Samsung Galaxy S11może mieć aparat 108 MPix

W sieci pojawił się kolejny przeciek dotyczący następnego flagowca Samsunga. Odpowiada za niego sprawdzona osoba, więc może być to prawdziwa informacja.

Najnowszy przeciek pochodzi od użytkownika Twitetra o nicku Ice universe. Informacje od niego sprawdziły się już wielokrotnie, zwłaszcza w ubiegłym roku, kiedy to już na miesiąc przed premierą Galaxy S10 podał szereg informacji na temat smartfona - znalazły one potem potwierdzenie w stanie faktycznym. W najnowszym tweecie podaje, że "z dużym prawdopodobieństwem" Samsung Galaxy S11 zostanie wyposażony w sensor 108 MPix ISOCELL Bright HMX. Element ten został wspólnie stworzony przez Samsunga i Xiaomi - ma znaleźć się w Xiaomi CC9 Pro/Mi Note 10. Ice universe podaje jednak, że będzie to nieco inny egzemplarz, niż w przypadku Samsunga. Informuje również, że będzie tam zoom x5 i peryskop.

Zastosowanie sensora 108 MP ISOCELL pozwala na stosowanie techniki 4-in-1 Super Pixel (co m.in. pomaga zwiększyć ilość światła i rozjaśnić zdjęcia w każdych warunkach, a także umożliwia wykonywanie fotografii o wielkich rozmiarach). W innym tweecie Ice universe podaje, że Galaxy S11 może korzystać z procesora Exynos 9830 lub Snapdragon 865 i LPDDR5 RAM. Pojawia się także wzmianka o Exynos 990 - procesor ten obsługuje odświeżanie wyświetlacza 120 Hz i sensory 108 Mpix. Oczywiście to tylko plotki - musimy czekać na oficjalne informacje.

Sprawdź wszystkie znane informacje na temat Samsung Galaxy S11

Źródło: GSM Arena