Samsung Galaxy S20 FE wygląda jak wydajniejszy wariant Galaxy A51

Samsung przygotowuje dla nas tańszą wersję Galaxy S20. Okazuje się, że model będzie czerpać inspiracje nie tylko z flagowców. Wykorzystano obudowę Galaxy A51.

Ceny flagowych smartfonów Samsunga na przestrzeni ostatnich 3-4 lat poszybowały mocno w górę. Topowe modele w podstawowych konfiguracjach kosztują około 4000 zł, co dla niektórych konsumentów jest zaporową ceną. Na szczęście koreański producent zauważył to i postanowił wprowadzić na rynek tańsze wersje zeszłorocznych flagowców - Galaxy S10 Lite oraz Galaxy Note 10 Lite.

Samsung Galaxy S20 FE
Źródło: Evan Blass

Samsung Galaxy S20 FE

Źródło: Evan Blass

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku doczekamy się również tańszej wersji Galaxy S20, którą nazwano Galaxy S20 Fan Edition (S20 Lite). Evan Blass za pośrednictwem portalu XDA-Developers udostępnił właśnie render nowego smartfona Samsunga. Urządzenie wygląda, jak Galaxy A51, ale Blass twierdzi, że jest to najnowszy Galaxy S20 FE.

Na renderze panelu frontowego widać urządzenie, które wyglądem przypomina nie S20/S20+/S20 Ultra, a znacznie tańszego Samsunga Galaxy A51 oraz Galaxy A71. Nie powinno nas to jednak zaskakiwać. Również Galaxy S10 Lite wyglądem znacznie różni się od swoich protoplastów.

Samsung projektując tańsze wersje flagowych modeli oszczędza pieniądze głównie na wyglądem. Sięgnięcie po obudowę z Galaxy A51 pozwoli na znaczne obniżenie kosztów projektowania i produkcji urządzenia.

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że Galaxy S20 Fan Edition otrzyma 120 Hz wyświetlacz, a jego obudowa w przeciwieństwie do poprzednika będzie w pełni wodoodporna. Bateria o pojemności 4500 mAh zaoferuje długie czasy pracy z dala od zasilania. Samsung Galaxy S20 Fan Edition powinien trafić do sprzedaży w okolicach października.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o nadchodzącym Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy S10 Lite.

Źródło: pocketnow.com