Samsung Galaxy S20 Fan Edition krokiem wstecz - ma wolne ładowanie

Samsung zapomniał zaoferować system szybkiego ładowania w nadchodzącym Galaxy S20 Fan Edition. Fani z pewnością nie będą zadowoleni.

O istnieniu tańszych wersji Samsungów Galaxy S20 wiemy nie od dziś. Koreańczycy przygotowują dla nas Galaxy S20 Lite i Galaxy S20 Fan Edition. Początkowo twierdziliśmy, ze to jedno urządzenie, ale finalnie na rynku mogą pojawić się dwa smartfony.

15 W zasilacz Adaptive Fast Charging

15 W zasilacz Adaptive Fast Charging

Niestety najnowsze informacje wskazują, że Galaxy S20 Fan Edition zaoferuje znacznie wolniejsze ładowanie niż Galaxy S10 Lite. Zgodnie z nowym certyfikatem dla modelu SM-G7810 Galaxy S20 Fan Edition dostarczany będzie w zestawie ze starą, 15 W ładowarką EP-TA200. Dokumentacja wskazuje, że Galaxy S20 Fan Edition ładował się będzie maksymalnie z mocą 15 W (9 V, 1,67 A).

Warto zauważyć jednak, że dokumenty certyfikacyjne nie są jednoznaczne. Galaxy Tab S7 również certyfikowany był z 15 W zasilaczem, a finalnie otrzymał 45 W ładowarkę. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Galaxy Note 20 Ultra posiada zaledwie 25 W system ładowania, mało prawdopodobne jest, aby tańszy Galaxy S20 Fan Edition zaoferował 45 W ładowanie.

Specyfikacja techniczna systemu ładowania Galaxy S20 Fan Edition jest rozczarowująca, ale nie zaskakująca. Nawet zeszłoroczne flagowce z rodziny Galaxy S10 posiadają zaledwie 15 W ładowarki.

Wcześniejsze zgłoszenia certyfikacyjne wskazują, że Galaxy S20 Fan Edition pojawi się na rynku w dwóch wersjach - z modemem 4G LTE oraz 5G.

Smartfon powinien zadebiutować w najbliższym kwartale. W międzyczasie zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat iPhone 12.

Sprawdź również ile kosztuje aktualnie Galaxy S10 Lite.

Źródło: sammobile.com