Samsung Galaxy S11 - model S11+ z 108 MP matrycą Bright HM1 i technologią Nonacell

Galaxy S11+ zaoferuje zmodyfikowaną matrycę ISOCELL BRIGHT HMX z technologią łączenia pikseli o nazwie Nonacell. Szykuje się poważna konkurencja dla fotosmartfonów Huawei'a.

Od dłuższego czasu w internecie pojawiają się kolejne informacje, które wskazują, że wszystkie Samsungi Galaxy S11 zaoferują ulepszone aparaty, ale w przyszłym roku Galaxy S11+ posiadał będzie znacznie leszy aparat od swoich tańszych i mniejszych braci.

Samsung Galaxy S11 - model S11+ z 108 MP matrycą Bright HM1 i technologią Nonacell

Źródło: samsung.com

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zamierza zastosować taktykę Apple. Od wielu lat gigant z Cupertino prezentując nowe smartfony wyposaża je w różne aparaty. Przykładowo w 2016 roku zadebiutowały modele 7 i 7 Plus. Większy iPhone poza dodatkowym gigabajtem pamięci operacyjnej zaoferował także drugi obiektyw tele i rozpoczął modę na stosowanie coraz większej ilości aparatów.

Samsung w serii Galaxy S10 stosował różne konfiguracje matryc. Podstawowy model Galaxy S10e nie posiada teleobiektywu, w który wyposażone są droższe modele.

Wszystko wskazuje na to, że Galaxy S11e i Galaxy S11 będą miały słabszy aparat od modelu Galaxy S11+, który ma być prawdziwym fotosmartfonem.

Od około miesiąca co kilka dni w sieci pojawiają się nowe informacje, które wskazują, że Galaxy S11+ zaoferuje specjalnie zmodyfikowaną matrycę ISOCELL Bright HMX. Teraz Ice universe przekazuje kolejne informacje, które potwierdzają, że matryca ISOCELL Bright HMX zostanie zmodyfikowana specjalnie dla Galaxy S11+.

Zaledwie dwa dni temu Ice universe poinformował, że Galaxy S11 w rzeczywistości nie będzie wykonywać 108 MP fotografii. Koreańczycy mają zastosować technologię łączenia 9 pikseli w jeden. Takie rozwiązanie spowoduje, że fotografie nadal będą miały rozdzielczość 12 MP tak, jak w starszych modelach Galaxy S oraz Galaxy Note. Łączenie pikseli ma spowodować, że ujęcia będą ostrzejsze, lepiej naświetlone i zaoferują większą szczegółowość przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej wagi.

Technologia łączenia pikseli została nazwana przez Samsunga jako Nonacell. Rozwiązanie to jest bezpośrednim następcą Tetracell masowo stosowanego przez lata. Całość znana jest również jako Quad Bayer.

Dzięki Nonacell pojedynczy piksel posiadał będzie rozmiar 2,4 um. To znacznie więcej, niż 1,6 um otrzymywane przy wykorzystaniu technologii Tetracell.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Źródło: Ice universe, gsmarena.com