Samsung Galaxy S11 - kamera z 5x zoomem optycznym może mieć OIS

Najnowsze informacje i obrazy przedstawiają moduł aparatu z pięciokrotnym zoomem optycznym oraz stabilizacją obrazu OIS.

Jeżeli potwierdzą się wszystkie informacje o Samsungu Galaxy S11 to Koreańczycy mocno przyłożyli się do aparatów i nowy flagowiec zaoferuje znacznie lepszą jakość zdjęć i filmów niż poprzednicy. Galaxy S11 ma być pierwszym smartfonem od Samsunga z 5 krotnym zoomem optycznym.

W chwili obecnej smartfony Samsunga posiadają teleobiektyw, który oferuje dwukrotny zoom optyczny oraz optyczną stabilizację obrazu. Wiele osób zastanawia się czy teleobiektyw z 5 krotnym zoomem, który ma pojawić się wraz z Galaxy S11 również będzie posiadał tą przydatną funkcje? W chwili obecnej wiemy już, że nowa matryca będzie posiadała zupełnie odmienną konstrukcje do teleobiektywów stosowanych w Galaxy S10.

Samsung Galaxy S11 - kamera z 5x zoomem optycznym może mieć OIS

Źródło: samsung.com

Spodziewamy się, że Samsung skorzysta z modułu kamery peryskopowej w Galaxy S11. Aby umożliwić wykorzystanie 5 krotnego zoomu optycznego na urządzeniu bez wysuwanej optyki z tyłu producent będzie musiał wykorzystać czujnik i soczewki rozmieszone po bokach i wykorzystujące zasadę odbijania światła w peryskopie.

Samsung Electro-Mechanics czyli spółka-córka Samsunga produkuje moduły kamer od 2003 roku. Niedawno ogłoszono masową produkcję kamery z 5 krotnym zoomem optycznym. Niestety podczas prezentacji nie uzyskaliśmy informacji czy moduł wyposażony został w optyczną stabilizację obrazu. Ponieważ moduł ten nie został jeszcze zastosowany w żadnym urządzeniu, które zostało wprowadzone na rynek nie ma możliwości sprawdzenia czy matryca posiada OIS. Możliwe, że pierwszym urządzeniem z tym obiektywem będzie Galaxy S11.

Samsung Galaxy S11 - kamera z 5x zoomem optycznym może mieć OIS

Źródło: sammobile.com

Redaktorzy Sammobile odkryli zgłoszenie patentowe, które Samsung Electro-Mechanics złożył w tym tygodniu do Koreańskiego Urzędu Własności Intelektualnej. Patent dotyczy modułu kamery peryskopowej z optyczną stabilizacją obrazu. Podkreślono również funkcję korekcji poruszenia dłoni. To właśnie tym głównie zajmuje się OIS.

Samsung Galaxy S11 - kamera z 5x zoomem optycznym może mieć OIS

Źródło: sammobile.com

Optyczna stabilizacja obrazu staje się jeszcze ważniejsza podczas zbliżenia, ponieważ każdy ruch jest dużo bardziej odczuwalny. Ponieważ Samsung posiada już OIS w tradycyjnych teleobiektywach prawdopodobnie firma nie chcę się cofać i planuje stworzenie nowego modułu tak, aby również posiadał OIS.

Więcej informacji o Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Źródło: sammobile.com via kipris.or.kr