Samsung Galaxy S11 - pojawiają się kolejne rendery i animacja 3D

Sprawdzamy, jak dokładnie wyglądał będzie Samsung Galaxy S11. Podsumowujemy dotychczasowe wycieki dotyczące designu urządzenia.


Samsung zaprezentuje swoje nowe flagowe modele już w lutym 2020 roku. Oczekuje się, że oficjalnie urządzenia zostaną pokazane 18 lutego 2020 roku na specjalnie zorganizowanej imprezie z serii Galaxy Unpacked. Podczas wydarzenia może zadebiutować również Galaxy Fold 2 z ekranem pokrytym szkłem Ultra Thin Glass. W 2019 roku pierwszy Galaxy Fold zadebiutował właśnie obok Samsungów Galaxy S10. Oba urządzenia dzielą również sporą część specyfikacji technicznej.

Samsung Galaxy S11 - pojawiają się kolejne rendery i animacja 3D

Źródło: nl.letsgodigital.org

Na rynku ponownie pojawią się trzy modele. Podstawowy Galaxy S11e będzie najtańszym, a zarazem najmniejszych modelem z serii. Spodziewamy się, że Galaxy S11e wyposażony zostanie w ekran o przekątnej 6,3 cala, co oznacza spory wzrost względem 5,8 calowego Galaxy S10e. Podstawowy Galaxy S11 ma mieć przekątną 6,7 cala, a Galaxy S11 Plus aż 6,9 cala. Jak widać Samsung zdecydował się na spore zwiększenie matryc w każdym z modeli. Na szczęście razem z powiększeniem wyświetlaczy zmniejszyły się ramki, które je okalają.

Samsungi Galaxy S11 to seria urządzeń z najwyższej półki. Nawet najtańszy i najmniejszy model Galaxy S11e jest flagowcem z krwi i kości. Wszystkie trzy urządzenia zadebiutują z Androidem 10 i autorską nakładką One UI 2.0 dostępną od razu po wyjęciu z pudełka. Jak na nowoczesne flagowe smartfony przystało nie zabraknie wersji z modemem sieci 5G.

Niestety Samsungi Galaxy S11 będą również pierwszymi urządzeniami z serii, które nie zostaną wyposażone w klasyczne gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Po raz pierwszy Koreańczycy zdecydowali się na ten ruch podczas wprowadzenia na rynek modeli Galaxy Note 10. Od teraz jedynie tańsze modele z serii Galaxy A 2020 oraz Galaxy Note 10 Lite zaoferują złącze słuchawkowe Jack.

W poniższym tekście skupiamy się na tym, jak wyglądać będą nowe modele z serii Galaxy S11.

Nowy ekran z mniejszą kamerką

Samsungi Galaxy S10 były pierwszymi urządzeniami tego producenta z aparatem wbudowanym w ekran. Dzięki temu rozwiązaniu Samsung mógł pozwolić sobie na rezygnacje z wycięcia oraz minimalizacje górnej ramki. Dodatkowo model Galaxy S10+ oferuje dwa aparaty umieszczone w ekranie. Niestety Galaxy S10 posiadają aparat z prawej strony. Niesymetryczne rozwiązanie denerwuje cześć użytkowników. Z tego powodu już w Galaxy Note 10 umieszczono aparat centralnie na środku w miejscu, gdzie inne smartfony mają wycięcie.

Samsung Galaxy S11 - pojawiają się kolejne rendery i animacja 3D

Źródło: nl.letsgodigital.org

W Samsungach Galaxy S11 aparat umieszczony będzie podobnie, jak w modelach z serii Note 10. Możemy zapomnieć także o dwóch kamerkach w wersji Galaxy S11+. Rozwiązanie to słabo sprawdzało się w modelu Galaxy S10+, a dodatkowo zabierało znaczną część powierzchni ekranu.

Ekran otrzymał swoją nazwę - Infinity-O. Będzie to panel typu Dynamic AMOLED o rozdzielczości Quad HD. Tego typu rozwiązanie znamy już z urządzeń Galaxy S10 i Galaxy Note 10. Nowością ma być zwiększenie częstotliwości odświeżania do 90 Hz lub 120 Hz w zależności od źródła. Wiemy także, że Samsung w trosce o baterie zastosuje system automatycznej zmiany częstotliwości odświeżania ekranu.

W wyświetlaczu ponownie znajdzie się czytnik linii papilarnych. Będzie to jednak inny sensor, niż w Galaxy S10 i Galaxy Note 10. Czytnik linii papilarnych w Galaxy S11 cechować się będzie znacznie większą powierzchnią i wyższą dokładnością.

Panel zostanie zabezpieczony za pomocą szkła Corning Gorilla Glass, które znajdzie się także na pleckach urządzenia.

Lepsze aparaty, 5 krotny zoom optyczny

W plotkach na temat Samsungów Galaxy S11 przykłada się ogromną uwagę aparatom. Zostaną one znacznie zmodyfikowane względem tego, co znamy już z modeli Galaxy S10 i Galaxy Note 10. Również w tym przypadku ilość i jakość aparatów różnić się będzie w zależności od wybranego modelu.

Samsung Galaxy S11 - pojawiają się kolejne rendery i animacja 3D

Źródło: nl.letsgodigital.org

Ze względu na zmienione aparaty oraz zmodyfikowaną liczbę obiektywów Samsung zdecydował się na przemodelowanie panelu tylnego. W lewym górnym roku znajdzie się prostokątna obudowa, w której umieszczone zostaną wszystkie matryce. Podobne rozwiązanie zostało już zastosowane w tegorocznych modelach od Google i Apple. Wszystko wskazuje na to, że prostokątne oraz kwadratowe matryce na dobre zapisały się w krajobrazie smartfonów

.

Niemalże niezmienione ramki

Jedynym elementem konstrukcji, który pozostał praktycznie niezmieniony jest ramka. W dolnej części umieszczono port USB Typu C, mikrofon oraz głośnik. Na prawym boku znajdzie się przycisk zasilania i przyciski do regulacji głośności. Górna ramka zostanie praktycznie niezagospodarowana. Znajdzie się w niej mikrofon odpowiedzialny za redukcje hałasu z otoczenia.

Samsung Galaxy S11 - pojawiają się kolejne rendery i animacja 3D

Źródło: nl.letsgodigital.org

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Źródło: nl.letsgodigital.org