Samsung Galaxy S11 - podstawowa wersja z pojemnym akumulatorem

Przyszłoroczny Galaxy S11 ma zaoferować baterię o pojemności 4300 mAh. Widać, że Koreańczycy uczą się na błędach.

Przyszłoroczny Galaxy S11e może mieć akumulator, którego pojemność będzie znacznie większa od tego zastosowanego w obecnie sprzedawanym modelu Galaxy S10e. Informacje to pojawiły się na początku tego miesiąca. Przypominamy, że Samsung w tym roku po raz pierwszy zaprezentował trzy urządzenia z serii Galaxy S. Najmniejszy model z literką "e" na końcu został stworzony specjalnie dla osób, które tęskniły za klasycznymi Galaxy S6 i S7 bez zagiętych ekranów. Podstawowy model bardzo dobrze się sprzedaje, a nie bez znaczenia ma jego znacznie niższa cena, ale Samsung nie ustrzegł się poważnej wpadki. Galaxy S10e posiada bardzo mały akumulator, który czasami nie jest w stanie zapewnić jednego dnia użytkowania, a właściciele najmniejszego Galaxy S często muszą posiłkować się powerbankiem lub szybką ładowarką.

Samsung Galaxy S11 - podstawowa wersja z pojemnym akumulatorem

Źródło: samsung.com

Certyfikat dla baterii o kodzie produktu EB-BG985ABY sugeruje, że podstawowa wersja przyszłorocznego Galaxy S11 zaoferuje baterię o pojemności 4300 mAh. W chwili obecnej takie ogniwo posiada największy i najdroższy Samsung Galaxy Note 10+.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra na promocji! Za najnowszego flagowca zapłacisz teraz o kilkaset złotych mniej

Podstawowy model Galaxy S11 ma mieć oznaczenie modelu SM-G985/986 w zależności od regionu, co wskazuje na fakt, że certyfikowana bateria znajdzie zastosowanie właśnie w tym modelu. Co ciekawe według certyfikacji EB-BG985ABY jest "modelem pochodnym" baterii o kodzie produktu EB-BN975ABU. Bateria ta znajduje się wewnątrz Galaxy Note 10+. Informacja ta sugeruje, że Galaxy S11 będzie miał taką samą pojemność.

Niestety może okazać się, że Galaxy S11 nie będzie miał tak pojemnej baterii. W zeszłym roku dwie baterie Galaxy Fold'a uzyskały początkowo certyfikat "modeli podobnych" opartych na baterii zastosowanej w Galaxy S10e. Model ten posiada akumulator o pojemności 3100 mAh, co pozwoliło sądzić, że Fold będzie posiadał łączną pojemność baterii na poziomie 6200 mAh. Niestety informacje te nie uzyskały żadnego pokrycia z rzeczywistością - Galaxy Fold ma baterię, która jest praktycznie niezauważalnie większa od akumulatora z Galaxy Note 10+.

Zwykły Galaxy S11 może mieć baterię o pojemności 4300 mAh czyli taką samą, jak Note 10. Mniejszy model z literą "e" na końcu może mieć nieco mniejszą baterię o pojemności 3800 mAh, co jak na produkt Samsunga i tak jest satysfakcjonującą liczbą.

Więcej informacji na temat Galaxy S11 znajdziesz tutaj.

Źródło: sammobile.com