Samsung Galaxy S11: model S11e z zakrzywionym ekranem i opcjonalnym modemem 5G

Najtańsza odmiana Galaxy S11 ma wyglądać tak samo, jak droższe modele. Na pokładzie zakrzywiony ekran i opcjonalny modem sieci 5G.

Plotki na temat Samsunga Galaxy S11 przybierają na sile, a wraz ze zbliżającą się premierą do sieci przedostaje się coraz więcej bardzo prawdopodobnych przecieków. Najnowszy z nich wskazuje, że rodzina Galaxy S11 składać się będzie z trzech modeli. Nie byłoby w tym niczego dziwnego gdyby nie fakt, że @evleaks, który przekazał wiadomość twierdzi, że Galaxy S11e również będzie posiadał zakrzywiony ekran. Przypominamy, że tegoroczny Galaxy S10e jako jedyny model z serii posiada całkowicie płaski wyświetlacz.

Źródło: pcworld.com

Źródło: pcworld.com

Mniejsza wersja Galaxy S11 ma wyróżniać się już nie tak małym ekranem o przekątnej 6,2 lub 6,4 cala podczas, gdy pozostałe dwa modele mają posiadać wyświetlacze o przekątnej 6,7 oraz 6,9 cala. W tym momencie warto przypomnieć, że rodzina Galaxy S11 charakteryzować się będzie innymi proporcjami ekranu. Zmiana ta może sprawić, że Galaxy S11+ pomimo większej matrycy będzie wygodniejszy w użyciu, niż obecnie sprzedawany model Galaxy Note 10+ będący największym smartfonem Samsunga. Galaxy Note 10+ posiada ekran o przekątnej 6,75 cala.

Poza informacjami na temat wyglądu najmniejszego modelu i przekątnych ekranu dowiedzieliśmy się również nieco o dostępności konfiguracji z modemami sieci 5G. Uważa się, że największy model - Galaxy S11+ oferowany będzie z modemem 5G w standardzie. Mniejsze i tańsze modele Galaxy S11e oraz Galaxy S11 dostępne będą w dwóch konfiguracjach. Podstawowe wersje oferowały będą modem sieci Gigabit LTE, a za dopłatą dostępny będzie modem sieci 5G.

W teorii oznacza to, że czwarty wariant flagowego smartfona od Samsunga nie będzie już potrzebny. W tym roku w sprzedaży dostępne są trzy podstawowe modele Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+, a także jedna wersja specjalna - Galaxy S10 5G, która jest niczym innym, jak ulepszonym Galaxy S10+ z kilkoma małymi zmianami, większą baterią i modemem sieci 5G.

Urządzenia powinny zostać zaprezentowane przez Samsunga w połowie lutego 2020. Data ta nie jest zaskakująca. Rok temu w podobnym okresie czasu zaprezentowano smartfony Galaxy S10, a także pokazano po raz pierwszy Galaxy Fold.

Najnowsze plotki informują również o zastosowaniu aparatu o rozdzielczości 108 MP i pojemnej baterii w modeli Galaxy S11e. Przyszłoroczny najtańszy Galaxy S11e powinien być znacznie lepiej wyposażony od tegorocznego Galaxy S10e.

Wszystkie informacje o Galaxy S11 znajdują się tutaj.

Źródło: sammobile.com