w Galaxy S10. Według portalu GalaxyClub.nl może mieć średnicę o 2x mniejszą, co przełoży się na czterokrotnie mniejszą powierzchnię aparatu.

Źródło: xda-developers.com

Źródło: xda-developers.com

Na jednej z fotografii widać Samsunga Galaxy S20+ 5G z włączonym ekranem. Urządzenie wyświetla ekran domowy interfejsu One UI 2.0. Uruchomiony ekran pokazuje, że dolna ramka, jest minimalnie większa od pozostałych.

Więcej informacji o fotografiach działającego Galaxy S20+ 5G w wersji produkcyjnej znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - Grafiki promocyjne

Samsungowi nie udało się dochować tajemnicy. Mało tego, że o Galaxy S20 wiemy prawie wszystko to do sieci wyciekły właśnie oficjalne grafiki promocyjne największego i najdroższego modelu Galaxy S20 Ultra.

Źródło: ice universe

Źródło: ice universe

Ice universe za pomocą swojego konta na Twtterze przekazał fotografię reklamową przedstawiającą Samsunga Galaxy S20 Ultra. Obrazek przedstawia obudowę obiektywów i potwierdza nasze wcześniejsze przypuszczenia. Galaxy S20 posiadać będą aparaty nowej generacji, które znacząco podniosą jakość mobilnej fotografii.

Samsung zainspirował się konstrukcją Google Pixel'a 4 oraz iPhone'a 11. Modele Galaxy S20 posiadać będą podobną, prostokątną osłoną obiektywów.

Po lewej stronie umieszczono obiektyw ultra szerokokątny. Tego typu matryca z miesiąca na miesiąc staje się coraz popularniejsza. Obiektywy ultra szerokokątne obecne są obecnie we wszystkich flagowych smartfonach z wyłączeniem Pixel'a. Na dole widać kwadratowy obiektyw z peryskopowym zoomem. W chwili obecnej nie wiemy w jaki sposób ułożone będą obiektywy znajdujące się z prawej strony. Przewiduje się że obok lampy błyskowej znajdzie się również miejsce dla sensora głębi.

Więcej informacji o grafice promocyjnej Samsunga Galaxy S20 Ultra znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - oficjalne akcesoria

Najnowszy wyciek z Wielkiej Brytanii ujawnia listę oficjalnych akcesoriów przeznaczonych do smartfonów Galaxy S20, a przy okazji potwierdza, że Samsung na dziesięciolecie istnienia serii Galaxy S zdecydował się na zmianę nazewnictwa.

Źródło: gsmarena.com

Źródło: gsmarena.com

Na stronie internetowej MobileFun pojawiła się lista akcesoriów do Samsungów Galaxy S20. Najtańszy pokrowiec został wyceniony na 17,99 funtów, a najdroższy na aż 59,99 funtów. Ceny i kolory są zależne od wersji posiadanego smartfona.

Wśród akcesoriów nie zabrakło doskonale znanych nam pokrowców, ale pojawił się także nowy model Kvadrat Cover, który dostępny będzie dla wszystkich trzech modeli. Pokrowiec wykonany został z tkaniny i wyglądać będzie bardzo podobnie do etui dla Google Pixel 4.

Poniżej lista wszystkich pokrowców dla modeli z serii Galaxy S20 produkowanych przez Samsunga:

  • LED View - £59.99 (około 300 zł netto)
  • LED Cover - £49.99 (około 250 zł netto)
  • Clear View Cover - £49.99 (około 250 zł)
  • Leather Cover - £44.99 (około 224 zł netto)
  • Standing Cover - £29.99 (około 150 zł netto)
  • Kvadrat Cover - £29.99 (około 150 zł netto)
  • Silicone Cover - £24.99 (około 125 zł netto)
  • Clear (transparent) Cover - £17.99 (około 90 zł netto)

Jak widać Samsung zapatrzył się nieco na Apple. Ceny poszczególnych pokrowców są znacznie wyższe, niż w przypadku ich odpowiedników dla modeli z serii Galaxy S10.

Więcej informacji o oficjalnych akcesoriach do Samsunga Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S20 - najtańsze modele jednak z LTE

Okazuje się, że finalnie Samsungi Galaxy S20 zadebiutują także w wersjach z modemem sieci 4G LTE zamiast 5G.

Źródło: samsung.com

Źródło: samsung.com

Informacja ta pojawiła się na chwilę na oficjalnej stronie Samsunga przeznaczonej dla Ameryki Łacińskiej. Na witrynie można było znaleźć informacje o modelu Galaxy S20+ LTE, który potwierdził istnienie Samsungów Galaxy S20 wyposażonych w modem 4G LTE.

Na oficjalnej witrynie producenta pojawiły się informacje o Galaxy S20 z modemem LTE. Okazuje się, że w standardzie obsługę sieci 5G uzyska jedynie Galaxy S20 Ultra. Samsung Galaxy S20 oraz Galaxy S20+ dostępne będą w wariantach z 4G LTE oraz z 5G.

Samsung Galaxy S20 bez 5G otrzymał oznaczenie modelu SM-G985F, a jego odpowiednik z modemem sieci 5G SM-G986F. Podobna sytuacja jest ze zwykłym Galaxy S20. Model z obsługą sieci 4G LTE posiada oznaczenie SM-G980F, a jego odpowiednik z 5G SM-G981F.

Bardzo możliwe, że Samsung będzie sprzedawał warianty 5G tam, gdzie sieć została już rozwinięta czyli na terenie Stanów Zjednoczonych oraz na przykład w Azji. Wersje z LTE zapewne trafią do polski i sprzedawane będą w niższych cenach, niż ich odpowiedniki z 5G.

Więcej informacji o Samsungach Galaxy S20 z LTE znajduje się tutaj.