Samsung Galaxy S11 - możliwe zastosowanie spektometru

Najnowszy flagowiec może posiadać zaawansowany czujnik zdrowia.

Zdrowie oraz zdrowy styl życia są bardzo popularne. Również producenci sprzętu elektronicznego są świadomi światowych trendów i produkują urządzenia dostosowane do potrzeb konsumentów. Funkcje zdrowotne i aplikacje treningowe są popularnym widokiem na smartfonach wielu użytkowników. Znaczna część z nich zrezygnowała ze stosowania dedykowanych zegarków do śledzenia aktywności fizycznej.

Samsung Galaxy S11 - możliwe zastosowanie spektometru

Samsung od dawna oferuje różnego rodzaju funkcje zdrowotne w swoich urządzeniach. Producent stworzył autorską aplikację Samsung Health dostępną na Androida, urządzania z Tizenem oraz sprzęt od Apple. Niektóre modele smartfonów potrafią również mierzyć puls i saturację.

Niedawno odkryty patent wskazuje, że najnowszy Samsung Galaxy S11 może zaoferować nowe rozwiązania z tej dziedziny.

Według LetsGoDigital Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych przyznał Samsungowi patent na umieszczenie spektrometru w smartfonie.

Samsung Galaxy S11 - możliwe zastosowanie spektometru

Źródło: toms guide

Spektrometr wytwarza światło widzialne oraz niewidzialne, aby wykryć skład chemiczny przedmiotu, na który jest skierowany. Wszystko działa na zasadzie zmiany częstotliwości odbijanego światła. Patent przedstawiony przez portal LetsGoDigital pokazuje smartfona mierzącego ile cukru znajduje się w owocach.

Umieszczenie spektrometru w smartfonie nie jest niczym odkrywczym. Technologia ta została zaprezentowana w prototypowym urządzeniu Changhong H2 na targach CES 2017 w Las Vegas. Smartfon był w stanie zmierzyć zawartość cukru w owocach, skład chemiczny tabletek oraz zawartość alkoholu w napojach. Changhong H2 nie został jednak nigdy wprowadzony do regularnej sprzedaży, więc to Galaxy S11 ma szansę być pierwszym masowo produkowanym urządzeniem mobilnym z spektrometrem.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Źródło: LetsGoDigital