Samsung Galaxy S11 - z symultanicznym skanowaniem dwóch odcisków palców

Najnowszy Samsung Galaxy S11 może wprowadzić zadebiutować z nowym typem czytnika linii papilarnych.

Smartfony Samsunga na 2019 rok to świetne urządzenia, ale Koreańczycy zaliczyli poważną wpadkę, która ciągnie się już od miesięcy. Mowa oczywiście o innowacyjnym, optycznym czytniku linii papilarnych, który umieszczony został w Samsungach Galaxy S10, Galaxy Note 10 oraz wielu tańszych urządzeniach z popularnym Galaxy A50 na czele. Niestety rzeczywistość szybko zweryfikowała, że nowy typ skanera łagodnie ujmując do najszybszych i najdokładniejszych nie należy.

Samsung Galaxy S11 - z symultanicznym skanowaniem dwóch odcisków palców

Źródło: Samsung.com

Koreańscy programiści udostępnili wiele poprawek, które przyśpieszyły nieco funkcjonowanie tego rozwiązania, ale z czasem okazało się, że czytnik linii papilarnych nie jest bezpieczny i przy niewielkich nakładach finansowych da się go oszukać. Przez kolejne tygodnie Samsung pracował nad kolejnymi poprawkami, które finalnie udostępnione zostały dla urządzeń z serii Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10. Wydawać by się mogło, że problemy się zakończyły, ale kilka tygodni temu użytkownicy Samsunga Galaxy A50 zaczęli narzekać na niedziałający skaner odcisków palców. Wraz z listopadowymi poprawkami zabezpieczeń systemu Android, Samsung udostępnił aktualizacje oprogramowania układowego czytnika linii papilarnych, która uniemożliwiła dodawanie kolejnych odcisków.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung nie chce już popełnić tego samego błędu. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje na temat czytnika linii papilarnych Samsunga Galaxy S11. Nadal ma znajdować się w ekranie, ale jego powierzchnia będzie znacznie większa. Dziś plotka ta została potwierdzona przez firmę Qualcomm, która odpowiedzialna jest za produkcję sensorów, które zastosowano w modelach Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10.

Czytnik linii papilarnych w Samsungu Galaxy S11 ma być znacznie dokładniejszy oraz szybszy od rozwiązania zastosowanego w tegorocznych flagowcach Koreańskiego producenta. Qualcomm ogłosił uaktualnioną wersję czytnika z Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10 o nazwie 3D Sonic Max (obecnie sprzedawane modele wyposażone są w czytnik 3D Sonic Sensor). Zmodernizowany skaner pozwala na odczyt linii papilarnych z dwóch palców w tym samym czasie dla zwiększenia bezpieczeństwa. Opcja ta pojawiła się dzięki znacznemu zwiększeniu powierzchni czytnika. Obszar skanowania w sensorze 3D Sonic Max jest o 17 razy większy, niż dotychczas. Qualcomm szczyci się także znacznym zwiększeniem dokładności nowego skanera. Umożliwia on uzyskanie dokładności 1 : 1000000 w porównaniu do 1 : 50000 w obecnie stosowanym rozwiązaniu.

Obecnie przedstawiciele Qualcomma nie informują wprost, że nowe rozwiązanie znajdzie się na pokładzie Samsunga Galaxy S11, ale jest to wielce prawdopodobne. Samsung jest obecnie jedynym producentem smartfonów, który korzysta z ultradźwiękowych czytników linii papilarnych produkcji Qualcomm'a.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S11 znajduje się tutaj.

Samsung Galaxy S11 - z symultanicznym skanowaniem dwóch odcisków palców

Źródło: Samsung.com

Źródło: sammobile.com