Samsung Galaxy S11 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [23.11.2019]


Samsung Galaxy S11 - Zabezpieczenia biometryczne

Najnowsze informacje przekazane przez Forbes wskazują, że Galaxy S11 może przynieść znacznie ulepszone zabezpieczenia biometryczne. Samsung od lat stale rozwija swoje systemy bezpieczeństwa. Użytkownicy smartfonów z serii Galaxy S i Galaxy Note przez co najmniej dwa lata od premiery mogą liczyć na comiesięczne aktualizację zwiększające poziom zabezpieczeń. Dodatkowo producent posiada własny system Samsung Knox utrudniający złamanie zabezpieczeń systemu operacyjnego.

Dla Samsunga to za mało i południowokoreański producent może stać się pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek smartfona z dwuetapowym uwierzytelnianiem użytkownika podczas odblokowania (2FA - Two Factor Authentication).

Jak będzie działać nowe rozwiązanie? Plotki głoszą, że Samsung zastosuje duży czytnik linii umieszczony w ekranie. Oprogramowanie będzie wyświetlacz klawiaturę numeryczną właśnie w miejscu, gdzie znajduje się czytnik linii papilarnych. Podczas, gdy użytkownik będzie wpisywać kod PIN smartfon automatycznie sczyta linie papilarne i porówna je z tymi zapisanymi w pamięci urządzenia. Finalnie cały proces stanie się dużo bardziej bezpieczny, ale też nieco mniej wygodny.

Więcej informacji o dwuetapowym uwierzytelnianiu użytkownika podczas odblokowania znajduje się tutaj.

Jak będzie nazywał się kolejny flagowiec Samsunga?

W Korei mówi się o tym, że kolejna generacja flagowego smartfonu od Samsunga może wcale nie nazywać się Galaxy S11. Do tej pory koreański producent był dosyć przewidywalny i od czasu premiery Galaxy S w czerwcu 2010 roku każda kolejna generacja posiadał coraz wyższą liczbę. Do modelu Galaxy S4 zapisywana ona była liczbach rzymskich, a od modelu Galaxy S5 w liczbach arabskich.

Na rynku nie brakuje jednak producentów, którzy po zaprezentowaniu urządzenia z 10ką w nazwie zupełnie zmieniali sposób nazewnictwa. Przykładem może być Huawei, Microsoft oraz Apple.

Samsung nie potwierdził jeszcze ani nie zaprzeczył, ale nie bylibyśmy zdziwieni, gdy nowy smartfon zadebiutował pod nazwą Galaxy S 2020 lub Galaxy S 20. Możliwe, że Samsung zupełnie porzuci literkę S i wymyśli nowy sposób nazewnictwa swoich flagowych urządzeń. Ostatnimi czasy seria A przeszła potężne zmiany wizualne oraz wprowadzono nowe nazewnictwo. Możliwe, że teraz nadszedł czas na flagowe urządzenia.

Wyciek z połowy października 2019 roku dostarcza nam szczegółowe informacje na temat nazw kodowych przyszłorocznych flagowców od Samsunga. Sugerują one, że w 2020 roku zobaczymy trzy flagowe urządzenia z modemem sieci 5G w standardzie.

Samsung wziął się za poważną przebudowę linii Galaxy S w tym roku. Najnowsze dostępne obecnie w sklepach modele Galaxy S10 zadebiutowały z nowym designem i zupełnie zmienionym wyświetlaczem. Dodatkowo ze względu na wysokie ceny zdecydowano się na prezentację nieco mniejszej i tańszej wersji Galaxy S10e, która konkuruje z iPhone'm Xr. Wszystko wygląda na to, że Samsung będzie kontynuował wprowadzanie trzech modeli z linii Galaxy S w 2020 roku.

Informacje przekazane przez jeden z chińskich raportów ujawniają również nazwy handlowe nowych smartfonów. W przyszłym roku na półkach sklepowych znajdziemy Samsunga Galaxy S11e, Galaxy S11 oraz Galaxy S11 Plus. Wszystkie trzy modele posiadać będą modem sieci 5G zintegrowany z procesorem, co pozytywnie wpłynie na zużycie energii.

Poniżej przedstawiamy dokładne nazwy urządzeń i ich nazwy kodowe:

  • Samsung Galaxy S11e 5G (SM-G9810)
  • Samsung Galaxy S11 5G (SM-G9860)
  • Samsung Galaxy S11 Plus 5G (SM-G9880)

Więcej informacji o modelach i poszczególnych wariantach Samsunga Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Kiedy zadebiutuje Galaxy S11?

Oczekujemy, że Samsung ogłosi Galaxy S11 na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Unpacked chwile przed targami MWC w Barcelonie, które odbywają się w dnia 24-27 lutego 2020 roku.

Podobnie, jak w poprzednich latach Galaxy S11 będzie dostępny w przedsprzedaży od razu po premierze, ale pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku marca. Galaxy S11 z pewnością będzie jednym z pierwszych flagowców 2020 roku dostępnych w Polsce.

Ile będzie kosztował Galaxy S11?

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

Samsung podobnie, jak Apple od lat stopniowo zwiększa ceny swoich flagowych smartfonów. Galaxy S7 w momencie premiery wyceniany był na 3199 zł. Za Galaxy S8 trzeba było zapłacić już 3499 zł. Zeszłoroczny Galaxy S9 wyceniany był na 3599 zł. Tegoroczne model kosztują od 3299 zł za model Galaxy S10e (pierwszy tańszy flagowiec w gamie Samsunga) do 6899 zł za ceramicznego Galaxy S10 z 12 GB pamięci operacyjnej i 1 TB wbudowanej pamięci masowej.

Po ostatnich podwyżkach raczej nie mamy powodów do obaw. Samsung nie powinien zdecydować się na dalsze zwiększanie ceny swoich urządzeń. Możliwe jest, że zobaczymy pewnie zmiany, jeżeli wszystkie nowe modele zaoferują obsługę sieci 5G już w podstawowych konfiguracjach. Jest to prawdopodobne, ponieważ gwałtowny rozwój sieci 5G ma nastąpić właśnie w 2020 roku.