Samsung Galaxy S11 - model S11+ z niestandardową 108 MP matrycą

Tegoroczny model z plusem w nazwie może być nie tylko większy, ale także znacznie lepszy.

Do premiery Samsunga Galaxy S11 zostaje coraz mniej czasu, a w sieci pojawia się coraz większa ilość informacji, których wiarygodność wzrasta z godziny na godzinę. Ostatnio pisaliśmy o gigantycznej baterii o pojemności 5000 mAh, która znajdzie się w obudowie modelu Plus. Teraz do sieci wyciekły kolejne rewelacje na temat modelu Galaxy S11+.

Samsung Galaxy S11 - model S11+ z niestandardową 108 MP matrycą

Źródło: samsung.com

Od kilku miesięcy wiemy, że Samsung projektując modele Galaxy S11 skupia się na wyeliminowaniu największych bolączek, które trapią Galaxy S10 i Galaxy Note 10. Zatem aby odpowiedzieć sobie na pytanie, co nowego znajdzie się w Galaxy S11 trzeba dowiedzieć się, na co narzekają użytkownicy Galaxy S10 i Galaxy Note 10. Chodzi oczywiście o nowy czytnik linii papilarnych w ekranie, który sprawia sporo problemów, a na dodatek nie jest najbezpieczniejszy oraz czas pracy na baterii w połączeniu z wolnym 15 W ładowaniem przewodowym (w modelu Galaxy S10).

Oczywiście jak co roku Samsung skupi się także na poprawie jakości fotografii i filmów wykonywanych przy pomocy smartfona.

Najnowsze informacje przekazane przez niezawodne źródło Ice universe za pomocą Twittera wskazują, że najdroższy model Galaxy S11+ posiadał będzie zupełnie inny, specjalny obiektyw główny. Ma to być zmodyfikowany obiektyw ISOCELL Bright HMX, który został opracowany we współpracy z Xiaomi i zaprezentowany w wakacje tego roku.

Ice universe donosi, że specjalnie dla Galaxy S11+ Samsung opracował zmodyfikowaną wersję swojej matrycy, która wpłynie znacząco na finalną cenę smartfona. Informacje są lakonicznie i nie wiadomo w jaki sposób zmodyfikowany aparat wyróżniać się będzie względem klasycznego ISOCELL Bright HMX. Źródło twierdzi, że rozmiar sensora pozostanie nie zmieniony i nadal wynosić będzie 1/1,3 cala.

Matryca ISOCELL Bright HMX została zaprezentowana już cztery miesiące temu, ale Samsung nie zdecydował się jeszcze na zaimplementowanie jej w swoim smartfonie. Dotychczas jedynie Xiaomi, które brało czynny udział w konstruowaniu aparatu wprowadziło na rynek modele Mi CC9 Pro oraz Mi Note 10. Wkrótce z pewnością pojawią się kolejne modele z tym innowacyjnym obiektywem.

Bardzo możliwe jest, że Samsung opracowuje specjalną wersję ISOCELL Bright HMX, która nie będzie dostępna dla Xiaomi i wyróżniać się będzie ulepszonymi parametrami.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S11 znajdziesz tutaj.

Źródło: Twitter, sammobile.com