Samsung Galaxy S11 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [23.11.2019]


Samsung Galaxy S11 - Oprogramowanie

Źródło: wccftech

Źródło: wccftech

Samsung Galaxy S11 zadebiutuje z Androidem 10 i autorską nakładką One UI 2.0. Każdy użytkownik starszych smartfonów koreańskiego producenta z nakładką Samsung Experience, One UI 1 czy nawet TouchWiz bez problemu przesiądzie się na nowszy model. W tym roku Samsung nie zamierza wprowadzać rewolucji, a jedynie ewolucje. Programiści stale poprawiają zaprezentowaną w 2018 roku nakładkę One UI, która stanowczo odcina się od poprzednich rozwiązań stosowanych przez Samsunga. One UI to w chwili obecnej jedna z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych nakładek producenckich, jakie dostępne są na rynku.

Więcej informacji na temat oprogramowania Samsunga Galaxy S11 znajdziesz tutaj.

Informacje w sieci z listopada 2019 roku wskazują, że Samsung zaczął opracowywać finalne wersje oprogramowania dla wariantów LTE modeli Galaxy S11e oraz Galaxy S11 na rynek europejski. Urządzenia te posiadają nazwy kodowe SM-G980F oraz SM-G985F. Firma rozpoczęła prace nad oprogramowaniem do przyszłorocznych flagowców już w zeszłym miesiącu, ale dotyczyły one wariantów wyposażonych w modem sieci 5G. Przez to część internatów doszła do wniosku, że Galaxy S11 już w podstawie zaoferuje modem 5G, co może okazać się nieprawdą. Postawowe modele Galaxy S11e i Galaxy S11 oferowane będą w wersjach z LTE.

Więcej informacji na temat oprogramowania Samsunga Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S11 - Wydajność

Znana w sieci osobowość - Ice Universe potwierdził nasze przypuszczenia. Galaxy S11 w jednej z wersji wyposażony zostanie w najnowszy niezaprezentowany jeszcze procesor Snapdragon 865 od Qualcomm'a. Układ ten ma zadebiutować w grudniu 2019 roku, ale Ice Universe dotarł już do wyników z popularnych benchamarków przeprowadzonych na przedprodukcyjnym egzemplarzu Samsunga Galaxy S11. Wynika z nich, że urządzenie z super nowoczesnym 7 nm procesorem i tak będzie wolniejsze od podstawowego iPhone'a 11 wyposażonego w układ Apple A13.

Rezultaty te nie dziwią nas, ponieważ Apple dba o rewelacyjną optymalizację oprogramowania, a iPhone'y od wielu lat są najwydajniejszymi smartfonami, jakie można kupić.

Wydaje się, że jeżeli Samsung doposaży Galaxy S11 w 8 GB lub 12 GB pamięci operacyjnej i przyłoży się do optymalizacji oprogramowania to najnowszy smartfon z Korei będzie mógł konkurować pod względem wydajności z iPhone'm 11/11 Pro/11 Pro Max, ale Apple raczej może spać spokojnie. Nic nie wskazuje na to, aby Galaxy S11 przyniósł potężny wzrost wydajności względem poprzednich generacji.

Odkładając na bok wszelkiego rodzaju testy syntetyczne można założyć, że przeciętny użytkownik nie zauważy różnic w wydajności pomiędzy poszczególnymi flagowcami wydanymi w podobnym okresie czasu. Dożyliśmy czasów, w których nawet dwu-trzy letnie smartfony z wysokiej półki nadal działają bardzo płynnie i bez spowolnień.

Więcej informacji na temat wydajności Samsunga Galaxy S11 znajdziesz tutaj.

Samsung Galaxy S11 - Wygląd i jakość wykonania

Wstępne rendery i fotografie przedstawiające wygląd Galaxy S11 zostały przygotowane przez Tech Configurations i użyte na potrzeby tego materiału. Zaznaczamy, że wiele elementów zapożyczono z Galaxy A80, ale nie ma żadnych potwierdzonych informacji, że nowy smartfon wyglądał będzie tak, jak na fotografiach. Na prawdziwe przecieki dotyczące wyglądu trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy. Bliżej premiery powinniśmy zobaczyć, jak wyglądał będzie Samsung Galaxy S11.

Portal Tiger Mobiles dotarł do wniosków patentowych z dołączonymi do nich rysunkami, które prezentują nowe urządzenie. Możliwe, że jest to Samsung Galaxy S11 lub jego bardziej ekskluzywna wersja. Urządzenie charakteryzuje się wyświetlaczem New Infinity Display, pod którym umieszczono trzy aparaty frontowe. Mają one służyć do skanowania twarzy użytkownika w 3D. W chwili obecnej nie wiemy, jak działać będzie ta technologia. Brakuje informacji czy podczas korzystania z kamer ekran będzie przygasał czy nie.

Z tyłu urządzenie posiada podwójny obiektyw, który bardzo przypomina rozwiązanie znane z iPhone'a X.

Źródło: tigermobiles.com via asianage.com

Źródło: tigermobiles.com via asianage.com

Więcej informacji na temat zupełnie bezramkowego Samsunga Galaxy S11 znajdziesz tutaj.

Informacje z listopada 2019 roku przekazane przez portal Sammmobile wskazują, że przyszłoroczne smartfony będą wyglądać niemalże identycznie. Oznacza to, że podstawowy model z literką e w nazwie posiadał będzie zakrzywiony ekran. Przypominamy, że tegoroczny Galaxy S10e jako jedyny model z serii posiada całkowicie płaski wyświetlacz. Informacja ta została podana przez @evleaks, który zazwyczaj posiada wiadomości ze sprawdzonego źródła.

Mniejsza wersja Galaxy S11 ma wyróżniać się już nie tak małym ekranem o przekątnej 6,2 lub 6,4 cala podczas, gdy pozostałe dwa modele mają posiadać wyświetlacze o przekątnej 6,7 oraz 6,9 cala. W tym momencie warto przypomnieć, że rodzina Galaxy S11 charakteryzować się będzie innymi proporcjami ekranu. Zmiana ta może sprawić, że Galaxy S11+ pomimo większej matrycy będzie wygodniejszy w użyciu, niż obecnie sprzedawany model Galaxy Note 10+ będący największym smartfonem Samsunga. Galaxy Note 10+ posiada ekran o przekątnej 6,75 cala.

Poza informacjami na temat wyglądu najmniejszego modelu i przekątnych ekranu dowiedzieliśmy się również nieco o dostępności konfiguracji z modemami sieci 5G. Uważa się, że największy model - Galaxy S11+ oferowany będzie z modemem 5G w standardzie. Mniejsze i tańsze modele Galaxy S11e oraz Galaxy S11 dostępne będą w dwóch konfiguracjach. Podstawowe wersje oferowały będą modem sieci Gigabit LTE, a za dopłatą dostępny będzie modem sieci 5G.

W teorii oznacza to, że czwarty wariant flagowego smartfona od Samsunga nie będzie już potrzebny. W tym roku w sprzedaży dostępne są trzy podstawowe modele Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+, a także jedna wersja specjalna - Galaxy S10 5G, która jest niczym innym, jak ulepszonym Galaxy S10+ z kilkoma małymi zmianami, większą baterią i modemem sieci 5G.

Więcej informacji na temat designu Galaxy S11 znajdziesz tutaj.

W sieci pojawiły się właśnie pierwsze nieoficjalne rendery Samsunga Galaxy S11e. Zgodnie z oczekiwaniami najtańszy flagowiec na 2020 rok będzie znacznie bardziej podobny do swoich droższych i większych braci, niż Galaxy S10e do linii Galaxy S10.

Niestety przeciek renderów do sieci potwierdził nasze obawy. Przyszłoroczny model z literką e na końcu posiadał będzie zagięty ekran tak, jak jego drożsi bracia.

W dalszym ciągu nie mamy żadnych potwierdzonych informacji na temat rozmiaru smartfona. Plotki w sieci wskazują na zastosowanie matrycy o przekątnej 6,2 - 6,3 cala. Zmiany konstrukcyjne, które widzieliśmy już w renderach Galaxy S11 pojawiły się także w mniejszym modelu S11e. Mowa o umieszczeniu wszystkich przycisków sprzętowych na prawym boku oraz zastosowaniu podłużnego szkła aparatów.

Na renderach widać doskonale także nowy pionowy układ kamer w literę L.

Więcej informacji o najmniejszym Samsungu Galaxy S11e znajduje się tutaj.

Źródło: Sammobile.com

Źródło: Sammobile.com