Samsung Galaxy S11 - producent zastrzega niektóre funkcje aparatu

Samsung szykuje się do zbliżającej premiery Galaxy S11 zastrzegając w międzyczasie nazwy niektórych nowych funkcji fotograficznych.

Samsung ciężko pracuje nad kolejnymi modelami z serii Galaxy S11, które powinny zadebiutować już za około trzy miesiące. Ostatnie przecieki potwierdziły nasze wcześniejsze przypuszczania. Koreański producent w dużej mierze kontynuuje proces, który rozpoczął się wraz z premierą Galaxy S10. Technologiczny gigant zamierza wprowadzić na rynek urządzenia z udoskonalonym aparatem fotograficznym. Najnowsze wieści wprost z Korei informują, że Samsung zastrzegł kilka znaków towarowych, które mają opisywać unikalne funkcje fotograficzne smartfonów z serii Galaxy S11. Zastrzeżone nazwy to Samsung Single Take oraz Video Spin. Obie zostały sklasyfikowane jako oprogramowanie komputerowe do pobierania i nagrywania aplikacji komputerowych do tworzenia, edycji i zapisywania fotografii i filmów za pomocą aparatów fotograficznych w telefonach.

Funkcja Single Take została ujawniona już na początku tego miesiąca. Odkrytą ją przy okazji wprowadzenia kolejnej wersji oprogramowania One UI 2.0 beta na tegoroczne Galaxy S10. Dzięki dokładnej analizie kodu źródłowego aplikacji Samsung Camera przeprowadzonej przez xda-developers wiemy, że pozwoli ona na stworzenie pojedynczego ujęcia, które w ciągu 15 sekund zarejestruje serie zdjęć i automatycznie wybierze najlepszą klatkę. Obecnie nie wiemy za co odpowiedzialna będzie funkcja Video Spin, a nawet dokładna zasada działania Single Take nie jest jeszcze znana.

Nie ma żadnych dowodów na to, że funkcje zadebiutują właśnie w Galaxy S11, ale znalezione zostały w oprogramowaniu One UI 2.0 opartym na Androidzie 10. Taki sam system znajdzie się w Galaxy S11 i innych urządzeniach Samsunga na 2020 rok. Możliwe, że nowe funkcje będą dostępne na wszystkich zaprezentowanych w 2020 roku smartfonach.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Źródło: sammobile.com