Samsung Galaxy S11 - baterię do modelu Plus wyprodukuje LG

Baterie do najwydajniejszego i największego modelu z serii Galaxy S11 produkować będzie także LG.

Samsung Galaxy S11 będzie odpowiedzią na narzekania klientów, którzy zdecydowali się na model Galaxy S10. Koreańczycy stwierdzili, że nie ma sensu poprawiać czego co działa dobrze i na tapetę wzięli elementy, z których posiadacze Samsungów Galaxy S10 są zadowoleni najmniej. Oznacza to, że Galaxy S11 zaoferuje lepszy czytnik linii papilarnych, symetrycznie umieszczony aparat przedni oraz pojemniejszą baterię z szybszym ładowaniem. Oczywiście nie zabraknie wydajniejszych podzespołów, najnowszego oprogramowania oraz ulepszonych aparatów. Zmieni się także nieznacznie wygląd samego urządzenia.

Samsung Galaxy S11 - baterię do modelu Plus wyprodukuje LG

Źródło: phonearena.com

Urządzenia z Serii Galaxy S11 mają zaoferować znacznie pojemniejsze akumulatory, co bezpośrednio przełoży się na dłuższy czas pracy na baterii.

Szybko przypominamy wszystkie wiadomości na temat akumulatorów w Galaxy S11. Na samym początku należy przypomnieć, w jakie ogniwa wyposażono modele z serii Galaxy S10:

  • Galaxy S10e - 3100 mAh
  • Galaxy S10 - 3400 mAh
  • Galaxy S10+ - 4100 mAh

Ja widać ogniwa nie są zbytnio pojemne. Niewielkie akumulatory spowodowały, że najmniejsze modele Galaxy S10e oraz Galaxy S10 podczas intensywnego użytkowania rozładowują się zdecydowanie za wcześnie.

Samsung postanowił zaradzić temu problemow i spodziewamy się, że smartfony z serii Galaxy S11 zaoferują dużo większe baterie. Poniżej krótkie podsumowanie:

  • Galaxy S11e - 3730 mAh
  • Galaxy S11 - 4300-4500 mAh
  • Galaxy S11+ - 5000 mAh

Ogniwa zastosowane w Samsungach Galaxy S11 są znacznie pojemniejsze. Doczekaliśmy się także sytuacji, w której smartfony Galaxy S będą mieć pojemniejsze akumulatory od swoich odpowiedników z serii Note.

Najnowsze informacje wskazują, że gigantyczny akumulator Samsunga Galaxy S11+ o pojemności 5000 mAh zostanie wyprodukowany przez LG. Informacje przekazane przez chińskie źródła wskazują, że Galaxy S11+ wyposażony zostanie w ogniwa produkowane zarówno przez Samsung SDI, jak i LG.

Spółka zależna od LG - LG Chem jest w chwili obecnej największym na świecie producentem baterii litowo-jonowych. Samsung po raz pierwszy w historii zdecydował się na współpracę ze swoim bezpośrednim konkurentem.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Źródło: phonearena.com