Samsung Galaxy S11 - kolejna generacja flagowca może zadebiutować 18 lutego 2020 roku

Według najnowszych informacji Samsung Galaxy S11 zadebiutuje już w lutym przyszłego roku.

Znany leakster - Ice Universe, podzielił się z nami informacjami na temat rzekomej premiery smartfonów z flagowej linii Galaxy S11. Według niego może do niej dość już 18 lutego przyszłego roku w San Francisco. Co więcej, obok nowych flagowców, Samsung miałby zaprezentować również składany smartfon z elastycznym ekranem.

Informacje podane przez Ice Universe wydają się być nad wyraz wiarygodne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że smartfony z serii Galaxy S10 i Galaxy Fold zostały oficjalnie przedstawione 21 lutego bieżącego roku. Możliwe, że koreański producent po raz kolejny chce pokazać swoje nowe urządzenia tuż przed startem targów MWC, które w 2020 roku odbędą się w dniach od 24 do 27 lutego.

Wciąż nie mamy zbyt wielu informacji odnośnie specyfikacji Galaxy S11. Spekuluje się, że topowy model może otrzymać aparat główny z sensorem o rozdzielczości 108 Mpix, któremu towarzyszyć będę jeszcze cztery "oczka". Jeśli chodzi o wydajność, to możemy spodziewać się, że flagowiec Samsunga otrzyma, w zależności od regionu, procesor Snapdragon 865 lub Exynos 9830, któremu towarzyszyć będzie do 12 GB pamięci RAM. Mówi się również o tym, że wyświetlacz Galaxy S11 będzie mógł pochwalić się częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz.

Jeszcze większą zagadką jest nowy składany smartfon koreańskiego producenta, który może uchodzić za następcę modelu Galaxy Fold. Sugeruje się, że Samsung zamierza zmienić design urządzenia i tym razem skorzystać z rozwiązań konkurencji, a konkretnie Motoroli Razr 2019, która składa się jak klasyczne "telefony z klapką".

Do 18 lutego pozostały jeszcze ponad dwa miesiące i możemy śmiało założyć, że do tego czasu poznamy jeszcze sporo nowych informacji na temat Samsunga Galaxy S11.

źródło: gsmarena.com/iceuniverse/OnLeaks (render)