Samsung Galaxy S11 będzie trudniejszy w naprawie od poprzednika

Naprawa Galaxy S11 będzie jeszcze trudniejsza, a wszystkiemu winny jest klej.

O Galaxy S11 słyszeliśmy już prawie wszystko, ale jak się okazuje urządzenie ma przed sobą jeszcze kilka tajemnic. Najnowsze z nich wskazują, że Samsung zajął się również przeprojektowaniem wnętrza obudowy oraz procesu składania Galaxy S11.

Samsung Galaxy S11 będzie trudniejszy w naprawie od poprzednika

Najnowsze raporty wskazują, że Samsung podpisał kontrakt z nowym dostawcą klejów. Firma Welbond może dostarczyć klej do Galaxy S11, przez co nowe urządzenie będzie znacznie trudniejsze do naprawy, niż poprzednicy.

Raporty przekazane przez portal The Elec informują, że Samsung zamierza odejść od stosowania dwustronnych taśm klejących jako środka montażowego swoich smartfonów. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Galaxy S11 zostanie uszczelniony za pomocą kleju.

Samsung podobno ma zaprzestać używania stosowanych od lat taśm klejących dostarczanych przez firmy NDFOS oraz ANYONE Inc. na rzecz nowego kleju, którego dystrybucją zajmą się firmy Weldbond oraz H.B Fuller.

Już Samsung Galaxy S10 słynął z bardzo skomplikowanej konstrukcji i nie życzymy nikomu, aby kiedykolwiek musiał demontować ten telefon. Niestety najnowsze informacje wskazują, że nowy model Galaxy S11 będzie jeszcze trudniejszy do naprawy. Samsung zamiast taśmy klejącej ma wykorzystać klej.

Najnowszy smartfon zamiast taśmy montażowej ma mieć szklane plecki przyklejone do ramki za pomocą solidnego kleju, który jednocześnie będzie uszczelką zapobiegającą przedostawaniu się wody do wnętrza konstrukcji.

Najnowsze smartfony z serii Galaxy S10 zostały ocenione przez portal iFixit na zaledwie 3 punkty na 10. Jeżeli najnowsze plotki o zastosowaniu kleju zamiast taśmy się potwierdzą ocena uzyskana przez Galaxy S11 będzie jeszcze niższa. Sklejenie szklanych plecków z korpusem za pomocą kleju spowoduje problem z jej demontażem.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Źródło: sammobile.com